Mám 3,5měsíční holčičku. Nyní jsme měli jít…

Mám 3,5měsíční holčičku. Nyní jsme měli jít očkovat a paní doktorka zjistila, že malá má stále úlekové reakce. Vyšetřila jí na Moroův reflex, naše malá rozmáchla rukama, sevřela pěsti a začala plakat. Byla k neutěšení minimálně 20minut. Paní doktorka nás poslala na neurologii a neočkovala nás. Chtěla bych se zeptat, zda to může znamenat nějaké komplikace ve vývoji (všude čtu, že tento reflex mizí ve třetím až čtvrtém měsíci)? Dále bych chtěla vědět zda jsme to nějak mohli zapříčinit my jako rodiče (nejsem si vědoma, že bychom ji přiváděli do lekavých situací nebo něco podobného) a zda tomu můžeme předejít, popřípadě to nějak napravit. Jinak malá dobře prospívá, krásně pase koníky, hlavičku točí na obě strany, už se dokonce začíná chytat za nohy, začala si výskat, směje se. V noci a přes den pravidelně a klidně spí.

Odpověď

Osobně bych z ulekové reakce, kterou předvedla v ordinaci vůbec nedělal závěr. Mnohem důležitější pro mě by byly ostatatní známky vývoje a to je správné zvedání šije-pasení hříbátek a vůbec celkové napětí svalstva na končetinách a trupu. Určitě jste nic špatně neudělali a co by určitě pomohlo je chování v klubíčku.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: doktorkakomplikace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist