Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od rána do večera úsměv na tváři.

Zase jednou jsem vyrazila na svou oblíbenou exkurzi do našeho malého, ale za to krásného knihkupectví. Vlastně jsem ani neměla nějaký jasný cíl – prostě jsem se chtěla projít, přičichnout k novým knihám a možná si i nějakou odnést domů. No a jak to tak bývá, mezi regály jsem jednu takovou knížku objevila. Jmenuje se Šťastná máma a je od Meagan Francisové.

Já vlastně ani dobře nevím, proč jsem si vybrala právě tuhle knížku. Zkrátka Šťastná máma byla mezi několika málo, které mě na první pohled oslovily. Možná to bylo tím, že jsem si vzpomněla na svou těhotnou kamarádku, ale víc proto, že knížka má opravdu krásnou obálku a celkově pěkné grafické provedení. Je tedy pravda, že soudit knihu podle obalu, není to nejlepší, ale co je hezké, to je prostě hezké a má to větší šanci upoutat oko marnivé ženy, jako jsem já.

Když jsem tedy odcházela z knihkupectví, už jsem se nemohla dočkat. A pak doma, když jsem se konečně začetla, jsem se nestačila divit, jak vtipná a praktická věc to je.

Autorka, matka pěti dětí – ví tedy, o čem mluví – představuje všem ne zrovna šťastným maminkám překvapující a docela jednoduchá tajemství, jak se stát o něco šťastnější. Knížka je rozepsaná do deseti bodů, deseti tajemství, která mají čtenářkám pomoci užívat si mateřství. Užívat si života a jet na plno, i když s sebou mají to malé, často otravné stvořeníčko. Knížka obsahuje mnoho vtipných a duchaplných fint, jak ignorovat vševědoucí radily, mnoho postřehů a rad autorky, i výpovědi obyčejných matek, jejichž zážitky jsou dost podobné, těm našim. Všechno je to zabalené v úhledném, vtipném a stručném dárkovém balíčku – jen rozbalit a začít znovu žít.

Mně se myšlenka téhle knížky opravdu moc zalíbila. Když se člověk stane rodičem, respektive matkou, ještě neznamená, že ostatní život skončil. Život se dá užívat naplno, i když jste rodiče, jen je třeba vědět si trochu rady a hlavně to nehrotit.

Vážně je to chytré a poučné a já si myslím, že tuhle roztomilou příručku by nebylo od věci rozdávat v porodnicích – hodně maminkám by se ušetřilo hodně vrásek.

26.5.2014 12:49  | autor: Morsie

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist