Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly.

Tak jsem tak koukala do katalogu s nejnovějšími plavkami a rázem má nálada klesla pod bod mrazu. Už zase – malé, roztomilé bikiny, jednodílné plavky se zajímavými prostřihy a já nevím, jaké další ego snižující kousky. Abych si nekřivdila, má postava ještě zdaleka není tak špatná, ale znáte to, jaká ženská je se sebou doopravdy spokojená? A každé léto to na mě dopadá.

S každou plavkovou sezónou podnikám výpravy na různá diskuzní fóra, na weby, ale taky za kamarádkami a v neposlední řadě do knihkupectví. Pokaždé se totiž snažím najít to něco, co mi jednou pro vždy pomůže s hubnutím. Mám to ale těžké, k dietám jsem skeptická a hladovět se mi nechce, proto často končím s neukojenými požadavky a nějakým chutným zákuskem.

Má letošní výprava sundej boky do plavek, ale tentokrát dopadla docela líp, než jsem si jen dovedla představit. Když jsem totiž zoufale brousila po knihkupectví a prohrabovala se knížkami se zaručenými metodami jak zhubnout, narazila jsem na docela skromně vyhlížející titul Malá kniha štíhlosti.

Tahle doopravdy malá, červená knížka mě zaujala hned. Nevím proč, snad jsem o ní četla na internetu. Každopádně se mi líbilo její grafické provedení a pak taky to, že to nebyla nějaká zdlouhavá bichle plná grafů, názorných obrázků a tabulek. Prostě taková kapesní příručka.

A tak jsem si knížku odnesla domů a teď vím, že to byl zásah do černého. Autorka, Lauren Slaytonová, je poradkyně a koučka v oboru zdravého životního stylu a vzhledem k tomu, že její kurzy opravdu zabírají, rozhodla se všechno to sepsat pro širší veřejnost. A já jsem jí za to nanejvýš vděčná. Konečně dal totiž někdo dohromady stručnou a hlavně smysluplnou knížku o hubnutí.

V Malé knize štíhlosti najdete deset jednoduchých bodů rozepsaných do deseti stručných kapitol. Dozvíte se, že všechno tkví v plánování a v předvídání překážek, naučíte se, jak zatočit s klasickými problémy jako je společenský život, Vánoce a veškeré svátky, narozeniny, ale taky stres a hektický život. Protože to co nám skutečně stojí v cestě za vysněnou postavou, není jídlo, ale především my sami a náš způsob života.

Konečně jsem objevila knížku, kde se člověk naučí hubnout rozumně, jen díky změně a vhodné úpravě svého životního stylu. Protože zdravý a aktivní životní styl je klíčem ke štíhlosti. Je to jednoduché a logické, to ví leckdo, ale s Malou knihou štíhlosti je o mnoho snazší toho skutečně dosáhnout.

Tahle knížka mi vážně udělala radost a já doufám, že si díky ní obléknu své vysněné plavky. Protože tentokrát do toho jdu naplno.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Dukanova dieta

Dukanova dieta je jednou z nejrozšířenějších diet vůbec. Je populární, držela ji nejedna známá osobnost včetně Jennifer Lopez, nebo Kate Middleton, je úspěšná, pomohla zhubnout milionům lidí po celém světě a její autor, doktor Pierre Dukan, ji... Celý článek »

Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od... Celý článek »

Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek! Celý článek »

Je to ten pravý?

No, buďme k sobě upřímní, kdo z nás má doopravdy idylický vztah naplněný nehynoucí láskou a porozuměním? Možná to tak bylo na začátku, ale teď už je to jenom síla zvyku – tedy v tom lepším případě. Ale ne vždycky to tak musí být! Celý článek »

Lék na smutek

Občas jsme všichni nějak smutní. Někdy víc a někdy míň a někdy dokonce tak, že už ztrácíme veškerou vůli k životu. Jenomže to bychom neměli – život si s námi občas moc rád hraje. Celý článek »

Nikdy od Táni Keleové - Vasilkové

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normální tabulka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style... Celý článek »

Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích. Zprvu jsem na knížku koukala trochu s... Celý článek »

Naposledy navštívené