Je podle vašeho názoru bezpečné v těhotenství …

Je podle vašeho názoru bezpečné v těhotenství (7.tt) dělat most a nebo podobný cvik na gymnastickém míči? Velmi mi to pomáhá na zmírnění bolestí v kříži. Ale maminka mi řekla, že to prý v žádném případě dělat nemám, že je to škodlivé a také že škodí příliš zvedat ruce nad hlavu, zdá se mi to ale poněkud zvláštní. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, nedovedu se přesně vyjádřit, zda je provedení „mostu“ pro těhotnou bezpečné, ale cvičení na gymnastickém míči včetně cviků uvolňující záda bych za nebezpečné nepovažoval. Je třeba se vyhnou prudším pohybům a extrémním polohám, aby se stav ještě nezhoršil. Případné manipulace k řešení nejrůznějších blokád páteře se totiž těhotným neprovádějí. Je tomu tak proto, že vazivo těhotné a tedy i kloubní spojení, jsou v těhotenství prosáklé a je tedy změněn rozsah jejich vzájemné pohyblivosti (spíše zvětšen). Proto by mohly tyto procedury pro těhotnou být nebezpečné. Přistupujte tedy ke cvičení s rozvahou a opatrností.

28.8.2012 5:44
Více o tématu: maminkarucetěhotenství

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist