Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla výborně. Vítek měří 63 cm a váží 6,8 kg. Na bříšku jsme paní doktorce předvedli ukázkové pasení a pochlubili se zlepšením ekzému […]

Milí čtenáři,

od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“.

Čtyřměsíční prohlídka dopadla výborně. Vítek měří 63 cm a váží 6,8 kg. Na bříšku jsme paní doktorce předvedli ukázkové pasení a pochlubili se zlepšením ekzému i pochvalou od fyzioterapeutky. Na prohlídku s námi šla moje mamka. Konečně jsem taky chtěla, aby viděla, jak to probíhá a jak je Vítek skvělý pacient. Maličko teď odbočím. Když jsme čekali v čekárně, vyšla z ordinace maminka s malou holčičkou. Menší než je Vítek. Položila ji vedle nás na podložku a začala oblékat. Holčičce zřejmě v ordinaci trochu ubližovali, protože hodně plakala. Vítek se na holčičku chvíli díval a pak to přišlo. Otočil hlavu na nás zpátky, udělala pusinkou obrácený rohlík a rozplakal se. Shodly jsme se s mamkou na tom, že z našeho kloučka roste gentleman. Soucítil s holčičkou, a aby v tom nebyla sama, začal plakat taky. Bylo to roztomilé. Ale teď zpátky do ordinace. Očkování proběhlo v klidu, trochu pláče po píchnutí, ale žádná špatná reakce potom.

Jak jsem se zmínila, paní doktorce jsme se pochlubili se zlepšeným ekzémem. V minulém příspěvku jsem vám psala, že se vypravíme na kožní znovu, protože se ekzém moc nelepšil. Pan doktor Vítka prohlédl a tentokrát již předepsal mastičku s malým obsahem kortikoidů. Pověděl mi, abych místa namazala na noc tenkou vrstvou. Stejný postup opakovala ještě další noc. A pak pár dní pauza. Mast obsahuje kortikoidy, proto ta opatrnost, abychom si to ještě víc nezavařili. Jaké bylo moje překvapení po první noci, menší ložisko na bradičce bylo skoro pryč a to u ouška poloviční. Pro druhé noci bylo vše pryč a Vítek byl jako porcelánová panenka. Vydrželo nám to víc než 14 dní. Včera jsem našla malý kousek opět u ouška, takže jsme na noc namazali, tak uvidíme.

A teď pozor, Vítek již několik dní dostává na noc nemléčnou kaši smíchanou s výživou a k obědu zeleninový příkrm. Zatím se zdá, že vše tráví dobře. Jelikož jsme na umělé výživě téměř od začátku, můžeme s příkrmy začít po ukončeném čtvrtém měsíci. Kaše na noc mu moc chutná. Je hustější a krásně po ní spí. Co se týká zeleniny, zatím jsme zkusili brokolici a mrkev. Na první lžičky se vždy tváří trochu překvapeně, dokonce se mi zdá, že zvedá obočí, jako by se mě chtěl zeptat, co mu to dávám za barevné „cosi“?! Ale když zjistí, že je to v pořádku, otevírá pusinku a natahuje se po lžičce. Mám obrovskou radost, že nám to zatím jde (třikrát klepu do zubů). Bála jsem se, jak na to bude reagovat, ale jak říkám, zatím se zdá, že apetit bude mít po tatínkovi. A tatínek vždy dodá, díkybohu, protože maminka se v jídle rýpá a jen tak něco do pusy nestrčí. No, co se dá dělat, je pravda, že jsem trochu vybíravá a hlavně, nerada zkouším nová jídla a to maso mi taky nejede. Ale náš syn je v jídle zatím šikula. Taky už jsem mu objednala jídelní židličku, která s ním poroste. Dá se polohovat, takže v ní teď budeme tak trochu ležet a až se Vítek posadí, bude s námi hezky sedět u stolu a nakonec z ní jde složit židlička a stoleček.

Poslední s čím zbývá se pro dnešek pochlubit, je naše nové bebíčko. Bohužel jsem na vině trochu já, mohla jsem to začít řešit o pár dní dřív. Moje chyba, každá pusa, kterou mu teď dávám je na omluvu. Když se Vítek narodil, měl nehtíky na palečkách u nohou jakoby srostlé s kůží. V porodnici říkali, že je máme nechat být, nerostou tak rychle jako ty na rukou. Po pár měsících nehtík trochu povyrostl, ale stříhat opravdu ještě nešel. Bohužel se nám stalo to, že se Vítkovi začalo na palečku pravé nohy podebírat nehtové lůžko. Během několika dní mu paleček trochu otekl a zčervenal. Paní doktorka nám na prohlídce předepsala mastičku, kterou jsme na paleček s novou náplastí dávali třikrát denně. Domluvili jsme se, že za čtyři dny zavolám, jak to vypadá. Volala jsem už za tři, protože se to nelepšilo, skoro naopak, paleček byl červenější a při doteku Vítek plakal. Paní doktorka nás rovnou poslala na chirurgii. No a už to bude pátý den, co jsme v jejich péči. Moc příjemný pan doktor a dvě sestřičky, které jsou z Vítka nadšené. Každý den jezdíme na převaz a minule nám dokonce zavázali i druhý paleček, protože začal trochu červenat. Pan doktor mě ujistil, že to není zarostlý nehet, a že to za pár dní vyléčíme. Tak snad…Snad mi jednou Vítek odpustí, že jsem ho po narození trápila hlady a teď  ho nechala trápit s bolavým palečkem.

Tak to jsou všechny naše novinky z předchozího týdne. Co se událo v tom dalším, a jak se daří palečkům, Vám napíšeme příště.

Do té doby Vám přejeme hezké dny a taky lepší počasí.
Zdraví Vítek a Gábina

30.5.2013 2:58  | autor: Gabriela Měchurová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist