Osvobozující miminko

VÁŠ PŘÍBĚH Před devíti měsíci nás potkala nádherná chvíle, narodila se nám holčička. Třetí dítě a to po mnoha letech.

Moje první holčička se narodila před 17 lety a má jméno Kristýnka. Tenkrát jsem toužila mít Karolínku, ale manžel rozhodl, jak rozhodl. Dva roky poté přišel na svět kluk jako buk, Honzík.

Obě děti přišly na svět císařským řezem, protože byly obě v mém bříšku úplně otočené. Věděla jsem, že tím mé rození dětí končí. Jak šel čas, šly životem i problémy. Nabíraly velkých rozměrů a nerada o tom hovořím, prostě skončily rozvodem mého manželství.

Nový život

Odstěhovala jsem se do jiného města, jiného domu a začala jsem s Kristýnkou a Honzíkem znovu. Nová škola, noví kamarádi, vše nové. Honzík byl na začátku první třídy a Kristýnka ve čtvrté. Je to již osm let. Osm let, co neviděly biologického otce, který již založil novou rodinu. Udělal tlustou čáru a já jsem dnes i ráda.

Osud to maluje

Potkala jsem skvělého člověka, co miluje mě a i mé děti. Má rovněž dvě dospělé dcery, 25 a 23 let. Myslím, že osud to maluje, jak uzná za vhodné a za nejlepší. Mým dětem namaloval tátu, který sice není biologický, ale dal jim mnohem víc. Lásku, pozornost, zázemí a dnes i třetího sourozence, který je skutečným zázrakem. 15.9.2008 po dlouholetém vztahu přišla na svět holčička se jménem Carolina Mia Finová. Přesně 17 let po narození Kristýnky.

Miminko na stará kolena

Protože máme miminko tak říci na stará kolena, jméno jsme vybírali dlouho a s rozvahou. Splnil se mi dávný sen, a máme Karolínku, jen psanou s C. Mia znamená ze starogermánského Maria, zdrobnělinka.

Chtěli jsme dát dvě jména a to nebyla legrace. Celá rodina tím celé mé těhotenství žila, jak a co se k sobě hodí. Pak jsem se obklopila odbornou literaturou a začala zjišťovat, jak obrovský vliv má jméno na celý lidský osud.

Vytoužená Carolínka

Rázem jsme z Karolinky udělaly Carolínku, protože i obyčejné písmenko má na povahu jména a človíčka vliv. Malovali jsme různé numerologické mřížky, dělali propočty a pak jsme zjistili, co ve volném překladu jméno znamená „moje svoboda“. Bylo rozhodnuto.

Děkuji, děkuji

Skutečně naše miminko nás osvobodilo od starých záležitostí. Jsme šťastní, že ji máme. Vše bylo hodně náročné, nejen k danému věku a mé zdravotní situaci. Třikrát to vypadalo, že miminko nedonosím, bylo to z počátku hodně dramatické.

Dnes děkuji osudu, Bohu, všemu a všem, že je. Je neskutečně šťastná, optimistická a usměvavá holčička. A jestli jednou bude tyto řádky číst, snad pochopí, jak moc jsme si ji přáli, už jen kvůli tak složitému jménu, které nese.

Máš ho Carolinko Mio zřejmě jako jediná na této modré planetě….

Tvoje milující maminka Věrka, milující tatínek Petr a sestřička Kristýnka s velkým bratrem Honzíkem

26.8.2009 5:13 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist