PÉČE O DÍTĚ PO ROZVODU Syn (10 měs.) byl …

PÉČE O DÍTĚ PO ROZVODU Syn (10 měs.) byl jednou týdně svěřen otci v době od 12 do 17 hodin. Bude 5 hodin v týdnu trávit v nevhodném prostředí. Vždyť i pět hodin zanedbané péče a náhlého odloučení může mít pro tak malé dítě fatální důsledky! Syna převážně kojím, jiných pokrmů se zatím moc nenají.

Odpověď

Každý účastník jakéhokoliv řízení má právo se vyjádřit ke všem důkazům, které byly v řízení provedeny. Nicméně byl-li již vydán rozsudek ve věci péče o Vašeho syna a ten nabyl právní moci, je závazný (pro rodiče i pro samotný soud) a je třeba jej respektovat bez ohledu na případné závady v řízení, které jeho vyhlášení předcházelo. Máte-li za to, že prostředí bydliště otce dítěte je nevhodné, můžete se obrátit na pracovnici Oddělení sociálně-právní ochrany dětí podle místa bydliště dítěte. Nicméně otec dítěte má vůči němu zcela stejná práva a povinnosti jako Vy a doporučujeme Vám tato jeho rodičovská práva, navíc určená rozhodnutím soudu, plně respektovat. Jinak se můžete vystavit nebezpečí, že soud by mohl přikročit k zahájení řízení o změně výchovy dítěte, popř. zahájit řízení o výkon rozhodnutí (vynucování styku), což by dítěti ani Vám rozhodně neprospělo. U desetiměsíčního miminka nehrozí obecně žádné nepříznivé následky "odloučení" od matky, ostatně po celou zbývající dobu v týdnu je dítě naopak odloučeno od otce, jehož výchovnou roli nelze opomíjet. V případě pochybností o způsobu stravování miminka v době, kdy je v péči otce, se obraťte opět na sociální pracovnice, které mohou být otci při realizaci styku nápomocny.

28.8.2012 5:47
Více o tématu: malé dítě

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist