Dcera mě ukonejšila

ANEB VÝKLAD SNU ČTENÁŘKY Než se Adélka narodila, museli jsme absolvovat několik vyšetření, mezi nimi i odběr plodové vody, kvůli podezření na Downův syndrom. V té době mi všichni naznačovali, že to možná nevyjde a žádné miminko nebude.

Vše bylo v pořádku a my se dozvěděli, že budeme mít holčičku. Zmítaly se ve mně divné pocity – jestli budu dobrá máma, jestli to jde začít milovat dítě v půlce těhotenství, jestli se mi bude moje dítě líbit a tak dále. A právě tehdy se mi zdál onen sen.

Tři nejzajímavější sny vyložila jejich autorkám psycholožka Mgr. Eva Hrončeková. Výklady jsou tak silné, že se s vámi o ně chceme na našich stránkách postupně podělit.

Sen ze soutěže

Sen o mém dítěti:

Chodila jsem kolem řeky a pronásledovaly mě různé otázky. Sedla jsem si pod strom a zahleděla se na své bříško, oslovila malou holčičku uvnitř sebe a řekla jsem jí, že bych si přála vidět, jak vypadá.

Bříško se mi zavlnilo a ona se na pravé straně bříška tak naklonila, že jí moje kůže obepnula celý obličej jako by to byl jen tenký závoj a ona se dívala na mě a já na ni a musela jsem to malé křehké stvoření obejmout. Byla tak krásná… ta nejkrásnější na světě.

Ukázala mi, že se nemusím bát, byl to jedinečný okamžik, že jsem ho musela vyfotit. Od té doby mám ten snímek v hlavě a srdci a vím, že moje dcerka je moc silná osobnost, protože o mé lásce nepochybovala a ještě mi ukázala, že jí mám v sobě víc, než sama tuším.

Výklad snu:

Snící měla velkou obavu, jak bude vypadat její nenarozené dítě. Dcera jí odpověděla tímto snem. Snící je přesvědčená o jejich vzájemné komunikaci. Když se malá holčička narodila, maminka cítila, že není důležité, jak její holčička vypadá, ale jaká je. Přestože byla velmi hezké dítě.

Smyslem toho snu pro maminku bylo uklidnění, že všechno dobře dopadne a ona opravdu až do porodu neměla žádné obavy. Mezi maminkou a dcerkou je od narození velmi silné pouto.

Sen snící je komunikací duše ještě nenarozeného dítěte, které odpovídá mamince na její obavy, které plod vnímá. Matka sama potvrzuje, že ráno po tomto snu, všechny její obavy z toho, jaké dítě se jí narodí, zmizely.

Při práci se sny tento typ snů vyvolává pocit něčeho nadpřirozeného, ale lidé od pradávna chápali význam snů jako práci s našimi skrytými zdroji.

V řecké kultuře například věřili, že sen je poselství bohů. Různé šamanské kultury věří v to, že zdroj všeho života je Sen.

Mgr. Eva Hrončeková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist