Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny.

Stal se ze mě díky mé únavě poměrně slušný asociál. Jsem schopná zavrtat se do pelechu už se znělkou večerníčku. I přes den docela bojuju.Ta únava mě trošku deptá… mám v hlavě vždy spoustu plánů, co druhý den udělám a houbelec. Za tenhle týden jsem měla snad jen jeden den!, kdy jsem byla plná energie. A to jsem teda jela jak pila. Umyla jsem okna, vytřídila věci na charitu, nakoupila, uvařila, prala, vysála, atd..
Mimochodem, k těm oknům..Pověry týkající se různých činností a zvyků v těhotenství jsou teda pěkný psycho. „Ty umýváš okna? To nesmíš! Honem je přestaň umývat! Předčasně porodíš!“ Tak na tohle teda nemám. Už jsem byla „stíhaná“ za koupi kočárku a jeho uchovávání. Samotné těhotenství a očekávaný porod, rodičovství a další věci už tak dělají pěknou paseku v hlavě. Ještě se mám stresovat kvůli nějakým babským povídačkám? A co když by se nedej bože událo nějaké neštěstí? Měla bych se pak trestat že jsem ta ukna umyla, nebo koupila kočárek? To ne, že jo.

No.. popojedem 🙂

Naše malá krásná čarodejnice, co nosím pod srdcem o sobě už dává vědět nějakým tím občasným dloubnutím. Asi malým košťátkem upozorňuje, maminkooo, příště už letím a čaruju s vámi!:-)
Zpočátku se ty pohyby těžko sledují, nevěděla jsem, co mám vlastně čekat, jaký to bude pocit. Pak se ale začaly opakovat pocity poměrně nestandardní, z míst, kde by měla malá zrovna plavat.

Je to opravdu moc hezký zážitek a moment v těhotenství. No ano, na kapesníček 🙂

Jéé a to jsem vám málem zapomněla napsat! David přinesl od kolegy z práce takovou hezkou vymoženost. Jmenuje se Angelsounds a umožňuje poslech srdíčka miminka v pupíku. Myslím, že je to super věc, kdy ještě maminky necítí pohyby, ale chtějí o svém miminku vědět. Co si budeme povídat, ty kontroly u lékaře po čtyřech týdnech jsou někdy tááááák dlouhé. Mě osobně ten poslech vždy uklidní, cítím toho malého cvrčka tam a je to krása. Dá se poslouchat i s blízkými,je to moc hezký společný zážitek.

Co se týče jídla, tak teď u mě hrají prim: cherry rajčátka, pomerančový džus, kyselý žížalky, termix. Což může být zase za týden jinak. Pribináčky, taveňák, kečup už ve vedení nejsou. Těhotenství je náročný jedlík!
Děsný věci kombinuju občas, opravdu. Tělesná schránka zatím nějak výrazně díky dost podivným stravovacím návykům netrpí. Co mě trápí, tak mě fakt hodně bolí prsa. Jsou velký. Je to jako bych měla kolem krku zavěšený dva pytlíky na svačinu naplněný vodou. Děs! Bolí mě ležet, bolí mě sundat si podprsenku, pevnější obejmutí je mi nepříjemný. Přemýšlím o vyřezaní dvou děr do matrace.. (Zlato, ty si tady ten blog čteš občas, prosím, vyřež mi tam dvě ďoury)

Ale jak praví jedno pozitivní rčení: Bude hůř!

Mé milé kolegyně, čarodějky! Přeji vám krásný prodloužený víkend. Zítra vytáhněte (pokud vás někde neupálí) své muže, partnery, partnerky a nebo kamarády někam pod třešeň a LÍBEJTE SE! Líbání kromě jiných příjemných dopadů spaluje i kalorie. Dokonce víc jak minuta chůze! Tak šup 🙂

Tak zase za týden, opatrujte se, Mia ♥


Mia je v 19. týdnu těhotenství. chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

b633476599074029281.jpg

30.4.2015 12:25  | autor: Mia

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist