Byla jsem silný kuřák. Teď v těhotenství jsem…

Byla jsem silný kuřák. Teď v těhotenství jsem postupně omezovala, ale nepodařilo se mi přestat úplně. Chtěla jsem se zeptat jestli jsou v těhotenství a při kojení vhodné žvýkačky nicorette.

Odpověď

Protože žvýkačky Nicorette obsahují nikotin, nelze jejich použití primárně těhotným doporučit. Vždy je to ale otázka volby mezi dvěma zly.
Nikotin obecně je velmi silná účinná látka, která je v tabáku obsažená a je to jeden z nejtoxičtějších jedů. Při kouření se uvolňuje do kouře a dostává se do organismu s kapičkami dehtu, nicméně naštěstí se většina nikotinu spálí a do těla se dostane jen velmi malé množství z 2 mg nikotinu, který je obsažen v jedné cigaretě.
Pro Vaši informaci připojuji některé informace z příbalového letáku:
Nikotin proniká přes placentu do plodu a působí na jeho dechovou a srdeční frekvenci. Účinek na krevní oběh závisí na velikosti dávky. Kouření může velmi vážně poškodit plod nebo dítě a proto by matka (nastávající matka) měla přestat kouřit. Těhotné kuřačky by měly žvýkačky Nicorette Classic nebo Nicorette Mint užívat pouze po konzultaci s lékařem. Nikotin proniká do mateřského mléka v množství, která mohou působit na dítě i v případě léčebných dávek. Žvýkačky Nicorette Classic nebo Nicorette Mint by měly být užívány až po ukončení období kojení. Těhotné a kojící kuřačky které nejsou schopny abstinovat bez této léčby by měly žvýkačky Nicorette Classic nebo Nicorette Mint užívat pouze po konzultaci s lékařem.

28.8.2012 5:43
Více o tématu: těhotenství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist