Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích. Zprvu jsem na knížku koukala trochu s nedůvěrou. Říkala jsem si, že to bude zas jen nějaká připitomělá příručka, jákých je trh plný. Mýlila jsem se a jsem za to ráda. […]

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích.

Zprvu jsem na knížku koukala trochu s nedůvěrou. Říkala jsem si, že to bude zas jen nějaká připitomělá příručka, jákých je trh plný. Mýlila jsem se a jsem za to ráda. Knížka je opravdu úžasná, to mohu říct na čisté svědomí!

Zpověď šílené matky vám pěkně a bez obalu poví všechno to, co skutečné rodičovství obnáší. Není to nic vyumělkovaného nebo přikrášleného, je to holá realita se vším všudy – se strastmi i s potěšením, jakým jen a jen právě rodičovství. My čtenáři jsem rychle přivedeni k zoufalství, beznaděj i k onu šílenství matky, která má tu nejtěžší práci na světě – výchovu dětí.

Knížka ovšem není žádný sborník nářků, když se začtete, vaše bránice se nezastaví! Vyprávění je sarkastické, humorné a hlavně s nadhledem. Vždyť nac o si dělat ještě větší starosti, než máme? Knížce ale nechybí ani plno postřehů, rad a ponaučení – životních pravd a zkušeností. Ono všechno to špatné k rodičovství patří taky. Vždyť jinak by to nebyl skutečný život.

Knížka je čtivá, pěkně členěná – každá kapitola obsahuje různé zpovědi různých šílených matek a jak už jsem uváděla, je velice zábavná a upřímná!

Vřele ji doporučuju všem matkám, ne-matkám, otcům i prarodičům, každý si v ní totiž najde to své, co ho pobaví a poučí.

A jak řekla Lauren Weisbergerová, autorka bestselleru Ďábel nosí Pradu: Zahoďte elegantní boty na vysokém podpatku a postavte se tváří v tvář realitě – ještě jste neměly krutějšího šéfa, než je vaše dítě.

18.4.2013 12:44  | autor: Morsie
Více o tématu: bránicerodičovství

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist