První dny s Mayou a bez Mayi

MIA JE TĚHOTNÁ! Minule jsem se rozepsala jak probíhal porod. Tak dnes přicházím s pokračováním - jak probíhaly následující dny a jak se nám s Mayuškou dařilo.

V době kdy jsem byla na sále kvůli neodloučené placentě, byl David u malé na neonatologickém oddělení, kde byla schovaná v teple inkubátoru. Mě po zákroku převezli na oddělení šestinedělí, kde jsem si mohla odpočinout a prospat se. Jenže to samozřejmě nešlo. Pořád jsem myslela ma Mayu. a co se vlastně událo. Vůbec mi to nedocházelo. Dostávala jsem infuze, ať se dám rychle do pořádku. Na pokoji se mnou byly tři maminky se svými uzlíčky, a mně to bylo strašně líto.

Davča jel na pár hodin do práce, a po obědě se za mnou zase stavil, s tím, že se spolu podíváme za naší maličkou. Vyfasovala jsem vozík, jinak bych nezvládla udělat ani krok. Byla jsem na Mayušku tolik zvědavá! Přijeli jsme na novorozenecké, kde jsme mohli chvíli pobýt u inkubátoru. Mayuška těžce dýchala, poplakávala, bylo vidět jak jí dělá dýchání potíže. Koukala jsem na ni se zatajeným dechem, byla jak panenka. Chtěla jsem vědět, jaká je prognóza, co nás teď čeká, a proč tak špatně dýchá, nechápala jsem to. Dělali nějaké testy, na infekci, ty vyšly negativní, dalších 24 hodin jsme tedy museli počkat na další vývoj.

Vrátili jsme se tedy na pokoj, já sebou žuchla do lůžka, rozloučila se s Davčou a začínala si zvykat na pocit, že už je tady s námi.. Usnout se mi ale nedařilo, tak mi pak sestřička dala na uklidnění veselou tabletku a na chvíli jsem zabrala. Miminka na pokoji byla hodná, žádný pláč, mezi kojením spala jak miminka :-) Záviděla jsem maminkám, že mají drobečky u sebe, nedokázala jsem si představit, jak dlouho to potrvá nám.

Druhý den přijel David na povolení mimo návštěvní dobu, a chystali jsme se opět za Mayuškou, oba jsme se moc těšili. Já usedla do vozíku, a jelo se. Přijeli jsme na oddělení a už od dveří jsme hlásili, že jsme rodiče od Mayušky a jedeme za ní. Sestřička nám ale oznámila, že Mayuška měla komplikace a musela být převezena na jednotku intenzivní a resuscitační péče. Málem se mi zastavilo srdce. Se strachem jsme se oba vydali na JIRP.

Maya byla intubovaná, celá zahadičkovaná a mně povolily nervy a rozbrečela jsem se. Vidět to malý tělíčko v tomhle stavu byla hrůza, a já si poprvé uvědomila a pocítila, co je to obava o své dítě. Paní doktorka nám řekla, že má Mayuška plášťový pneumotorax. Což mi neříkalo vůbec nic pochopitelně. Přestože nebyla zjištěna infekce, byla jí pro jistotu nasazena antibiotika, surfakant na dozrání plic, nějaké oblbovávky kvůli toleranci ventilátoru a infuze. Teď si nevzpomínám, jestli už měla zavedenou sondičku na krmení do bříška.

Na oddělení měla Mayuška v inkubátorech kolem sebe spoustu kamarádů, někteří byli úplní drobečci. Staraly se o ně moc hodné a pečlivé sestřičky, kteří s námi rodiči měly hodně trpělivosti. Museli jsme se taky obrnit trpělivostí a dát Mayušce čas.

Jak jsem byla vyčerpaná a slabá, bylo mi hodně zle i psychicky. I ty hormony udělaly své. Vzhledem k velké ztrátě krve, mi nasadily čtyři pytlíky transfuze.Ty mě opravdu zvetily, cítila jsem se daleko líp. S pomocí sestřiček jsem se pak s vozíkem dostala i sama na záchod. A taky mě pustili na nadstandard, kde byla telka, tak jsem mohla na chvíli přijít na jiné myšlenky. Já měla své osobní dva úkoly - rychle si rozběhnout mlíko a dát se rychle do pořádku, abych mohla z oddělení šestinedělí na hostinský pokoj na JIRP, a být tak malé nablízku. Pomocí odstříkávání a odsávačky jsem dostávala postupně od pár kapek až po první mililitry. Pila jsem litry čaje a začala pořádně jíst.

Díky transfuzím už jsem začala pomaličku i sama chodit, aby mě sestřičky pouštěly samotnou za Mayuškou s mlíčkem. To se odevzdávalo vždy po třech hodinách. To bylo hodně důležité - jak pro Mayušku, že ode mě dostávala mateřské mléko, tak pro mně, cítila jsem se užitečná, že jí pomáhám být silnější. Každé tři hodiny kdy jsem za malou chodila, jsem se bála, jestli neuslyším nějaké negativní zprávy. Člověk si v takové situaci nemůže být ničím jistý.

Na ventilátoru si Maya pobyla několik dnů, a po jedné z vizit nám lékařka řekla, že ho zkusí odpojit, a uvidíme, jak se s tím Mayuška popere. Tak to byla úžasná zpráva, měli jsme velkou radost! A taky nervózní, jak se to povede a jak bude naše princezna šikovná...

A jak to dopadlo napíšu zase příště. Opět se tady hlásí o pozornost takový malý skříteček :-)

Mějte hezké dny, Mia ♥

1. 11. 2015Mia
Komentáře k článku
Počet komentářů: 1
Obrázek uživatele Romana
Romana

Držíme palčeky nech princezná rýchlo zosilnie a nech ste čo najskor všetci spolu doma :-)

 

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Maya

MIA JE TĚHOTNÁ! Moji delší odmlku na blogu vám teď budu vysvětlovat každý týden v novém článku. Tak začneme tím prvním. Celý článek »

To chce kliiiid!

MIA JE TĚHOTNÁ! Že je venku horko si moc nelze nevšimnout. Věřím, že horka mají své zastánce, zejména z řad dětí a notorických opalovaček. Já jsem teda nadšenec do slunění nikdy nebyla. A obzvlášť teď, kdy nosím už osmý měsíc pod krkem ten plný... Celý článek »

Breaking Pregnant News!

MIA JE TĚHOTNÁ! 30. týden utekl jako voda a mě teď čeká velký ultrazvuk, kde se dozvíme, jak nám ta naše princezna vyrostla a kolik váží, jestli se vše dobře vyvíjí, kde je uložená placenta a kolik mám plodové vody. Taky se bude odebírat krev, zda... Celý článek »

Miluju a maluju a miluju...

MIA JE TĚHOTNÁ! Z původních dvou dnů se nám to protahuje už pomalu na týden. Plán byl jasný, vizi, jak vše dobře půjde, jsme měli, nakoupené veškeré propriety, a dohodnutou partu kamarádů. Celý článek »

Prvotní přípravy na porod

MIA JE TĚHOTNÁ Mám pocit, že je to jen pár dnů zpátky, co mi test ukazoval pozitivní výsledek. Strašně ten čas letí... Moje obavy z přicházejícího porodu rostou, těšení na miminko je ale větší. Celý článek »

Granule sem, granule tam

MIA JE TĚHOTNÁ Ten týden utekl nějak moc rychle - ani nemám pocit že by se dělo něco vyloženě extra, nebo bych na sobě vnímala výraznější změny. Celý článek »

Moje krásná čarodějka

MIA JE TĚHOTNÁ Tak co ženy, už máte seřízená košťata? Já se teda letos nějakých sletů zdržím. Letím za čarodejnicí starší, tedy mojí mamkou, na chaloupku. Jak se říká, rýpat do hlíny. Celý článek »

Jód

MIA JE TĚHOTNÁ! Znáte asi takové ty vtípky směřované na určitou skupinu lidí. Blondýny, brunety, národnosti, ale i třeba policisty. Celý článek »

Obavy...

MIA JE TĚHOTNÁ! Jak už jsem zmiňovala, máme dvě kočky. Možná bych měla upřesnit - STÁLE máme. I přes moji velkou lásku ke zvířatům jsem totiž měla několikrát chuť je vykopnout na mars. Ty dvě jsou sice občas plné lásky, a člověk se rozněžní nad... Celý článek »

Uděláme bacilům pápá!

MIA JE TĚHOTNÁ! Au.Tak tenhle týden byl, a ještě stále je, ve znamení chorob. David onemocněl. Můj drahý muž, horal, onemocněl. A já ne! Zázrak! On je přece u nás ta silná polovička, co snad není nikdy nemocná?! No ale stalo se. Celý článek »

Chce se mi co? Spát.

MIA JE TĚHOTNÁ! Jestli jsem kdy měla problémy se spaním, tak teď spím jako miminko. I když teď jsem teda někde četla, že kdo používá tohle rčení, tak dítě nikdy neuspával. Něco na tom asi bude. Jinak nechápu, proč mně všechny mé kamarádky co jsou... Celý článek »

Fazolka

MIA JE TĚHOTNÁ! Nooo, a je to tady. Dosedla jsem na postel, v třesoucí ruce jsem držela test se dvěma čárkami, a snažila jsem se srovnat těch asi milion myšlenek. Normálně by mě asi nenapadlo dělat si těhotenský test před menstruací, ale poslední... Celý článek »

Naposledy navštívené