Mimi LIVE! Eliška

Ahoj všem, já jsem Iva a mohli jsme se vídat, když jsem tvořila Těhulku LIVE. Nyní mám dceru Elišku, které jsou téměř čtyři měsíce. Pojďte se podívat na naše každodenní zážitky 🙂

Tak Vás všechny opět zdravím po krátké odmlce. Naposledy jsem se Vám ozvala na konci šestinedělí. Nyní jsou Elišce tři a půl měsíce a od té doby se událo mnohé. Zažily jsme první pláč i velký úsměv. Zamilovaly jsme si vaničkování, masírování a hlavně nošení v šátku (kterému jsem mimojiné totálně propadla).

Eliška je skvělá. Je moc hodná a nechává mě vyspat celou noc – a to už od narození. Je to veselé miminko, které vneslo do našeho života mnoho štěstí a plno úsměvu. Každý den je stejný a přeci něčím jiný.

Role maminky změnila mé priority, jak už to většinou bývá. Také změnila moje zájmy. Eliška absolutně žádným způsobem nenarušila můj život – ač jsem se toho bála, že už nebudu moct dělat nic z toho, co jsem dělala do doby, než jsem se stala maminkou. Je to tak, že dělám v podstatě vše jako dříve a moje dcerka je u toho.

Hodně jsme si oblíbily nošení v šátku. A oblíbily jsme si ho natolik, že už nyní máme v našem nosícím šatníku čtyři šátky a nosítko. Nadšení je tak veliké, že už pomalu ale jistě koukám po nějakém lektorském kurzu. Když vidím, jaké benefity nošení přináší, chtěla bych se tomu věnovat více a šířit povědomí o nošení dětí i mezi ostatní maminky. Eliška je klidné a vyrovnané miminko a velkou zásluhu na tom má právě nošení.

Také bych ráda do budoucna chtěla kurz laktačního poradenství. Je mi totiž smutno z toho, když slyším od maminek jejich příběhy, kdy to s kojením úplně nevyšlo. A přestaly kojit. Přitom stačí tak málo. Vlídné slovo a podpora mamince a ukázat jí třeba jak na to. Já sama věřím tomu, že u mě hladký start kojení byl i díky tomu, že jsem si popovídala s ženami, kterém mě ujistily, že to zvládnu a řekly mi jak na to a upozornily mě na úskalí, které mohou vést ke špatnému kojení. Ale o tom více zas někdy jindy.

Zde máte video, jaké byly naše tři měšíce s Eliškou.

A zde je video, kde jsem se vám trochu více rozpovídala o mém nádherném porodu a přípravě na něj 🙂

Tak se mějte krásně a užívejte jara! 🙂

Pokud vás zajímá můj obsah můžete mě sledovat:

Youtube: Prostě jinak

Instagram: proste_jinak

 

9.5.2019 12:25  | autor: Iva Iva

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist