Těhotenství potvrzeno aneb první ultrazvuk

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ Na pokyn sestřičky z gynekologie jsem po pozitivním výsledku těhotenského testu s návštěvou ordinace ještě čtrnáct dní počkala. Měla jsem cukání se tam vydat už po týdnu – co kdyby nebylo vše v pořádku a opožděná návštěva měla fatální následky? Nepozorovala jsem ale žádné komplikace a rozhodla se nejančit.

V čekárně jsem si vyseděla zhruba tříhodinovou frontu. V ordinaci to pak šlo šup šup. Paní doktorka je milá, bohužel má permanentně narváno a času málo. Odebrala mi v rámci preventivní prohlídky stěry, ukázala na ultrazvuku fazolku (k mé úlevě jedinou) s pulsujícím srdíčkem, poptala se na užívané léky, náročnost zaměstnání a objednala mě za tři týdny znovu. To už bych měla po přinesení moči, zvážení a odběru krve dostat těhotenskou průkazku. Zvážit bych se tedy mohla i doma, kdybych měla váhu. :) Doposud jsem ji nepostrádala, mohla bych ale zauvažovat o jejím pořízení.

Měla jsem připraveno několik dotazů, ale vzhledem k tempu celého vyšetření jsem usoudila, že jejich zodpovězení do příští návštěvy vydrží. Mám si také promyslet, zda budu chtít podstoupit placený prvotrimestrální screening. V podstatě není o čem přemýšlet. Čím dřív by byly případné komplikace objeveny, tím lépe. Takže nehodlám čekat až do 16. (či jakého vlastně) týdne na výsledky krevních testů a na screening se dle doporučení lékařky objednám.

Jiný stav v mém případě zatím obnáší zejména žaludek na vodě, nechutenství, abnormální spavost, bolavá prsa, ale také lenost a nechuť cokoli dělat. Doufám, že se jedná jen o počáteční (ne)naladění a aktivní přístup k životu se brzy vrátí!

Kromě manžela o mém požehnaném stavu nikdo neví. Nebo jsme se alespoň nikomu nepochlubili. Příští víkend nás čeká velká rodinná oslava. Rádi bychom radostnou zprávu ještě chvíli tutlali. Přece jen jsme ještě úplně na začátku. Kdyby se nedej bože objevily komplikace, hrozně nerada bych ze všech stran poslouchala, že jsem moc hubená, co bych měla a neměla jíst, dělat, … Snažím se dodržovat obecná doporučení, aby bylo vše v pořádku. Na dotazy a rady okolí se však zatím necítím.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Zamlklý potrat

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ Došlo k tomu, čeho se všechny nastávající maminky obávají. Na kontrolním ultrazvuku ze začátku 11. týdne se ukázalo, že ačkoli plod povyrostl, srdíčko už nebije. Je konec mého prvního těhotenství. Divný pocit. Neměla jsem... Celý článek »

9. týden za mnou

ANIČČINO TĚHOTENSTVÍ 9. týden těhotenství je za mnou. Jsem objednaná na prvotrimestrální screening a koncem týdne jdu na odběr krve. Po ultrazvuku ke konci června bych chtěla vyrazit na týdenní dovolenou, protože přes léto je manžel natolik... Celý článek »

Dvě čárky

Jsem těhotná. Stále mi to zní neskutečně a ještě chvíli asi bude trvat, než to poberu úplně. Asi jako když olympijští vítězové po medailovém ceremoniálu vysvětlují, že ten obrovský úspěch a jeho důsledky si uvědomí až později. Těhotenství je pro... Celý článek »

Naposledy navštívené