Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak konstatoval Jára, když máme to naše mimino, nemůžeme mít přece umělý. No tak budiž, ale dokoupit ozdoby a svítící řetěz budu muset já…

Fotografie je z ateliéru Fotoprome.cz


 Ne, že bych Vítka potřebovala nějak přehnaně vychvalovat, ale on je opravdu šikula na všechno, co se naučí. Všechny dovednosti, které už umí, mu stačilo pár dní trénovat, takže během pár dní ukázkově mával, krásně si drží láhev s pitím, bezchybně umí říct baba a mama a spoustu dalších věcí. Během minulého týdne taky dopiloval jednu z novinek. Snažili jsme se naučit pohyb rukama, kterým ukáže, jak moc je už veliký. Pár dní stačilo na to, aby teď na větu: „Vítku, ukaž, jak si veliký,“ zvedl obě ruce nad hlavu a ukázal tak na požádání, jak krásně vyrostl.

Jára ho pro změnu naučil plácnout rukou, tak jak si plácají velcí chlapi (to přeci oni oba jsou). Takže když Vítek večer dopije kaši, dostane od tatínka pusu na dobrou noc a plácnou si spolu. Abyste si to představili, tak jako si plácají třeba sportovci, když se jim zadaří. První den Jára nastavil ruku a Vítek ho chytil za prsty. Pomalu mu Jára začal ručku otevírat, a ukazovat, jak se plácá. No a během několika večerů to kluci dotáhli k takové dokonalosti, že si teď opravdu plácají jako dospěláci. Tenhle jejich večerní rituál je kouzelný, protože Vítek Járu bedlivě poslouchá a pozoruje, pak si dají pusu a pak to jejich plácnutí. Oba jsou přitom roztomilí.

Další novinkou, kterou se Vítek naučil, je vztekání. Naučil, to asi není to pravé slovo, každé dítě má nějaké takové období, ale k tomu našemu andílkovi to zatím moc nejde. Naštěstí se vztekání dostavuje jen někdy, převážně ve chvílích, kdy je Vítek unavený a ne a ne chytit spaní. To se pak vzteká, kope nohama, plácá rukama, křičí, píská a houká. Většinou zabere, když se trochu napije teplého čaje a u mě na klíně se uklidní. Ještě pořád Vítka občas ukládám do lehátka, které má od narození (je do 11 kil, musím už vymyslet, co si počneme pak), tam mu dám nějakou hračku a on většinou během chvilky usne. Vztekání se občas dostavuje taky po koupání, když se snažím Vítkovi obléct pyžamo. Začínám toho našeho čertíka podezírat z toho, že by nejraději spal jen v plíně. Možná si to pamatuje z horkých letních nocí, kdy takhle opravdu spinkal. Když nakonec bitvu s pyžamem vyhraji já a pyžamo, Vítek se uklidní až ve chvíli, kdy mě spatří s lahví kaše a vytuší, že bude nějaká dobrota před spaním.

Novinek by se našla ještě celá řada, ale ta opravdu nejčerstvější je z dnešního rána (článek píšu den předem, než vyjde na webu). Ráno probíhalo, tak jako každé jiné, jen s malou výjimkou, Vítek spal do šesti. Po probuzení jsme si ještě chvíli povídali v posteli. Pak jsem rozsvítila, Vítka sundala z postele a šla si odskočit. A protože náš průzkumník je opravdu zkoumavý, vydal se zkoumat cosi do rohu místnosti k topení. Já slyšela pouze krátký křik, ani ne pláč. Běžím rychle do ložnice, Vítek sedí vedle topení a na čele se mu začíná vylévat modřina a růst boule. Neviděla jsem to, ale zřejmě v zápalu boje narazil do topení. Máme takové to ploché, takže si naštěstí nepředstavujte ráno u žebrového topení. Zřejmě si to „nevypočítal“ a otočil se moc rychle. A já jako matka svého prvního dítěte, ano, přiznávám, zřejmě trochu hystericko-paranoidní matka, jsem Vítka oblékla, sebe ještě rychleji a jeli jsme k dětské doktorce. Boule byla totiž celkem velká a modřina během chvíle modro-fialová. Teď si některé z vás klepou na čelo, matky, které mají první dítě, mě možná pochopí. Naštěstí to samozřejmě nic není. Paní doktorka bouli osahala, koukla světýlkem do očí, a dodala to, co samozřejmě vím, že takových ještě bude. A jak dodal Jára: „Ježiš, s tím si jezdit nemusela, to přece poznáš, že to nic nebylo.“ No ještě, že mám tak pragmatického manžela, který bouli odhadl po telefonu. Příště zavolám rovnou jemu (samozřejmě to teď myslím v legraci, ti, kdo znají Járu a mě, vědí).

Teď malinko k těm Vánocům. Předešlé Vánoce, když jsme byli ještě bez Vítka, jsem zdobila jen malý umělý stromek. Tomu také odpovídá počet ozdob. Letos přitáhl Jára strom jako... s tím, že první Vítkův stromek nemůže být umělý. Dobrá, uznávám, něco na tom je. Dokoupím ty ozdoby a světýlka pro ten Vítkův výraz, až to bude blikat.

Trochu teď odbočím, když jsem minulý týden pekla cukroví, vzpomněla jsem si na dobu přesně před rokem. Je to něco málo přes rok, co jsem nastoupila na mateřskou dovolenou. Cukroví jsem tehdy pekla v předklonu s obrovským pupkem. Stromek jsem zdobila na skákacím míči, opět přes velké břicho. Na všechno jsem si vzpomněla a pokaždé se musela jít podívat na Vítka, jak ten rok rychle utekl a jak nádherné mám dítě. Vítkovi bude rok v lednu a já mám pocit, že měsíce utekly jako dny a že než jsem se stihla rozkoukat, mám doma skoro velkého kluka.

Krásné svátky, bohatého Ježíška a všem čtenářům klidné a úsměvné prožití svátků

přejí Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené