Pojďte si PLAY

Kam se vydat s dětmi i bez nich? Kreativní zábavu pro dospělé stejně jako pro děti nabízí včetně netradičního Mikuláše výstava PLAY v pražské výstavní síni Mánes.

Zábava zaručena

Zaručeným tipem na aktivně strávené chvíle v podnětném a tvůrčím prostředí je návštěva nové interaktivní výstavy PLAY, která od 4. listopadu 2010 do 31. ledna 2011 zaplní všechny prostory Výstavní síně Mánes v centru Prahy (Masarykovo nábřeží 250, Praha 1). Rodičům s dětmi se tak nabízí, obzvláště v nevlídném podzimním či zimním počasí, vítaná možnost užít si příjemný den.

Nezapomenutelným zážitkem je už samotná prohlídka unikátní expozice PLAY, kterou koncipoval všestrannými uměleckými aktivitami známý Petr Nikl.

Útok na všechny vaše smysly je zaručen a vaše tvořivost i komunikace s ostatními návštěvníky je nevyhnutelnou součástí výstavy.

Hrajte si!

PLAY staví na imaginaci, fantazii a tvořivosti, kdy dotýkat se exponátů, vstupovat do nich, dotvářet je a hrát si s nimi je návštěvníkům nejen dovoleno, ale přímo od nich i vyžadováno. Vznikne tak jedno velké společné dílo pod názvem Kristalýza.

Expozici PLAY doplňuje řada hravých workshopů, které jsou určené jak pro školy, tak pro maminky s dětmi.

Například v úterý 9. listopadu je na programu Pet a Art aneb Umění jako hra – umělecká práce s tzv. recyklovatelným materiálem, při které se plastové lahve promění v prostředek rozvíjející tvůrčího ducha.

Ve čtvrtek 18. listopadu se uskuteční workshop s názvem Smyslové hry aneb Zázrak dotyku – vedle známých smyslů se zaměří na hmat, neboť právě ten je prostředníkem mezi námi samými a světem kolem nás. Možná pro Vás ale bude překvapením, že smyslů nemáme jen pět nebo šest, ale dokonce 12.

Ve čtvrtek 25. listopadu organizátoři zvou na workshop přibližující tradiční romské řemeslo – košíkářství, kde si každý může stvořit vlastní ošatku či košíček.

V neděli 5. prosince do Mánesu přijde Mikuláš a možná také čerti a andělé!

V Mánesu a přilehlém okolí vyroste netradiční Mikulášský jarmark s ukázkami starých řemesel, s výrobky ze specifických materiálů a samozřejmě s dobrým jídlem a pitím. Jarmark bude návštěvníkům přístupný zdarma.
Pro děti je připraveno dopolední představení divadélka Čáry Máry Paní Láry, na které naváží kreativní dílny členů divadla Krasohled.
Všichni zájemci, bez věkového omezení, si mohou vyrobit jednoduché loutky, masky či různé originální drobnosti.

Každý den je k dispozici nekuřácká Restaurace PLAY a také kavárna, jejíž součástí je originální Leporelohra a Ateliér Sanquis, takže děti si mohou hrát a maminky či tatínkové v klidu popíjet kávu.

Expozice PLAY je otevřena denně, kromě pondělí, od 10 do 19 hod.

Vstupné na výstavu: pro dospělé 150 Kč děti od 3 do 15 let, studenti do 26 let, důchodci a ZTP 90 Kč (vozíčkáři mají omezený přístup).
Vstupné na workshopy: pro školy (ZŠ, SŠ, 10 dětí a více) 50 Kč za osobu + pedagogický 
dozor zdarma, pro jednotlivce 100 Kč.

Součástí PLAY je také mezinárodní Festival PLAY s hudebními i divadelními vystoupeními a filmovými projekcemi. Festival nabízí mimořádně kvalitní program s málokdy vídanými uměleckými performancemi, z nichž mnohé vznikly exkluzivně právě pro tuto příležitost.
Aktuální informace o všech částech projektu PLAY: www.orbis-pictus.comwww.galeriemanes.cz

Zdroj: tisková zpráva 2media.cz, s. r. o.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist