Přijde dítě číslo tři

KLUB TĚHULEK! ŠÁRKA Jmenuji se Šárka a je mi 28 let. Z předchozích vztahů už mám dvě děti. Dceru, které je 6 let a syna, kterému jsou 3. Bydlíme na střídačku ve vesnici ve středních Čechách a u přítele v Praze. Jsem vegetariánka. Praktikuji jógu a pracuji jako barmanka v centru Prahy.

Poté, co jsem byla nějakou dobu sama a vzpamatovávala se z předchozího vztahu, jsem potkala svého nynějšího přítele. Je sice o 11 let starší než já, ale to naší lásce nebrání. A že to je láska.

Samozřejmě jsme se bavili i o dětech. Hlavně on se vyptával, jestli vůbec budu chtít ještě nějaké další, když už mám dvě svoje. Tak jsme to naplánovali. On dostaví dům, my se pak nastěhujeme, já si mezitím odpracuji 18 měsíců potřebných pro mateřskou a začneme se snažit.

Co čert nechtěl, otěhotněla jsem i přes hormonální antikoncepci po půl roce vztahu. Že jsem těhotná jsem tušila už před vynecháním menstruace. Prsa mě bolela jinak, ale hlavně se mi zdály zvláštní, živé sny. Takové si pamatuji i z předchozích těhotenství. Zdálo se mi o tom, jak plavu v moři, jak jsem v pokročilém stádiu těhotenství a dítě mě kope do bříška, jak jsem dostala menstruaci a poslední dny se mi zdá o louce, kde proti mně běží krásná tmavovlasá holčička a vola na mě: „Maminko, maminko, počkej, už jdu za tebou!” Že by předtucha pohlaví?

Jsem taková lesní žínka. Věřím na sny a na to, že se vyplatí poslouchat tělo a podvědomí. Takže, když se mi na testu objevily dvě čárky, bylo to už jen potvrzení toho, co jsem tušila. Dítě číslo tři bude. Přítel je šťastný až do nebe. Ihned to chtěl všem říct a vykřičet do světa. Já si to musela trošku přebrat v hlavě. Znám ho přeci jenom krátce, naši mě nejspíš zabijí, co když to dopadne stejně jako moje dva předchozí vztahy? Pak jsem se ale podívala do jeho očí a zjistila jsem, že on mě přeci nenutí jít na potrat, neříká mi, že není připravený. Neříká mi, že to tak nechtěl a že neví jestli to zvládne. Tenhle muž, chlap, mi říká, že mě miluje, že si mě vezme a že je šťastný. Že jestli se bojím našich, půjde se mnou a řekneme jim to spolu a on bude stát za mnou.

Takže jsem zvedla telefon a objednala se na potvrzení těhotenství. 28.12. v 8:20 se jdeme na miminko poprvé podívat. Zatím jsme to oznámili jen mužově části rodiny. Babi a děda se opili a švagrové tekly slzy. Ale velmi rychle to začalo: Budeš zvládat tři děti? A měla bys začít jíst maso, ať to naše vnouče není nějaký ochuzený. A s tou rýmou běž k doktorovi – no dobře, v tomhle měli pravdu. Kdy se to narodí a jak se cítíš? Mně pomáhalo to a to a dcera, když byla těhotná… No jo no, rodina, co by člověk čekal. Je to jejich třetí vnouče po více jak dvaceti letech.

O těhotenských obtížích se mi jen zdálo. Ale jakmile těhotenská kalkulačka ukázala 6+0 začalo to. Do čističky vod se snažím dotelefonovat odpadní rourou několikrát denně. Chutě se mi mění jak na horské dráze. To, co jsem měla ráda včera, mě dnes nutí utíkat na záchod a naopak. Mám pocit, že moje prsa váží snad tunu a do toho všeho se přidal zánět dutin. Takže mě nejspíš čekají dny pod dekou a můžu jen doufat, že se vyhnu punkci. Přitom mám tolik práce. Ale co, mám báječného muže a dvě skvělé děti. My to dáme!

Krásné svátky Vám všem! Líbám já.


Šárka právě prožívá 8. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem? 

b633476598316866011.jpg

27.12.2016 1:00  | autor: Šárka Huďová

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist