Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o ošklivém jen krátce, ať je rychle pryč.

Hezký den všem čtenářům,

Járův kolega s rodinou a vnoučaty jeli na dovolenou na chatu na Lipno. Jelikož je chata velká, zůstal jeden pokojík volný. A právě tenhle pokojík nabídl kolega Járovi. Abych pravdu řekla, když mi to Jára pověděl, rozmýšlela jsem se. Trochu jsem se bála, jak to mimo domov zvládneme. Doma máme vše nacvičené a zaběhnuté, ale mimo, to bude zkouška. Ale vidina toho, jak je Vítek celý den na čerstvém vzduchu a Jára si užije dovolenou mě přesvědčila, takže jsem nakonec souhlasila.

Balení mi šlo od ruky, protože si Vítka na celý den vzali moji rodiče. Měli jsme tak možnost zajet na nákup a doma v klidu zbalit všechny hromádky. Když jsem nanosila všechny tašky do předsíně a řekla Járovi, že může začít nosit do auta, obrátil oči v sloup, prý na jak dlouho jedeme. Počáteční obavy jsem měla stále, takže jsem balila pro Vítka opravdu vše. I oblečení na chladnější počasí, přestože předpovědi hlásily teploty přes 25 stupňů každý den. Ale náhoda je blbec, a navíc je to u vody, takže co kdyby.

Na cestu jsme se vydali hned ráno, abychom do největšího horka byli v cíli. Vítek je cestovatel, takže jsme stavěli jen jednou a dali si svačinku. Chatu a zahradu jsem viděla na fotkách, ale stejně, když jsme přijeli, doslova jsem poskočila radostí. Chata i pokojík krása, ale ta zahrada. Obrovsky obrovská zahrada s velkými stromy, které doslova volaly potom, abychom si pod ně s Vítkem lehli na deku. A taky se stalo. Každý den.
Mimo „válení“ na dece a procházkách podél pláže jsme byli také na výletě v Českém Krumlově.

Druhý velký výlet jsme absolvovali i s Járovým kolegou a jeho rodinou. Všichni jsme se vydali na Stezku v korunách stromů. Kopec jsme zdolali pomocí lanovky a to i s Vítkem a kočárkem. Kočárek jel na sedačce před námi a Jára měl Vítka v nosítku na sobě. Sice jsme po cestě schytali pár kapek deště (na konci lanovky jsem byla naštvaná, protože vlekař nás donutil odstrojit kočárek včetně pláštěňky), ale než jsme si stihli dát pití, vysvytlo sluníčko (do kočárku jsme dali podložku a mikinu, takže byl Vítek v suchu). Nejdřív se stezka točila mezi stromy v mírném náklonu, takže se s kočárkem jelo krásně. Lávka vedla přímo k věži, která měla pět pater. Až sem jsme dojeli s kočárkem. Z posledního patra byl překrásný výhled na celé okolí. Na ukazatelích byly vyznačený různé body, některé u nás, některé v Rakousku. Celková výška, do které jsme došli, byla 901 metrů nad mořem. Vítek zůstal v 880 metrech a celou tu krásu prospal.

Celá cesta byla bezbariérová, takže kočárky se to jen hemžilo. Doporučuji jako krásný rodinný výlet.
Vítek se na své první dovolené taky prvně koupal v bazénku. Kamarádka mi půjčila takový malý, takže jsme jedno odpolodne nechali vodu prohřát a pak se jen a jen smáli. Vítek bude zřejmě vodní živel, protože po první rozpacích, se mu v bazénku moc líbilo. Plácal rukama a kopal nohama a moc ho bavilo, jak kolem cáka voda.

Jára se v Lipně koupal každý den, já jsem trochu měkota, takže jen jednou a ptáte se co Vítek? Jeden den mu Jára v Lipně vymáchal nohy, takže můžeme prohlásit, že i Vítek se „koupal“ v Lipně.

Dovolená to byla krásná, Vítek se od rána do večera smál a užíval si čerstvého vzduchu, na kterém se přeci tak krásně spí. K domovu jsme se vydali v pátek, abychom tropy přečkali doma, kde máme krásný chládek i když se venku nehne ani lístek.

Bohužel, radost z dovolené vystřídal smutek. Při zpáteční cestě jsme chtěli v práci překvapit moji mamku. Mamku jsme tam ale nenašli. V noci se jí udělalo špatně a bohužel skončila v nemocnici. Zdravotní problémy má delší dobu, ale tohle mě dostalo. V tuhle chvíli už má po operaci. Léčení chvíli potrvá, ale já už teď vím, že nejlepším lékem bude Vítek. Hned jak to půjde, přivezu jí ho ukázat, protože kvůli nám všem, ale hlavně kvůli němu a pro něj, se musí uzdravit a zase být s námi.

Vím, že tohle je o Vítkovi, ale mamka patří do jeho života jako jeden z nejdůležitějších členů, takže jí touto cestou přejeme brzké uzdravení a posíláme vzkaz, že společně to zvládneme.

Jak jsem zmínila na začátku, ať je všechno zlé už pryč a my, i Vy, si můžeme užívat krásného léta, hezké dny přejí

Vítek a Gábina

29.7.2013 9:27  | autor: Gabriela Měchurová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist