35. tt – Už jsme vlastně nachystaní

KLUB TĚHULEK! LINDA Všechny opět zdravím u mého pravidelného blogového okénka! Vypadá to, že léto už je asi definitivně tady, což je v našem panelákovém bytě vždycky a každý rok celkem výzva. Natož s malým dítětem. A ještě těhotná. V posledním měsíci. Už na začátku těhotenství jsem byla zvědavá, jak tu koncovku v letních vedrech napodruhé zvládnu.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Abyste tomu rozuměli, náš byt je orientován z poloviny na východ a z poloviny na západ. Takže sluníčko nám pere stále buď na jednu či druhou stranu bytu. Nová fasáda se velice snadno rozehřeje a teplo si vytrvale drží a my máme doma tři kočičí chlupáče, jedno batole a žádné sítě v oknech (na lodžii, která je v záruce ji prostě nedáme). Sečteno podtrženo, když je venku cca 25 stupňů a svítí sluníčko, v bytě máme běžně kolem 32 stupňů a bez šance na pořádné vyvětrání.

Jedinou obranou je pár přenosných větráků. V průběhu let, jsme se s tím snažili mnohokrát něco dělat, nic moc nepomáhá. Definitivně to vygradovalo tento víkend, kdy sluníčko od rána intenzivně pražilo a po dvou hodinách v tom našem skleníku mi bylo regulérně na omdlení. Téměř hystericky jsem manželovi říkala, že v tomhle vedru poslední měsíc těhotenství v žádném případě nebudu, že bude stejně jenom hůř, protože není zdaleka vyloučeno, že nás čekají vedra třeba ještě o 10 stupňů vyšší a že chci OKAMŽITĚ mobilní klimatizaci. Ten si zamnul ruce, protože po ní toužil už delší dobu, ale já to stále odmítala s tím, že to přece kvůli pár dnům v roce nebudeme pořizovat. Ještě ten den byla klimatizace doma a já se cítím mnohonásobně lépe.

Vtipné na tom je, že nová chladící hračka se evidentně nelíbí naší očekávané holčičce. Pravidelně když klimatizace běží a já jsem poblíž (a ne, nenechávám si foukat studený vzduch přímo na sebe), břicho na protest tuhne a tvrdne. Děvče, je mi to líto, ale máma ten měsíc musí ještě nějak přežít.

Jinak poslední týden se nesl také ve znamení společenské zábavy. Hodně jsme toho odřekli v předchozím týdnu, kvůli Maxovým záhadným horečkám, a tak jsme si to chtěli vynahradit. Navíc jsme měli dvakrát dohodnuté hlídání Maxe, takže jsme si s manželem mohli užít jeden druhého. Jsem za to moc ráda, protože stejně jako napoprvé se snažím tyto klidné chvilky co nejvíc využít, protože se připravuji na to, že se po porodu hned tak nikam nepodíváme. Max byl pak naštěstí velmi klidné miminko a dal se potom vzít téměř kamkoli, ale teď budeme přece jen mít děti dvě a to už taková legrace asi nebude. Navíc očekávám, že nebudu mít i napodruhé takovou kliku, a jak byl Maxík kliďas, očekávám, že se mi to teď vrátí. S manželem jsme si tedy moc užili návštěvu kina a venkovní večerní posezení s přáteli a to i když jsme parádně zmokli. Je ale třeba si neustále připomínat, že dítětem svět a veškerá zábava opravdu nekončí, spíše naopak. Nicméně není od věci si ukrást ještě pár chvil pro sebe.

V pondělí jsem byla na posledním focení pro Babyweb. Tentokrát mě čekala stejná paní fotografka a pro změnu jiná paní vizážistka. Opět proběhlo vše ve velmi příjemném duchu a jsem moc zvědavá na poslední fotky. Sice mi přišlo, že od posledně mi to bříško zase o tolik nepovyrostlo, ale opak je pravdou, jak mi potvrdila paní fotografka. Stylizace byla zase trochu jiná, tak uvidíme, jak to celé dopadne. Jinak zkušenost obecně je to moc fajn a určitě bych chtěla těhotenské focení maminkám doporučit. Takové profi focení je i dobrý balzám na sebevědomí. Ve chvíli kdy si ženská připadá velká a nemotorná je fajn, když se o vás někdo postará, krásně vás nalíčí a vyfotí tak, aby výsledek byl maximálně lichotivý.

No a jak se teď cítím? Nevím jestli je to tou klimatizací nebo tím, že se poslední dny stále něco děje, ale cítím se poměrně dobře. Jasně, bříško stále “překáží”, ale nejsem z toho všeho tak moc vyřízená, jako například předchozí týden. Snažím se doma dělat to co obvykle a zatím se to zvládá. Tahat se se synkem je samozřejmě už celkem náročné, tak se tomu snažím co nejvíce vyhýbat. A i když se cítím docela fajn, určitě se mi uleví, až se malá narodí a já budu opět 100% fungující člověk. Doma finišujeme s veškerými přípravami a já tak obrazně pokračuji v přípravě “hnízda”. Akorát před chvíli nám dorazila nová autosedačka a videochůvička (už s ní šmíruju spící dítě).


Moje milé děvče, rozhodně tě nebudu vyhánět dříve, než je nutné, ale věz, že tady už jsme na tebe docela nachystaní.

Přeji Vám krásný týden a já se zase ozvu (snad ještě vcelku),

Linda.


Linda právě prožívá 35. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

8.6.2017 1:21  | autor: Linda

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist