Před dvěma měsíci jsem porodila (přirozeně)…

Před dvěma měsíci jsem porodila (přirozeně) zdravého syna. Po bezproblémovém šestinedělí jsem šla ke svému gynekologovi na kontrolu, všechno v pořádku. Měla jsem zájem o zavedení tělíska (dříve než za 4 roky o dalším dítěti neuvažujeme). Pan doktor mi ale sdělil, že je ze „staré školy“ a že mi tělísko nedá, protože jsem po prvním miminku a je mi 24 let. Můžete mi, prosím, sdělit, jaká jsou reálná rizika tělísek a jestli není spíše jen problém v panu doktorovi. Nyní užívám Cerazette, ale moc spokojená s ním nejsem. Zhoršila se mi kvalita pleti a špiním. Děkuji Vám za Váš čas.

Odpověď

Nevidím důvod, proč by jste nemohla mít zavedené nitroděložní tělísko. Obyčejná tělíska sebou mohou nést zvýšené riziko zánětu nebo nepravidelného krvácení. Ale moderní tělísko jako je Mirena naopak snižuje riziko gynekologických zánětu a snižuje riziko mimoděložního těhotenství.Takže pokud má Váš lékař se zavedením problém jiný než zdravotní, možná by bylo vhodné vyhledat lékaře jiného.

28.8.2012 5:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist