Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, jaký…

Dobrý den, mohli byste mi prosím poradit, jaký doprovod k porodu je nejlepší a zda si mám vzít s sebou kromě partnera dulu nebo porodní asistentku. Budu rodit poprvé a mám docela strach z toho, co mě čeká a jak to zvládnu.

Odpověď

Milá budoucí maminko, pokud se chystáte rodit ve zdravotnickém zařízení, bude o vás během porodu pečovat zdravotnický personál – porodní asistentky nebo lékaři, kteří budou v tu dobu ve službě. I kdybyste si tedy s sebou do porodnice přivedla svoji kamarádku, porodní asistentku, která v daném zařízení nepracuje, bude vám zajišťovat psychickou oporu, ale nebude vám moci poskytnout zdravotní péči. Pokud se rozhodnete pro dulu, je vhodné ji kontaktovat aspoň několik týdnů před termínem porodu, abyste se poznaly, a vzájemně jste si ujasnily, co od ní očekáváte a zda vám to bude schopna poskytnout. Dula není zdravotnický pracovník, ale je vyškolena k tomu, aby vám poskytla psychickou podporu v době před porodem, během něho i po něm.

28.8.2012 5:27
Více o tématu: porodníroditstrach

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist