Veronika ve 25. tt: Vivat druhý trimestr!

TĚHULKA LIVE! VERONIKA Konečně si naplno začínám užívat druhotrimestrálních radostí. Zvolnila jsem malinko v práci (nebo spíš už vidím světlo na konci tunelu, tak se vše jeví snazší) a musím dnes trochu zapět ódu na druhý trimestr.
foto: Fotopromě

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Je mi fyzicky dobře. Cítím příliv energie (a taky mléka, které se mi trochu spustilo!). Přestala jsem fňukat ve stylu „Tomé, jsem těhotná, pojď zvednout Anit do jídelní stoličky.“ Už mi totiž momentálně nevadí Anit nosit a zvedat a válet se s ní. Samozřejmě s citem.

Taky jsem celá prokrvená a příjemně citlivá na jakékoliv doteky a mazlení. Teda nejdřív jsem musela Toma přesvědčit, že břicho není až tak velké, jak se jeví (no, po pravdě je). A taky že Damíkovi nějaká naše něžnost nemůže ublížit – spíš naopak. Co dělá dobře mně, dělá dobře i jemu, no ne?

Díky prokrvení orgánů je mi taky tepleji než obvykle. Což mi vyhovuje. Obvykle jsem zmrzlá zmrzlina s věčně ledovýma rukama. Teď na pohodu zvládám zimní období jen ve svetýrku a (notně napěchované) bundě.

Jsem už nějaký ten pátek za půlkou a čím dál víc se těším a přemýšlím o Damovi a o naší budoucí čtyřce. Taky se nemůžu dočkat, až se do tématu trochu víc ponořím (o víkendu jdu na jeden předporodní kurz). Zatím nosím mexickou bolu a doufám, že se mi narodí klidné a mírné mimi (ovšem dosud tomu nic nenasvědčuje – aspoň podle intenzity pohybů). Snad ji nebudu muset reklamovat. :-)

Hledání školky

V souvislosti s naší rozrůstající se rodinou jsem se taky rozhodla najít pro Anit nějakou bezrodičovskou zábavu. Chtěla jsem si zkrátka malinko uvolnit ruce pro naše nové miminko a taky Anitce zajistit příjemný program. A tak jsem pro Anit začala hledat školku. Plán byl dvě dopoledne v týdnu. Do školky jsem dceru chtěla doprovázet a vyzvedávat s kočárkem. Takže jsem potřebovala něco v docházkové vzdálenosti. Vytipovala jsem tři soukromé školky a po jejich návštěvě nakonec jednu vybrala.

Nejspíš to byl větší stres pro mě než pro Anit. Strávila jsem s ní ve školce celé jedno dopoledne s tím, že toto aklimatizační období si nastavím sama podle toho, jak se Anitka bude ve školce cítit. Nevím, jak se tam cítila ona, ovšem já nic moc. Na webu prezentovaný respektující přístup se v podání školky lišil s mou představou. A stravu bych preferovala taky zdravější. Nakonec ze mě spadl veliký balvan, když jsme se s Tomem domluvili: Budeme dál hledat. A hlavně žádné tlačení na pilu. Školka není žádná naše životní nutnost. Chci, aby byla spíš zábava pro Áňu a pomoc pro mě. Každopádně už se začínám smiřovat s myšlenkou, že budu Anit do školky muset vozit.

Moji tři

Damík se hrozně často vrtí a připomíná se mi. Já vím, já vím, mám dvě děti. Dva andílky. Dva malé uzurpátory. Třeba nedávno v noci: Nejprve se Anit pořád obracela, mačkala mi prsa a nemohla zabrat. Když konečně začala pravidelně oddychovat, převzal žezlo nad mou bdělostí Dam. Kopal mě do žeber i do močového měchýře a vynucoval si konkrétní polohu, ve které jsem prostě nemohla usnout. A když už jsem konečně upadala do deliria – s okopanými žebry v nepřirozené poloze s Anitinou rukou na bradavce se tomuto stavu snad ani nedá říkat spánek – vrátil se Tom. Byl „na večeři a pivku“ s kamarádem. Ve tři doma jako na koni. Značně společensky unaven mi nejprve bral peřinu a pak mě málem zalehl. Takže mám vlastně andílky i uzurpátory tři. To se mám.

Musím ale uznat, že si to všichni vyžehlili ráno. Damík se spokojeně převaloval a můj močový měchýř vzal na chvíli na milost. Anitka si v klidu odstříhávala všechny cedulky ze svého oblečení a nevyžadovala žádnou pozornost. A Tom věšel prádlo, vařil a snažil se mi udělat první poslední. Taková noc pak za to vážně stojí.

Čtěte také:

Pomoc, strie!

Po koupání si vždy mažu břicho Bepanthenem. A jednoho dne jsem ji tam uviděla. Neee. Úpím v duchu a pak i nahlas. To není fér. Mám přece elastickou kůži po mámě. A u Anit se mi neobjevila ani jedna! Trochu nelogicky si v ráži natřu celé břicho na bílo. Chvíli chodím po bytě oblečená jen do tohoto krémového trika. A pak se odhodlám kouknout, jak moc je to zlé. Vtírám si krém do kůže, zbytek otřu do ručníku. A hledám tu nešťastnou prasklinku v kůži. Najednou se rozesměji. To nebyla strie. Jen jsem si trochu ve sprše podrbala břicho a zůstal mi tam malý škrábanec. Už je pryč.

Svůj „zásek“ přičítám těhotnému stavu. Ostatně není první (a nejspíš ani poslední). Třeba jen minulý týden jsem si !dvakrát! nechala klíče ve dveřích od bytu, vyšla s Anit ven a zabouchla vchodové dveře. Naštěstí byli sousedi vždy doma a pustili mě dovnitř. Co si o mě musí myslet ale raději nechci vědět. A je mi to i trochu jedno. Druhotrimestrální hormonální koktejl mi způsobuje příjemnou letargii, přihlouplý úsměv a klid. Už žádné emocionální houpačky. Tak jen aby to vydrželo!

Zatial pa. Vaše druhotrimestrálně vyladěná V.


Veronika právě prožívá 25. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

Komentáře k článku
Počet komentářů: 8
Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Ahoj Míšo, díky za Tvou zkušenost. No, já myslím, že je to nakonec hrozně o lidech a né o tom, co píšou na webových stránkách, že? Snad si taky s nějakou ředitelkou a učitelkou sednu. Jen jsem nějak doufala, že už to budu mít v tuto dobu vyřešené...mmm...drž mi palce. A díky za pozitivní povzbuzení - určitě něco taky najdeme. Krásné svátky! Veru

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Ahoj Veru, jaj, Žižkov je fakt trochu z ruky...mno, ale je zas fakt, že přemýšlím už i o Dolních Měcholupech - je tam svobodná školička. Ale ještě dám šanci nějakým dalším školkám z okolí našeho domu. Příští týden zas do jedné jdu, tak uvidíme. Do Toulcáku chodíme na Kvítečka v pondělky dopo, ale uvidím, jak to budu pak zvládat s Damiánkem, asi na nějakou dobu přeruším...i když zas nechci, aby byla Anit furt zavřená se mnou a miminem doma. Chjo, jsem zvědavá, jak si to sedne. Tak pá nanapsanou a třeba i zas naviděnou :-) bylo prima Tě potkat "naživo"... Veru

Obrázek uživatele Misha
Misha

Ahoj Veru, jak čtu o školce, musím připsat naší zkušenost :-) Hledala jsem (jako těhotná pro syna) různé školky, co mi přišly jako nejlepší, a nakonec vybrala úplně "obyčejnou" naproti nás (k mému velkému údivu). Sedla jsem si neskutečně s ředitelkou i učitelkou třídy (kterou jsem si mohla vybrat). Docházela jsem tam na aklimatizaci se synem pravidelně, po narození dcerky jsem ho tam začala nechávat samotného...po hodině, dvou, a po jednom dopoledni se mi seknul a nechtěl tam být sám beze mě :-) Nakonec to dopadlo tak, že jsem nechala dcerku vozit v kočárku s tchýní a já tam se synem tak dvě hodinky pobývala (byl hodně ostýchavý v kolektivu a pořád je). Všichni nám vycházeli vstříc a tak si tam syn vytvořil i kamarády a teď už pohoda - dozrál k tomu. Jsem ráda, že jsem byla trpělivá. Každé dítě to má jinak...tak držím palce, ať natrefíte na fajn kolektiv!

Obrázek uživatele Veronika4
Veronika4

Ahoj Veru, ty jo, to jsi výkonější, já se přiznám, že adventní věnec už několik let vyrábím tak, že mám kovový stojan na 4 svíčky s podnosem, do kterého nasypu každoroční mix barevný písek-mini skleněné kouličky-mini jiné kouličky-svíčky a tím končím :-)) Nicméně asi bych měla aspon vyrobit nějaký cukroví.. :-))
Jinak já jsem chtěla začít se synem chodit do Toulcova dvora na to, u čeho jsme se tehdy potkali, ale bohužel je to v čase, kdy nemůžu, tak snad jindy.
Školka se jmenuje Jablíčko, je na Žižkově (takže od vás asi trochu mimo), sice jak říkám, je to taková naše podzemní školka (jsou v polosuterénu), ale zase jsme jinak spokojení. Oproti jiným se mi to rozhodně líbilo víc. A mají možnost chodit na různý hřiště v okolí nebo za tepla dělali něco na dvorečku (třeba sázeli rajčata, sbírali ostružiny apod.).
Tak držím palce, at najdeš něco u vás v okolí!
Měj se, Verča

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Ahoj Veru, jé, to je prima, že ses ozvala. Nedávno jsem na Tebe myslela, co asi děláte:-) Ach, a kde jsi takovou super školku našla? Jsem zoufalá...a začínám pochybovat o tom, že do porodu Anit někde aklimatizuji. Pozdravuj rodinku a užívejte předvánoční atmosféry. My s Anit vyrobily věnec a upekly perníky a jsem už úplně vánočně naladěná :-D Páá. Veru

Obrázek uživatele Veronika
Veronika

Hezký den, Pavlíno. Díky za komentář. Užívám si hlavně díky podpoře Toma:-) Držím Vám palce s Vaším druhým. Mějte se prima. Veronika

Obrázek uživatele Veronika4
Veronika4

Ahoj Veru, jsem ráda, že se máš dobře, dlouho jsem se neozvala, ale aspon tvoje články čtu pravidelně :-) Před Vánocema je toho hrozně moc, zatím to vypadá, že na Štědrý den padnu za vlast, ale už se na svátky těším, až trochu poleví ten shon.
Jak to čtu, tak si říkám, že to naše druhé zvířátko by vůbec nebylo od věci :-)
Jinak co se týče školky, držím palce, já vybíráním strávila několik týdnů... Měla jsem krásnou přestavu o školce s velkými světlými místnosti, zahrádkou, někde v klidu, spousta hraček...a  hodinky s vodotryskem :-) Nakonec jsem ale našla příjemnou školičku, která sice není poblíž našeho domu, ale zase jí mám úžasně přímo po cestě. Je sice v takovém polosuterénu a má jen dvoreček, ale zase jsou tam dvě příjemné paní, škola je eko a bio (což sice není směrodatné, kvůli tomu jsem to nevybírala, ale opravdu to drží). Dětem dávají zdravé jídlo, mají i králíčka a křečka, malý dvoreček, kde si i s dětma něco pěstují. Takže i za cenu trochu "podzemní" školky jsme se pro ní rozhodli a zatím super. Ze začátku to nebylo jednoduchý, ale zůstávala jsem tam se synema a dneska už mě vyhazuje sám, když přijdeme :-) Zatím teda jenom dvě odpoledne v týdnu, ale jsem za to ráda.
Měj se hezky, Verča

Obrázek uživatele Pavlína
Pavlína

Dobrý den, těší mě, že evidentně i s jedním dítkem si lze druhé těhotenství užít! Moje první těhotenství bylo moc krásné a doufám, že i podruhé bude čas a energie si to alespoň trochu užívat..

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené