Těhulka LIVE! Anička (3): Co mi těhotenství vzalo?

Dneska se vám Anička svěří se svými neduhy, které jí znepříjemňují těhotenství. Ale „jiný stav“ má i své skryté výhody. Miminko jí například odnaučilo kouřit.

Ahoj všichni,

slíbila jsem vám, že dneska prozradím, co mi těhotenství vzalo. No, po pravdě nebylo toho málo. V první řadě dvě moje největší vášně. Nikotin a kofein. Byla jsem hodně silná závislačka. Dvacet cigaret a pět kafíček byl můj normální denní standard.

Fotografie: ateliér Foropromě

Když jsem v ruce držela pozitivní těhotenský test, všechno šlo stranou a já se obojího definitivně vzdala. Cigarety nahradila lízátka a ovocné žvýkačky, kávu nahradily obilné náhražky. No nic moc, ale pomalu se mi to daří zvládat. Taky jsem se rozhodla, že těhotenství není důvod k přežírání a nezřízenému přibírání. Proto jsem si začala vést statistiku a každé ráno se vážím. Zatím plus mínus kilo. Doufám, že to vydrží ještě do třetího měsíce.

Manžel se o mě stará

Docela se bojím strií, takže manžel si dal úkol a každý večer mi poctivě maže bříško a přitom klábosí s mimísem.

Na internetu jsem četla o spoustě těhotenských neduhů. Jedním z nich je časté močení. To se mi nevyhnulo. Je pravda, že hodně piju, ale i tak mám občas problém doběhnout. Moje cesty jsou předem promyšlenou trasou použitelných toalet.

Takhle krásná byla Anička nevěsta.

Foto: Matouš Duchek

Opačným problémem je zácpa. Je to trochu nepříjemné téma, ale asi trápí i mnoho jiných těhulek. Zatím se mi daří situaci zvládat pomocí ovesných vloček. Nevolnosti přes den ustupují, ale večer se ozvou v plné parádě. Zázvorová lízátka se taky celkem osvědčila.

Hormony jsou prevít

Zjistila jsem, že rozházené hormony dokážou kouzla. Všechno mě rozpláče. Dojme mě i reklama :-).

Za poslední dva týdny mi dělá největší problém horko. Toho se nijak zbavit nejde. Vychlazený meloun a polštáře z mrazáku jsou mojí jedinou záchranou.

Tenhle týden jdeme poprvé na prohlídku do poradny v Podolí. Už se strašně těším. Konečně dostaneme těhotenskou průkazku. Taťka slíbil, že pokud mu to práce dovolí, půjde s námi. Doufám, že nám budou dělat ultrazvuk, aby taky konečně viděl toho naše broučka. Když jsem poprvé viděla, jak mimísovi tluče srdíčko, tekly mi slzy.

Užívejte si těhulkování

Vaše Anička

Anička je v 10.týdnu. Takhle vypadá její miminko:

Lékaři o vašem miminku již nehovoří jako o embryu, ale jako o plodu. Začíná fetalní období. Děťátko má již zřetelnou lidskou podobu a v jeho těle začínají fungovat první reflexy. Miminko se začíná hýbat, ale vy to ještě nejste schopna cítit.

Chcete dostávat každý týden obrázek přesně vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se ve vás vyvíjí miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho těhotenství? Je to jednoduché.

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

Co se dělo po porodu u našich bývalých těhulek Petry a Gábiny? A jak jste na tom teď vy? Řekněte nám to na diskuzi Těhulka LIVE!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist