Rady našich babiček na plodnost

Pokoušíte se o miminko a zatím se nedaří? Nevadí, rozhodně se nestresujte a zkoušejte to dál. Každý pokus stojí za to. Jak je již známo, dítě je malý zázrak a zázraky se nedějí na počkání. Tedy nezoufejte, chce to čas a lásku. Nebo můžete vyzkoušet některou z níže popsaných rad našich babiček. Tak do toho a dítě je hotovo!

Bez stresu a beze strachu

Tedy žádné zoufalství, stres, ani sebemenší, v tomto případě rozhodně není ku prospěchu. Oba partneři musí být nad věcí, aby se dobrá věc podařila. Rychlost otěhotnění vždy záleží na mnoha faktorech, a to u obou partnerů. Velkou roli hraje věk, kuřáctví, životní styl, stres, zdravotní stav a další kritéria. Pro úspěch početí miminka je důležité i správné načasování na plodné dny.

Stres je jeden z důležitých faktorů, které mají velký vliv na oplodňovací proces. Mnoho žen znervózní, pokud nejsou po prvních pokusech těhotné a začínají na celý proces více tlačit. Čím více tlačí a jsou tak ve stresu, tím menší šance na početí je. Je proto dobré, když žena toužící po miminku nemyslí jen na otěhotnění, ale má svoje zájmy, koníčky i práci a zkrátka se soustředí na cokoli, co ji dokáže udržet v pozitivním rozpoložení.

Zdravě žít a dobře jíst

Každá prababička by nám mohla potvrdit, že i za jejich dob byl kladen velký důraz na správnou životosprávu právě v době, kdy měla žena otěhotnět. Tedy doporučují se důležitá pravidla, která jsou již všeobecně známá. Právě v období před otěhotněním a během těhotenství je důležité dodržovat přísun vitamínů a minerálů, nekouřit a omezit alkohol na minimum. Také cvičení a lehký sport není od věci, právě naopak. Tělesná hmotnost má na otěhotnění rovněž vliv – dobrá není ani nadváha ani podváha. Pokud máte v této oblasti problémy, zkuste se dostat do optimální kondice a vaše šance na otěhotnění rozhodně vzrostou. Hodně babiček také doporučuje pít mléko a jíst ořechy

Zázračné bylinky

Každá stará kořenářka znala recept na zaručené otěhotnění. Mělo jím být pití odvaru z maliníku a kontryhelu. I naše babičky doporučují především bylinky. Jako další „zaručená“ metoda se traduje i pojídání včelí mateří kašičky. Nejosvědčenější a nejznámější pomocník pro otěhotnění je skutečně kontryhel, který posiluje především dělohu, doporučují ho i porodní asistentky. Mezi další bylinky pomáhající otěhotnění patří také heřmánek, meduňka či maca peruánská.

Horká voda neprospívá spermiím ani ovulaci

Možná i vy si po práci napustíte horkou vanu a klidně se do ní i na několik hodin naložíte. Třebaže vás to překvapí, tento rituál je dobré čas od času vynechat. U mužů je totiž známo, že spermiím horká voda a celkově teplo nedělá dobře. U žen pro změnu může horká voda vyvolat problémy s ovulací.

Káva nad zlato

Nejen že vám káva ráno zlepší náladu a dobije energii, ale také pomáhá k otěhotnění mnohým párům. Jedna z vyloženě babských rad říká, že pokud muž dvě hodiny před stykem vypije kávu nebo jiný nápoj s kofeinem, spermie budou rychlejší, energičtější a úspěšnější. A dokonce jich prý bude i víc!

Dopřejte si orgasmus

Samozřejmě lze otěhotnět i bez orgasmu, ale zkuste to raději s ním. Také babičky radí – „hlavně se pomilujte a pořádně“! Když ne přímo při pohlavním styku, mazlete se po něm. Takové malé rozmazlování budoucí maminky rozhodně neškodí, ba naopak. Stahy dělohy a pochvy způsobí nasávání spermatu do děložního hrdla, a tedy i jednodušší cestu k vajíčku.

Udělejte svíčku nebo nohy dejte nad hlavu

Další typicky babská rada našich babiček říká, že žena, která po pohlavním styku udělá na třicet minut „svíčku“, otěhotnění daleko snáze. Nebo je dobré opřít nohy na hodinu o zeď nad hlavu, a to především po styku. Prý díky tomu dojde k prokrvení celého těla, a tím i rychlejšímu spojení spermie a vajíčka.

Chci holčičku, chci chlapečka!

Existují babské rady nejen na plodnost, ale také dokonce na to, jak ovlivnit pohlaví dítěte. Tedy pokyny na to, jak si udělat si udělat holčičku nebo chlapečka. Babských rad je možná i více, ale i naše babičky se řídily především svým zdravým rozumem. Zapomeňte chvíli na starosti, dobře jezte, oddejte se svému partnerovi a dopřejte si relax, a očekávané těhotenství brzy přijde.

26.9.2017 12:43  | autor: jana.barevna_115095

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist