Nikdy od Táni Keleové - Vasilkové

Normal
0

21

false
false
false

CS
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normální tabulka";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:none;
mso-hyphenate:none;
text-autospace:ideograph-other;
font-size:12.0pt;
font-family:"Times New Roman","serif";
mso-bidi-font-family:Mangal;
mso-font-kerning:1.5pt;
mso-fareast-language:ZH-CN;
mso-bidi-language:HI;}

Nikdy je název další úspěšné knihy Táni Keleové – Vasilkové. Jednoduchý název ovšem ale nic nemění na jeho poutavosti, vážnosti a především opravdovosti – vždyť tohle se mohlo stát zrovna vám.

Nikdy je příběh Katky, ženy ve středních letech, která žije spokojený život s manželem a dospívající dcerou. Má skvělé kamarádky, má sestru, tatínka a krásný domov – hotová idyla.

Jenže nic krásného ale přece nemůže být skutečné a trvat napořád. Ani Katčino štěstí! Nebylo totiž takové, jak si ho malovala v představách. Jasně jí to ukázal manžel Petr. Věnoval jí ten nejunikátnější dárek k narozeninám, jaký jen mohl – rozvod. Už ji nemiluje a co víc, se svou mladou sekretářkou čeká dítě! Proč by tedy zůstával s milující Katkou, která pro něho udělala vše – dala mu svou kariéru, svou hrdost, svojí přirozenost!

Příběh knihy nás provází Katčiným utrpení a všemi jejími emočními stavy. Seznamujeme se s jejími kamarádkami, které jí v nouzi přispěchají na pomoc, dozvídáme se, jak jsou pro ni důležité – jako pro každé. Prožíváme všechno, co Katka a sledujeme, jak se se svým novým osudem pomalu vyrovnává, jak se mění a jak roste.

Katka si uvědomí, že všechno to zlé jí bylo i ku prospěchu, že může začít od úplného začátku – nanovo a po svém. Hrdince totiž došlo, jak moc byla zaslepená, a jak hodně se svému muži odevzdala a zničila tak svojí osobnost. Dochází jí najednou, co dělala špatně, jak moc se obětovala, a že to nebylo správně. Svých dvacet let života neprožila, ale jen proplula v Petrových nárocích a požadavcích, které bez mrknutí oka plnila. Pro štěstí druhých zapomněla na to své. Jenže nikdy není tak pozdě!

V celém příběhu nejsou nejdůležitější propracované charaktery postav, ale předně životní situace, které se denně dějí na celém světě. Autorka se nám snaží co nejlepším způsobem přiblížit všechny ty drobné i větší pocity, city a nálady, které člověka přepadnou, když se v jeho životě stane něco nečekaného, něco zlého. A taky se nám snaží do žil vlít trochu naděje. Existuje plno žen, které žijí podobně jako románová Katka.

Příběh je poutavý právě tím, jak je opravdový, reálný, lidem blízký – je utvářen lidmi a ne jen představami autorky. Celá kniha pak v sobě nese poselství pro všechny ženy, které trpí oním „komplexem“ obětování se pro rodinu. Ukazuje nám, že rodina může být šťastná i bez samaritánek.

Další příjemné, oddechové čtení, které je protkané emocemi, lidskými osudy a životními pravdami.

Všechny články blogera

Dukanova dieta

Dukanova dieta je jednou z nejrozšířenějších diet vůbec. Je populární, držela ji nejedna známá osobnost včetně Jennifer Lopez, nebo Kate Middleton, je úspěšná, pomohla zhubnout milionům lidí po celém světě a její autor, doktor Pierre Dukan, ji... Celý článek »

Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly. Celý článek »

Jak se stát šťastnou maminkou?

Být matkou není nic snadného. O to je to pak horší, když chcete být šťastnou matkou. Ne každá na to má prostě vlohy. Přiznejme si to, většina z nás patří mezi ty méně šťastné a netalentované matky. A přitom po světě běhá pár takových, co mají od... Celý článek »

Miminko nebo manžel?

Otázka volby mezi dítětem a manželem je odvěké téma. Jak jste jednou rodiči, a zvlášť pak matkou, manželské povinnosti jdou jaksi do ústraní a středobodem – někdy děsně otravným – se stává váš milovaný potomek! Celý článek »

Je to ten pravý?

No, buďme k sobě upřímní, kdo z nás má doopravdy idylický vztah naplněný nehynoucí láskou a porozuměním? Možná to tak bylo na začátku, ale teď už je to jenom síla zvyku – tedy v tom lepším případě. Ale ne vždycky to tak musí být! Celý článek »

Lék na smutek

Občas jsme všichni nějak smutní. Někdy víc a někdy míň a někdy dokonce tak, že už ztrácíme veškerou vůli k životu. Jenomže to bychom neměli – život si s námi občas moc rád hraje. Celý článek »

Zpověď šílené matky

Nedávno jsem začal číst zajímavou knížku s názvem Zpověď šílené matky. Napsala ji známá americká blogerka Jill Smoklerová, která se běžně k rodičovství vyjadřuje v různých médiích i na sociálních sítích. Zprvu jsem na knížku koukala trochu s... Celý článek »

Naposledy navštívené