Vzhůru na předporodní kurz!

MIA JE TĚHOTNÁ! Žádny učený rodič z nebe nespadl. Tak poslušně hlásím, že máme za sebou předporodní kurz. A já volám ANO! Bylo to super!

Byl to „jen“ víkendový kurz, ale myslím, že pro nastávající maminky (a tatínky) to bylo plně dostačující. Původně jsem chtěla navštěvovat jiný kurz na několik týdnů, ale počátek byl naplánován na druhý týden v září, a to už jsem cítila, že taky může být pozdě, když mám začátkem října termín porodu.

Přes prázdniny se asi nerodí nebo co – za celou dobu byl tady v Brně snad jen jeden. Navíc, tak jak se cítím teď, se už můj stav nejspíš moc nezlepší. Dlouho nevydržím v jedné poloze, i samotný víkend už byl pro mě náročný – přestože jsem měla maximální komfort pro těhulky. Seděla jsem na pytli, gymnastickém balónu, meditačním sedátku, židli, chodila, stála…

Předporodní vzdělávání začalo v pátek odpoledne, kdy jsme se na seznámení a citlivější témata sešly jen ženy. Bylo dobře, že některé věci byly probíráné bez mužů – doplňující otázky pak nebylo problém pokládat. Více jsme se v ženském kruhu otevřely. Mimojiné jsem se také dozvěděla co sebou do porodnice, jak na cviky pánevního dna, jak zvládat prvotní strachy a obavy z porodu, jak si mohu pomoci. Po prvních pár hodinách jsem odcházela z kurzu nadšená.

Druhý den od rána nás čekalo pokračování i s partnery. Byla cítit lehká nervozita, ale po úvodním představení vše opadlo a my si všichni užili super den. Celá sobota byla pro páry, ale bylo tam hodně informací zejména pro tatínky – jak můžou být své ženě oporou nejen u porodu, ale i po dobu šestinedělí, a hlavně jak šikovně vplout do role tatínka a postarat se o dítko. První hodiny byly věnované samotnému porodu. Jak rozpoznat kontrakce, jak je počítat, kdy vyjet do porodnice, řešení nestandardních situací, jak pomoci bez léků partnerce v bolestech. atd… Následovaly informace o pobytu v porodnici, následné péči o ženu a dítě v šestinedělí, jak zvolit pediatra, o kojení a péči o děťátko.

Oba s Davidem jsme večer odcházeli nadšení. Do této doby už jsme si každý načetli nějakou knihu, sledujeme různé trendy v péči o dítě, diskutujeme s přáteli co už děti mají. Předporodní kurz byl hezkým uzavřením a potvrzením toho, že snad jdeme správnou cestou. Díky paní Majce, která nás po celý víkend vedla, jsem se ubezpečila a uklidnila na duši, že míru informovanosti jsem si zvolila dobře. A hlavně jsem se naučila, že mám vždy možnost volby ve svých rozhodnutích… A není třeba se bát.

Všem vám, co vás čeká, přeju pohodový porod :- )

Mějte fajn dny, Mia ♥


Mia právě prožila 33. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609100114686.jpg

21.8.2015 12:34  | autor: Mia

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist