Těhulka LIVE! Anička (20): Cukrování

Anička má za sebou sladký týden těhotenství: výsledek testu na cukrovku oslavila sladkým dortíkem. A jak to bude s porodním plánem?
foto: fotoprome.cz

Ahoj,

máme za sebou test na cukrovku. Začátek byl naplánován na 7.15, takže jsem musela vstávat už před půl šestou, což pro mě bylo na celém testu to nejhorší! Vyrazila jsem s dostatečným předstihem, a tak jsem už kolem sedmé seděla jako první před laboratoří.

Hlady už se mi pěkně kroutil žaludek a i Matýsek dával najevo, že s naší nucenou hladovkou rozhodně nesouhlasí. Pak už si nás ale sestřička pozvala do laboratoře a nabrala mi krev. Do ruky jsem dostala hrneček s přibližně čtvrt litrem namodralé chemicky páchnoucí tekutiny a radu, že je lepší to do sebe obrátit co nejrychleji. Kamarádka mi říkala, že pokud se mi v sobě roztok nepodaří udržet, budou mi muset testy opakovat. Po pár okamžicích jsem sama sebe přesvědčila k ochutnávce a zjistila jsem, že všechno to strašení kolem je úplně zbytečné. Roztok je sice hodně sladký, ale dá se to úplně v pohodě vydržet. Dokonce mi to i chutnalo. :-)

V první pauze mezi odběry jsem šla k paní doktorce na ultrazvuk, aby nám Máťu natočila na video. Ovšem náš miláček se rozhodl, že po takovém utrpení z hladu a následném nasycení oběhu cukrem je nejlepší doba si zdřímnout. Strčil ruce před obličejík a začala jeho akce velká sabotáž. Paní doktorka je však šikovná a podařilo se jí ukázat mi každou část Matýskova těla včetně paďourka, abychom si mohli být jistí, že je to kluk.

Pak následovaly další dva odběry moči a krve po jedné a dvou hodinách od začátku. Výsledky vyšly naprosto v pořádku, a tak jsme to oslavili dortíkem.

Taky jsem si s paní doktorkou promluvila na téma sestavení porodního plánu. Vlastně si ani nejsem jistá, co bych v něm měla chtít. Jediné, na čem mi hodně záleží, je, aby až se Matýsek narodí, ho nikam neodnášeli a během všech vyšetřovacích procedur mohl zůstat s námi. Paní doktorka mě ujistila, že pokud to bude můj i Matějův zdravotní stav dovolovat, tak je tohle běžnou praxí. Takže jsem se rozhodla, že se žádný plán sestavovat nebude a necháme to všechno plynout. Pokud bude všechno postupovat přirozeně, není důvod mít plán. A kdyby nastaly komplikace, je stejně nejlepší nechat dělat doktory jejich práci.

Anička

Fotografie: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Anička právě prožila 28. týden těhotenství. 

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý vašemu týdnu gravidity na míru!

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené