Káťa ve 30. tt – Už se cítím jak nemotorná velryba

Tento týden slavím kulaté číslo. Jsem právě ve 30. týdnu těhotenství a do konce už máme jen 10. týdnů. Už se to blíží a všichni se už moc těšíme.

30.tt_-1100x618.jpg Zdroj: archiv Kateřiny Veselé

Jak už jsem avizovala v minulém článku, čekaly mě v tomto týdnu další návštěvy lékařů. Začala jsem posledním 3. screeningem. Když jsem tak čekala v čekárně, říkala jsem si, že už jsem tam naposledy. Bohužel nebyla, čeká mě další ultrazvuk příští týden, a to jen díky našemu „zlobivému“ miminku. V bříšku se tak vrtěla, že nebylo možné pořádně změřit všechny průtoky, které chtěla paní doktorka změřit, díky tomu jí vycházeli hraniční hodnoty.

Takže si mne pozvala za týden znovu, že si to změří. Když pouštěla srdíčko, tak zase malá měla hroznou škytavku. Jinak bylo vše v pořádku, malá má už 1,5 kg a nosánek jako malý knoflíček. Je už otočená hlavičkou dolů, což už jsem v týdnu také cítila. No a čípek se zatím drží na stejných cm jako minule. Doufám, že takto vydrží ještě co nejdéle.

Další kontrola byla v trombocentru

Dostala jsem malou průkazku, kterou mám nosit u sebe. Zatím byly výsledky v pořádku, nebo jak paní doktorka říkala, vyhovující k mé graviditě. Chce další kontrolu krve cca za 6 týdnů, tedy před porodem. Doporučila jako prevenci proti tromboze léky až po porodu. Tak mám zatím klídek.

A jak se cítím já?

Už se cítím jak nemotorná velryba. I když jsem tedy za posledních 14 dní nepřibrala, a to se cpu pořád stejně, možná i mám více hlad a chuť. 🙂 Horší jsou pro mě tedy výšlapy do schodů, to se hodně zadýchávám. Snažím se tedy co nejvíce odpočívat, jak mám nařízeno. Jde to tedy s dcerou špatně, ale zvládáme to. Nejde prostě jen ležet.

Spíš se snažím vyhnout tomu, abych se moc neohýbala, netahala nic těžkého a přes den se mohla i natáhnout. Domácí práce jako vytírání a luxování přebral partner a to ostatní zvládám. Takže vše funguje a jsem ráda. Je pro mne důležité, že i přes to, co dělám, se nic nezhoršuje.

Nás teď čeká Halloween a Dušičky, tak se připravujeme. Každý rok si doma dlabeme dýni a tvoříme z ní strašidýlko. Jdeme se na to vrhnout a vám přeji hezký týden.

Vaše Katka

Katka má za sebou 30. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

29.10.2019 11:01 | autor: Kateřina Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist