Deset kroků ke štíhlé postavě

Ne každá z nás je od přírody obdařená přirozenou štíhlostí. Některé z nás se prostě podívají na koláč a mají dvě kila nahoře. Není to fér – bohužel – taky to ale neznamená, že musíme být nutně baculatější, než bychom chtěly.

Tak jsem tak koukala do katalogu s nejnovějšími plavkami a rázem má nálada klesla pod bod mrazu. Už zase – malé, roztomilé bikiny, jednodílné plavky se zajímavými prostřihy a já nevím, jaké další ego snižující kousky. Abych si nekřivdila, má postava ještě zdaleka není tak špatná, ale znáte to, jaká ženská je se sebou doopravdy spokojená? A každé léto to na mě dopadá.

S každou plavkovou sezónou podnikám výpravy na různá diskuzní fóra, na weby, ale taky za kamarádkami a v neposlední řadě do knihkupectví. Pokaždé se totiž snažím najít to něco, co mi jednou pro vždy pomůže s hubnutím. Mám to ale těžké, k dietám jsem skeptická a hladovět se mi nechce, proto často končím s neukojenými požadavky a nějakým chutným zákuskem.

Má letošní výprava sundej boky do plavek, ale tentokrát dopadla docela líp, než jsem si jen dovedla představit. Když jsem totiž zoufale brousila po knihkupectví a prohrabovala se knížkami se zaručenými metodami jak zhubnout, narazila jsem na docela skromně vyhlížející titul Malá kniha štíhlosti.

Tahle doopravdy malá, červená knížka mě zaujala hned. Nevím proč, snad jsem o ní četla na internetu. Každopádně se mi líbilo její grafické provedení a pak taky to, že to nebyla nějaká zdlouhavá bichle plná grafů, názorných obrázků a tabulek. Prostě taková kapesní příručka.

A tak jsem si knížku odnesla domů a teď vím, že to byl zásah do černého. Autorka, Lauren Slaytonová, je poradkyně a koučka v oboru zdravého životního stylu a vzhledem k tomu, že její kurzy opravdu zabírají, rozhodla se všechno to sepsat pro širší veřejnost. A já jsem jí za to nanejvýš vděčná. Konečně dal totiž někdo dohromady stručnou a hlavně smysluplnou knížku o hubnutí.

V Malé knize štíhlosti najdete deset jednoduchých bodů rozepsaných do deseti stručných kapitol. Dozvíte se, že všechno tkví v plánování a v předvídání překážek, naučíte se, jak zatočit s klasickými problémy jako je společenský život, Vánoce a veškeré svátky, narozeniny, ale taky stres a hektický život. Protože to co nám skutečně stojí v cestě za vysněnou postavou, není jídlo, ale především my sami a náš způsob života.

Konečně jsem objevila knížku, kde se člověk naučí hubnout rozumně, jen díky změně a vhodné úpravě svého životního stylu. Protože zdravý a aktivní životní styl je klíčem ke štíhlosti. Je to jednoduché a logické, to ví leckdo, ale s Malou knihou štíhlosti je o mnoho snazší toho skutečně dosáhnout.

Tahle knížka mi vážně udělala radost a já doufám, že si díky ní obléknu své vysněné plavky. Protože tentokrát do toho jdu naplno.

27.7.2014 12:39  | autor: Morsie

Další blogy

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist