Ráda bych se prosím zeptala jestli může být u…

Ráda bych se prosím zeptala jestli může být u mého porodu 16letá dcera,dále by mě zajímala tato věc,budu rodit potřetí a vždy mi složitě propíchavali plodovou vodu(což bylo dosti boletivé a až bezohledné,při druhém dítěti jsem myslela že ve mě doktor nechá ruce než ji propíchl)nechci dostávat zase provokačky a nechat si vodu propichovat,ráda bych to zažila konečně přirozeně i když vím že někdy to možné není,dá se pro to něco udělat?Je také nutné vždy nastřihávat?

Odpověď

V zásadě si myslím, že by to problém být neměl. Domluvte se v porodnici kde budte rodit a hlavně zvažte, zda -li je to pro tak mladou dceru vhodné.Dirupce ( propichování) vaku blan by nemělo být bolestivé, pokud je provedena tak jak má a ve vhodnou chvílu. Je na porodníkovi, aby zvážil, kdy to může je to při porodu prospěšné. Vyvolávání porodu je také na lékaři. Existují důvody, kdy by porod měl být vyvolán, jinak může být ohroženo jak miminko, tak i žena. Co se týče nástřihu, tak bude záležet opět na aktuální situaci ve chvíli, kdy se bude hlavička prořezávat. V zásadě u třetirodiček by měla být hráz tak povolena, že by se nástřih provádět nemusel. Na starně druhé ji můžete mít od předchozích nástřihů zjizvenou a hrozilo by její roztržení, pokud by nástřih proveden nebyl.Základem je, aby jste rodila tam, kde důvěřujete tomu, že personál dělá vše ve Váš prospěch.

28.8.2012 5:42
Více o tématu: roditruce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist