Nikdy od Táni Keleové – Vasilkové

Nikdy je název další úspěšné knihy Táni Keleové – Vasilkové. Jednoduchý název ovšem ale nic nemění na jeho poutavosti, vážnosti a především opravdovosti – vždyť tohle se mohlo stát zrovna vám. Nikdy je příběh Katky, ženy ve středních letech, která žije spokojený život s manželem a dospívající dcerou. Má skvělé kamarádky, má sestru, tatínka a krásný domov – hotová […]

Nikdy je název další úspěšné knihy Táni Keleové – Vasilkové. Jednoduchý název ovšem ale nic nemění na jeho poutavosti, vážnosti a především opravdovosti – vždyť tohle se mohlo stát zrovna vám.

Nikdy je příběh Katky, ženy ve středních letech, která žije spokojený život s manželem a dospívající dcerou. Má skvělé kamarádky, má sestru, tatínka a krásný domov – hotová idyla.

Jenže nic krásného ale přece nemůže být skutečné a trvat napořád. Ani Katčino štěstí! Nebylo totiž takové, jak si ho malovala v představách. Jasně jí to ukázal manžel Petr. Věnoval jí ten nejunikátnější dárek k narozeninám, jaký jen mohl – rozvod. Už ji nemiluje a co víc, se svou mladou sekretářkou čeká dítě! Proč by tedy zůstával s milující Katkou, která pro něho udělala vše – dala mu svou kariéru, svou hrdost, svojí přirozenost!

Příběh knihy nás provází Katčiným utrpení a všemi jejími emočními stavy. Seznamujeme se s jejími kamarádkami, které jí v nouzi přispěchají na pomoc, dozvídáme se, jak jsou pro ni důležité – jako pro každé. Prožíváme všechno, co Katka a sledujeme, jak se se svým novým osudem pomalu vyrovnává, jak se mění a jak roste.

Katka si uvědomí, že všechno to zlé jí bylo i ku prospěchu, že může začít od úplného začátku – nanovo a po svém. Hrdince totiž došlo, jak moc byla zaslepená, a jak hodně se svému muži odevzdala a zničila tak svojí osobnost. Dochází jí najednou, co dělala špatně, jak moc se obětovala, a že to nebylo správně. Svých dvacet let života neprožila, ale jen proplula v Petrových nárocích a požadavcích, které bez mrknutí oka plnila. Pro štěstí druhých zapomněla na to své. Jenže nikdy není tak pozdě!

V celém příběhu nejsou nejdůležitější propracované charaktery postav, ale předně životní situace, které se denně dějí na celém světě. Autorka se nám snaží co nejlepším způsobem přiblížit všechny ty drobné i větší pocity, city a nálady, které člověka přepadnou, když se v jeho životě stane něco nečekaného, něco zlého. A taky se nám snaží do žil vlít trochu naděje. Existuje plno žen, které žijí podobně jako románová Katka.

Příběh je poutavý právě tím, jak je opravdový, reálný, lidem blízký – je utvářen lidmi a ne jen představami autorky. Celá kniha pak v sobě nese poselství pro všechny ženy, které trpí oním „komplexem“ obětování se pro rodinu. Ukazuje nám, že rodina může být šťastná i bez samaritánek.

Další příjemné, oddechové čtení, které je protkané emocemi, lidskými osudy a životními pravdami.

24.4.2013 12:26  | autor: Morsie
Více o tématu: dárekknihamužirodina

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist