Z deníčku obézní Terezky (7): Sportovně za bílou paní

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Polovina prázdnin je za námi. Léto přirozeně vybízí k aktivitám a ani rodina Terezky nezahálí. Co vše už vyzkoušeli a proč se vydali za bílou paní?

Bývali jsme docela sportovní rodina. Jezdili jsme na kole, lezli po horách, lyžovali. Měli jsme dojem, že to tak funguje stále. Něco se ale přece jen změnilo. S přibývajícími léty a narůstajícími pracovními úkoly sice občas někam vyrazíme, ale zdaleka ne pravidelně. Uvědomili jsme si, že Terezku bychom měli k nějakému sportu a pohybu „přitáhnout“. Zatím sice chodí do školky, kde tráví poměrně hodně času venku, to ale nebude trvat pořád.

Jaký sport jí ale vybrat? Na co se bude hodit? A bude se vůbec hodit na nějaký? Nebo vyzkoušet různé sporty? Dospěli jsme k názoru, že Terezka by měla vyzkoušet opravdu téměř vše, co se dá. Za prvé si bude moci lépe vybrat, co by chtěla v budoucnosti dělat, za druhé (a to je podle nás ještě mnohem cennější), získá základy různých sportů a pohyb pro ni bude v budoucnosti naprosto normální a přirozenou činností.

Začali jsme „domácím“ zkoušením. „Oprášili“ jsme kola, rakety a míče. Máme štěstí, že Terezčin starší brácha hraje fotbal. Terezka se v něm vidí a chce být jako on. Ve volných chvílích zkoušíme všechno možné… fotbálek na zahradě mezi stromy (hrát musí všichni), zkoušíme líný tenis, beach ball atd. Samozřejmě, vzhledem k věku Terezky a její nezkušenosti, je cílovou metou míček strefit a trochu se to naučit… Zapojili jsme se všichni a věřte nebo ne, je to docela legrace.

Pokud na našem výletě vyrážíme na hrad, neříkáme tomu samozřejmě túra nebo pochod. Na začátku cesty je pro Terezku představa hradu a hradních lákadel příliš vzdálená a z jejího pohledu by asi nestála za útrapy cesty. A přirozeně, počet našlapaných kilometrů a spálených kalorií ji také nezajímá. Aby to pro ni bylo lákavé a zajímavé, míříme na výpravu po stopách bílé paní a po cestě musíme splnit různé drobné úkoly (např. hod šiškou, najít studánku, houbu..).

Co všechno jsme ještě vyzkoušeli? Samozřejmě, učíme Terezku plavat (dáme na podzim vědět, jestli se nám to povedlo), půjčili jsme si od známých in – line brusle, já si zavzpomínala na skákání přes gumu. Nevím, asi jsem si na řadu různých aktivit nyní nevzpomněla. Na druhou stranu, budeme všichni vděční za vaše zkušenosti a nápady na hry, soutěže a výlety za pohybem.

Rodina Terezky si přála zůstat v anonymitě. Na Babywebu však můžete sledovat postupné kroky ke změnám, které by měly dopomoci Terezce k tomu, aby se dostala ze spárů nepříjemné, ale vytrvalé dámy zvané obezita. Jak se jim bude dařit dále? Co na stávající jídelníček řekne nutriční terapeutka? Sledujte její příběh a projekt MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! – každý čtvrtek na Babywebu.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist