Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny.

Stal se ze mě díky mé únavě poměrně slušný asociál. Jsem schopná zavrtat se do pelechu už se znělkou večerníčku. I přes den docela bojuju.Ta únava mě trošku deptá... mám v hlavě vždy spoustu plánů, co druhý den udělám a houbelec. Za tenhle týden jsem měla snad jen jeden den!, kdy jsem byla plná energie. A to jsem teda jela jak pila. Umyla jsem okna, vytřídila věci na charitu, nakoupila, uvařila, prala, vysála, atd..
Mimochodem, k těm oknům..Pověry týkající se různých činností a zvyků v těhotenství jsou teda pěkný psycho. "Ty umýváš okna? To nesmíš! Honem je přestaň umývat! Předčasně porodíš!" Tak na tohle teda nemám. Už jsem byla "stíhaná" za koupi kočárku a jeho uchovávání. Samotné těhotenství a očekávaný porod, rodičovství a další věci už tak dělají pěknou paseku v hlavě. Ještě se mám stresovat kvůli nějakým babským povídačkám? A co když by se nedej bože událo nějaké neštěstí? Měla bych se pak trestat že jsem ta ukna umyla, nebo koupila kočárek? To ne, že jo.

No.. popojedem :-)

Naše malá krásná čarodejnice, co nosím pod srdcem o sobě už dává vědět nějakým tím občasným dloubnutím. Asi malým košťátkem upozorňuje, maminkooo, příště už letím a čaruju s vámi!:-)
Zpočátku se ty pohyby těžko sledují, nevěděla jsem, co mám vlastně čekat, jaký to bude pocit. Pak se ale začaly opakovat pocity poměrně nestandardní, z míst, kde by měla malá zrovna plavat.

Je to opravdu moc hezký zážitek a moment v těhotenství. No ano, na kapesníček :-)

Jéé a to jsem vám málem zapomněla napsat! David přinesl od kolegy z práce takovou hezkou vymoženost. Jmenuje se Angelsounds a umožňuje poslech srdíčka miminka v pupíku. Myslím, že je to super věc, kdy ještě maminky necítí pohyby, ale chtějí o svém miminku vědět. Co si budeme povídat, ty kontroly u lékaře po čtyřech týdnech jsou někdy tááááák dlouhé. Mě osobně ten poslech vždy uklidní, cítím toho malého cvrčka tam a je to krása. Dá se poslouchat i s blízkými,je to moc hezký společný zážitek.

Co se týče jídla, tak teď u mě hrají prim: cherry rajčátka, pomerančový džus, kyselý žížalky, termix. Což může být zase za týden jinak. Pribináčky, taveňák, kečup už ve vedení nejsou. Těhotenství je náročný jedlík!
Děsný věci kombinuju občas, opravdu. Tělesná schránka zatím nějak výrazně díky dost podivným stravovacím návykům netrpí. Co mě trápí, tak mě fakt hodně bolí prsa. Jsou velký. Je to jako bych měla kolem krku zavěšený dva pytlíky na svačinu naplněný vodou. Děs! Bolí mě ležet, bolí mě sundat si podprsenku, pevnější obejmutí je mi nepříjemný. Přemýšlím o vyřezaní dvou děr do matrace.. (Zlato, ty si tady ten blog čteš občas, prosím, vyřež mi tam dvě ďoury)

Ale jak praví jedno pozitivní rčení: Bude hůř!

Mé milé kolegyně, čarodějky! Přeji vám krásný prodloužený víkend. Zítra vytáhněte (pokud vás někde neupálí) své muže, partnery, partnerky a nebo kamarády někam pod třešeň a LÍBEJTE SE! Líbání kromě jiných příjemných dopadů spaluje i kalorie. Dokonce víc jak minuta chůze! Tak šup :-)

Tak zase za týden, opatrujte se, Mia ♥


 

Mia je v 19. týdnu těhotenství. chcete vědět, co se děje s jejím tělem?

 

30. 4. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené