Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek!

Já nevím, co to do mé drahé polovičky vjelo. Asi si ze mě chtěl udělat jen srandu, anebo mi možná chtěl něco naznačit. Co já vím? Já si připadám jako ta nejlepší matka a manželka na světě. No, možná právě tahle moje domněnka vedla mého chotě, aby mi jednou, když se vrátil z práce, přinesl knížku pojednávající právě o problematice manželky a matky.

Je tedy pravda, že naše děti už jsou celkem velké. Tak nějak jsem měla pocit, že naše poporodní krize už je dávno pryč. Tohle se přece týká čerstvých rodičů. No ale vždycky je co zlepšovat, a když už byla knížka doma, nenechala jsem ji dlouho ležet na stole.

Miminko nebo manžel? od Iana Kernera a Heidi Raykeilové je knížka, která se mi fakt líbila. Nejde o to, že má milou obálku a věcný název, prostě tak nějak mi padla do noty. Když jsem jí začala listovat a pročítat, najednou jsem se přistihla, jak se směju a zároveň souhlasím.

Miminko nebo manžel? je užitečná, otevřená, místy až hodně otevřená, zábavná příručka, kde vám autoři bez obalu naservírují problém přesně takový, jaký je. Nechodí okolo po špičkách, nešpitají, nemluví ani v hádankách, nebo náznacích. Zkrátka sex je potřeba a najít k němu po narození dítěte znovu chuť a odvahu dá občas práci. Ale když se chce, všechno jde. A tahle knížka je toho skvělým důkazem.

Na mnoha skutečných případech ukazuje základní problémy poporodního vztahu. Vysvětluje, že u prvního dítěte se to možná zdá nejhorší, ale u toho druhého je to ještě větší katastrofa. Učí rodiče, jak si k sobě znovu najít cestu a jak být znovu zamilovaní – i když mezi vámi v posteli leží ten malý cizinec. Protože vzájemná láska a spokojenost obou rodičů je především prospěšná pro toho malého prcka.

Pár příznaků, které potvrdí, že jste v bezsexové zóně:

 • Požádala jste svého porodníka, aby vám vystavil potvrzení o dalším šestinedělí
 • Ohromující sex, který jste kdysi mívali, jednoduše vyšuměl
 • Televize je zapnutá častěji než vy
 • Chcete, abyste znova chtěli sex, jen ho prostě… nechcete
 • Raději byste šli s dětmi na hřiště, než na další rande s vaším partnerem
 • Vaše dítě dostává mnohem víc polibků a mazlení než vy
 • Jste naštvaní (a unavení) z toho, jak vždycky iniciujete sex
 • Používáte na internetu přezdívky jako „sexytaťka“ anebo „hladovámama1″
 • Předehra je pro vás dřina
 • „Pojďme na to“ jsou teď slova, kterými začíná hádka
 • Radši byste se vyspali, než spali s vaším partnerem

Je tedy fakt, že v našem případě přišla knížka s křížkem po funuse, ale na druhou stranu já jsem se vážně pobavila a říkám si, že poučit se pozdě, je pořád lepší, než nikdy. A co já vím do budoucna, možná se mi to ještě přece jen šikne.

23.5.2014 1:40  | autor: Morsie

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist