Velký úklid

KLUB TĚHULEK! IVČA Přes Vánoce se nám díky spoustě dobrých duší nashromáždilo poměrně dost věcí na naše miminko. Musím říci, že toho bylo tolik, že jsme z bytu měli veliké skladiště, které bylo potřeba uklidit.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


V obývacím pokoji se nám postupně objevily různé tašky s plínkami, oblečky na miminko, přebalovací pult, kolíbka, autosedačka, postýlka a další věci, které jistě budeme nutně potřebovat při péči o našeho prcka. 🙂 Abych pravdu řekla, u některých věci asi ani nevím, na co jsou. Jako třeba mantinely ke kolíbce, k tomu mi musela dát instruktáž sestřenice. 🙂 Vážně jsem ale ráda, že okolo sebe máme tolik dobrých lidí, díky nimž budeme mít i takové věci, které by mi na tu chvilku snad bylo i líto pořizovat.

Takový pocit jsem totiž měla u té kolébky. Velmi se mi líbí, přijde mi, že je to i praktické, ale pokud člověk uváží, kolik to stojí, a že miminko z toho brzy vyroste, tak mi to přijde zbytečné. Když je ale již po dvou dětech a na třetí čeká, rázem mi tato investice přijde mizivá, protože udělá radost spoustě lidí. 🙂

Všechny věci bylo třeba prohlédnout, roztřídit, popsat a zabalit, aby se na ně moc neprášilo, až budou ležet ve sklepě. Tam chvilku zůstanou, aby se nám nepletly v bytě. Například oblečení zatím není kam dát, protože nejprve musíme předělat ložnici, jak jsem již psala v některém předešlém článku. Tuto akci připravujeme teď, na leden, aby bylo dost času vše zase ze sklepa vynosit, vyprat, vyžehlit a uklidit. Upřímně, budu šťastná, až tohle budeme mít za sebou, ale to si ještě chvilku počkám. 🙂

V úterý jsem byla na kontrole u paní doktorky. Opět jsem viděla našeho broučka. Na tyto okamžiky se vždy moc těším. Je krásné ho vidět, jak se tam vrtí, máchá ručičkama. I když ho teď již poměrně často cítím jak kope, vidět ho je prostě malý zázrak. 🙂 Paní doktorka byla spokojená, jak krásně rosteme. Malou vrásku na čele měla jen sestřička, která konstatovala, že jsem od poslední kontroly vůbec nepřibrala. No nevadí, o dva dny později bylo na váze o půl kila víc, takže to snad bude dobré.

Od začátku těhotenství jsem přibrala 2,5 kg, což mi stále přijde jako malý zázrak, když uvážím, že jsem již na začátku šestého měsíce. 🙂 Nicméně vím, že to ještě určitě přijde, iluze si vážně nedělám. 🙂 Na příští kontrole, na začátku února, tak vesele už asi nebude, budeme dělat test na cukrovku, tak jsem zvědavá, jak to zvládneme. Nejvíce se bojím toho, že musím být dlouho bez jídla, tak mi prosím držte palce, ať to zvládnu. Naštěstí můžu pít alespoň vodu a svačinu si raději také vezmu s sebou.

Na konec ledna jsem nás také po dlouhé úvaze objednala na 4D ultrazvuk, kam jak doufám, se mnou půjde i manžel. Schválně jsem přijala termín až v půl šesté večer, aby byla větší šance, že se stihne uvolnit z práce. Na tento zážitek se opravdu moc těším, snad budeme mít štěstí a náš drobeček bude spolupracovat.

Loučím se s vámi, mějte se krásně Ivča


Ivča právě prožívá 22. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

b633476598316866011.jpg

10.1.2017 2:38  | autor: Iva Nejepsová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist