Kouzlo doteku – babymasáže

Ať jste se svým miminkem prošli čímkoliv, ať už krásným, nebo i méně radostným, to co Vám pomůže prohloubit Váš vztah je babymasáž.

K babymasážím jsem se dostala poté, co se mi narodila dcera. Bohužel se musela narodit císařským řezem. Je k diskuzi, zda to mohlo být jinak, dnes už bych se o to jistě snažila důrazněji, to ale není tématem baby masáže.

Hledala jsem způsob, jak jí pomoct si uvědomit sama sebe, jak jí nastavit rituály, díky kterým se mi podaří ji uklidnit a uspat.

Myslím, že moje dcera si dlouho vůbec neuvědomovala, že porod proběhl. Stále se cítila být součástí mne.

V té době jsem ještě netušila, že existují nějaké babymasáže, ale sama jsem se snažila ji nějak pravidelně hladit a vytvořit si obdobný průběh tohoto hlazení. Udělat z něj tzv. rituál a začala jsem vnímat, jak se její nejistota začíná vytrácet.

Pak jsem se dostala ke kurzu, který vedla Michaela Švorcová, úžasná žena, která zná všechny vůně a jejich účinky na děti, dospělé a dokonce i na zvířata.

Dostala jsem se takto k fenoménu jménem aromaterapie. Odtud už byl k opravdové babymasáži jen krůček. Pod vedením Míši Švorcové a Karla Hádka jsem se naučila, jak pracovat s oleji, éterickými olejíky a jak děti masírovat.

Dál už přicházely vlastní zkušenosti, které se na sebe stále nabalují.

Nějakou dobu jsem baby masáže praktikovala jen doma, na dětech svých a na dětech kamarádů a známých. Postupně jsem začala učit kamarádky namasírovat správně své děti, jak to udělat, aby průběh byl klidný, nenásilný a příjemný jak pro dítko, tak pro rodiče.

Pak přišli známí a známí známých a tím jsem se dostala i k „cizím“ lidem.

Postupně jsem zjistila, že je úplně jiné, když dítě masíruju já, jako téměř cizí člověk, nebo jeho vlastní rodiče. Ten rozdíl je tak velký, že jsem se rozhodla raději rodiče učit masírovat jejich děti, než sama děti masírovat.

Jak Vaše dítě vnímá Vás, nevnímá nikoho jiného. Ještě mnoho let bude trvat, že právě Vy jste pro něj tím největším a nejdůležitějším člověkem. Jste to právě Vy, kdo nejlépe rozumí jeho pohledům, gestům, znáte jeho způsob vyjadřování a nálady.

Díky baby masáží budete k sobě vzájemně ještě vnímavější.

19.3.2014 5:20  | autor: Lidul

Další blogy

Autor nemá žádné další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist