Zajímalo by mě, co vlastně znamenají závadné…

Zajímalo by mě, co vlastně znamenají závadné výrobky – jenom upozornění nebo by mšl být výrobek stažen z prodeje? Syn dostal jeden výrobek k narozeninám.

Odpověď

Nebezpečné mohou být různé výrobky, včetně potravin, u nichž je obvykle jasné, že po požití mohou ohrozit lidské zdraví.
Co se týče sportovních potřeb a spotřebního zboží vůbec, buď na základě podnětu nebo i bez něj zjistí dozorový orgán, že jde o výrobek, který by při provozu mohl ohrozit lidské zdraví. V případě kola jde zřejmě o špatnou funkčnost nebo nefunkčnost brzdového systému, což je fakt opravdu zásadní. Navíc to vypadá, že ani rukojeť zřejmě neplní svou funkci tak, aby uživateli nebyla nebezpečná.
Samozřejmě se takové výrobky testují, než je vydána informace o jejich nebezpečnosti. Spotřebitelé mají právo po předložení dokladu o koupi na vrácení peněz za takový nebezpečný výrobek.
Jiné případy mohou nastat, pokud je nějaký výrobek zařazen do evropského informačního systému Rapex. Do nějak každá země Evropské unie dává výrobek, který na svém území zjistila a který by se mohl objevit i v jiné zemi v rámci volného pohybu zboží. Informace z Rapexu mohou zájemci získat na našich internetových stránkách www.spotrebitele.info, kde jsou průběžně aktualizovány.

28.8.2012 5:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist