Jsem v šestém týdnu těhotenství po umělém…

Jsem v šestém týdnu těhotenství po umělém oplodnění a dle ultrazvuku mi bylo potvrzeno očekávání dvojčat. Je mi doporučena redukce z důvodu drobné tělesné konstrukce a velmi nízké váhy. Můj zdravotní stav je ale velmi dobrý.
Chtěla jsem se touto cestou zeptat, zda je pro mě skutečně zdraví nebezpečné vícečetné těhotenství a jaké by mohlo mít následky (já osobně bych si ráda ponechala obě nastávající miminka) Dále bych poprosila o sdělení průběhu redukce a jaká rizika obnáší.

Odpověď

Bohužel neuvádíte Vaši výšku, váhu, pánevní rozměry, takže je těžké posoudit, jestli je pro Vás dvojčetné těhotenství příliš nebezpečné. Samozřejmě vícečetná těhotenství jsou vždy riziková, jelikož děloha není od přírody stavěna na více než jeden plod. Redukce plodu probíhá pod ultrazvukovou kontrolou, kdy do jednoho plodu, který je lépe přístupný se aplikuje látka, která způsobí jeho odumření. Samožřejmě je zde vždy riziko potracení obou plodů.

28.8.2012 5:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist