Pane doktore, chci koupit mojí mamince…

Pane doktore, chci koupit mojí mamince potravinový doplněk pro zmírnění klimakterických potíží. Zajímalo by mě, zda jí mohu koupit jakýkoli preparát, samozřejmě jen na přírodní bázi.

Odpověď

Dnešní doba nabízí ženám v preklimakterickém i klimakterickém období širokou škálu hormonálních přípravků jak na přírodní bázi tak i syntetických hormonů, které usnadňují a zlepšují život ženám v tomto věkovém období. Jsou k dispozici i různé formy podávání, kde si každá žena může vybrat tu, která jí nejlépe vyhovuje. To je obrovská výhoda dnešní doby, tyto možnosti jejich maminky neměly. Přesto však by ženy měly se svým gynekologem konzultovat, kdy a jaký preperát mají užívat.Nelze tuto léčbu doporučovat obecně,má svá pravidla,která stanovují vhodnost preparátů, délku i formu podávání a pravidelné kontroly gynekologické,laboratorní tak i například vyšetření prsů /mammografie, případně ultrazvukové vyšetření/.Tato léčba rozhodně nemá být bez vědomí gynekologa a nenahrazuje gynekologické preventivní prohlídky!!!
Léčba je rozdílná nejen dle subjektivních obtíží žen,dle věku,ale i dle případných gynekologických operací a možných zdravotních rizik.
V každém případě proto doporučuji, než zakoupíte jakýkoli přípravek, byť na přírodní bázi, konzultaci s gynekologem a provedení základních vyšetření před jeho volbou a užíváním.

28.8.2012 5:27

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist