Jak se máme...

MAMINKA HANKA Jak se máme? Vlastně moc dobře. Jedna moje část stále připomíná, že je to pro ni „teda změna a stereotyp!“ A druhá, ta hned odpoví: „Co děláš? Stereotyp? Možná jenom jiný opakující se proces než ten, který jsi byla zvyklá poslední roky. Nejspíš jen vymýšlíš, protože vše je vlastně v pořádku a v klidu. Děťátko dělá všechno, co mu prospívá a taky prospívá. Je v pohodě, směje se, zasypává tě skoro každý den nějakou nebo rovnou nějakými novinkami, takže se fakt nenudíš.“

Zrovna dnes. Po tom, co jsem rychle zpracovala, že už chovat tohle mimino nestačí a chce vidět a nosit se v polosedu ve vajíčku, tak aby mohla pozorovat, jsem ji zničeho nic našla místo ležící na zádíčkách na hrací podložce „ležící na bříšku“. Otočka na koníčky na ruce není ještě vždy stoprocentní, občas dojde k záseku jedné ručky pod tělíčkem, ale zato je to asi motivace zkoušet tuhle novou věc neúnavně pořád dokola. Vypadá to, že ji teď přestaly bavit všechny obvyklé hračky a činnosti. Nechce dělat nic jiného, prostě se všude jen přetáčí. Po prním takovém souvislém cvičení měla Stella velmi spokojený a pobavený výraz. Asi to pro ni začíná být opravdu zajímavé nebo dobrodružné.

Já jsem s pokukováním a občasnou asistencí z kuchyně konečně udělala zas jednou něco opravdu pro sebe. To jsem prostě potřebovala! Byť jsem na tuhletu činnost neměla ani zlomek klidu, který bych si v ideálním případě představovala. Upekla jsem koláč! Nejsem teda žádný superkuchyňský typ, ale tahle činnost mě „zčasunačas“ prostě uspokojuje. A byla to dobrota! Čokoládové potěšení s červenou řepou. Opravdu vláčná, hříšně temně hnědo-červená dobrota.

Dobroty už mám připravené i pro slečnu Stellu. Rozhodla jsem se využít pátého měsíce k rozšíření jídelníčku. Začneme se zeleninkou a budeme pokračovat zeleninou s masíčkem. Tento postup zavádění příkrmů mi přijde dobrý. Zelenina dodá spoustu zdravých složek a maso „jakbysmet“. Navíc tohle mimino je krevní skupina O (nula), což jsou vývojově masojedi (pravěcí lovci mamutů). Tak uvidíme, jak to všechno bude chutnat, a jak to bude vypadat po prvních pokusech v kuchyni.

Zatím jsem svěřila kontrolu surovin výrobcům hotových příkrmů. Až uvidím jaká jídla budou chutnat, pořeším vaření, případné zamražení dobrot. Kaše jsou připravené hned v zavěsu za těmito příkrmy. Ty mám ráda sama, jako ideální snídani před sportem (běháním). Sice Stella bude začínat na jednoduchých miminkovských, jednou si je budem vařit spolu. Taková jáhlová... :-) Zatím má připravenou obvyklou rýžovou, k zatížení lepkem ovesnou a objevila jsem dokonce špaldovou. A na později už čeká rýžovo-quinoová. Hmm, to budou dobroty!

O tom, jak to vypadá, příště. Snad zachytím něco i obrazově. :-)

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Doma řádí živel!

MAMINKA HANKA A nejen doma. Stella o sobě dává vědět všude, kde se octne. Jako tento týden, kdy potvrdila svoji kondici panu doktorovi při osmiměsíční prohlídce. Když už se mu celá v tichosti předvedla a my jsme ji se sestřičkou změřily, vystihla... Celý článek »

Stella na pařezu

MAMINKA HANKA Mám chuť psát, co mi jen tak přijde na mysl. Uteklo trochu víc času od mého minulého psaní a já mám pocit, že Stella poskočila asi tak dva krát víc, než na to měla času.  Celý článek »

O jídle

MAMINKA HANKA Jsme opravdu to, co jíme? Od mala mě často napadala otázka: Je tohle jídlo to zdravé, které bych měla jíst? Nebo existuje nějaká víc živá (méně pečená a vařená) varianta? Možná proto, že jsem z Moravy a tam je jídlo opravdu důležité.... Celý článek »

Naše soukromá olympiáda

MAMINKA HANKA To je ale nádhera, ta Olympiáda. Sportovní superslavnost. Jsem ráda, že se teď koná. Nikdy jsem neměla moc času se na ni koukat, spíš jsem každý den posbírala nějaké výsledky, koukla na hlavní zprávy. Ne, že bych letos měla až tak... Celý článek »

Věci mezi nebem a zemí

MAMINKA HANKA Tak nazývám věci, které většina lidí pojmenuje „náhoda“. Podle mě náhody neexistují. To pak zas musím utišit ten svůj rozum, který se ptá „Proč? Jak to, když jsem to neplánoval?“ Chudák. Nikdy na to nepřijde. A většina mých zásadních... Celý článek »

Co už jsme spolu zažily...

MAMINKA HANKA Co už jsme spolu zažily? To čerstvé dítě je čistý nepopsaný list. Teprve všechno zažívá poprvé. Smysly se napřed procvičují a rozšiřují možnosti skenování tohoto světa, kde se ocitly tyhle nové bytosti.  Celý článek »

Jóó šestinedělí...

MAMINKA HANKA Život je samé překvapení. Nic nového. Jasně. Ale říkejte to „býkovi“. Pochopí to. Ale když má přijít na jeho překvapení, tak žádné nechce. Protože má rád to svoje „zajeté“, co si sám tak jasně rozhodl.  Celý článek »

Naposledy navštívené