Rodinná dovolená

MIMI LIVE! VÍTEK Minulý týden jsme vyrazili na první rodinnou dovolenou, takže Vám sdělím všechny krásné zážitky. Na tropický víkend jsme se vrátili domů a tak trochu jsme museli upravit denní plány. Proč, Vám také povím, ale jen krátce, protože o ošklivém jen krátce, ať je rychle pryč.

Hezký den všem čtenářům,

Járův kolega s rodinou a vnoučaty jeli na dovolenou na chatu na Lipno. Jelikož je chata velká, zůstal jeden pokojík volný. A právě tenhle pokojík nabídl kolega Járovi. Abych pravdu řekla, když mi to Jára pověděl, rozmýšlela jsem se. Trochu jsem se bála, jak to mimo domov zvládneme. Doma máme vše nacvičené a zaběhnuté, ale mimo, to bude zkouška. Ale vidina toho, jak je Vítek celý den na čerstvém vzduchu a Jára si užije dovolenou mě přesvědčila, takže jsem nakonec souhlasila.

Balení mi šlo od ruky, protože si Vítka na celý den vzali moji rodiče. Měli jsme tak možnost zajet na nákup a doma v klidu zbalit všechny hromádky. Když jsem nanosila všechny tašky do předsíně a řekla Járovi, že může začít nosit do auta, obrátil oči v sloup, prý na jak dlouho jedeme. Počáteční obavy jsem měla stále, takže jsem balila pro Vítka opravdu vše. I oblečení na chladnější počasí, přestože předpovědi hlásily teploty přes 25 stupňů každý den. Ale náhoda je blbec, a navíc je to u vody, takže co kdyby.

Na cestu jsme se vydali hned ráno, abychom do největšího horka byli v cíli. Vítek je cestovatel, takže jsme stavěli jen jednou a dali si svačinku. Chatu a zahradu jsem viděla na fotkách, ale stejně, když jsme přijeli, doslova jsem poskočila radostí. Chata i pokojík krása, ale ta zahrada. Obrovsky obrovská zahrada s velkými stromy, které doslova volaly potom, abychom si pod ně s Vítkem lehli na deku. A taky se stalo. Každý den.
Mimo "válení" na dece a procházkách podél pláže jsme byli také na výletě v Českém Krumlově.

Druhý velký výlet jsme absolvovali i s Járovým kolegou a jeho rodinou. Všichni jsme se vydali na Stezku v korunách stromů. Kopec jsme zdolali pomocí lanovky a to i s Vítkem a kočárkem. Kočárek jel na sedačce před námi a Jára měl Vítka v nosítku na sobě. Sice jsme po cestě schytali pár kapek deště (na konci lanovky jsem byla naštvaná, protože vlekař nás donutil odstrojit kočárek včetně pláštěňky), ale než jsme si stihli dát pití, vysvytlo sluníčko (do kočárku jsme dali podložku a mikinu, takže byl Vítek v suchu). Nejdřív se stezka točila mezi stromy v mírném náklonu, takže se s kočárkem jelo krásně. Lávka vedla přímo k věži, která měla pět pater. Až sem jsme dojeli s kočárkem. Z posledního patra byl překrásný výhled na celé okolí. Na ukazatelích byly vyznačený různé body, některé u nás, některé v Rakousku. Celková výška, do které jsme došli, byla 901 metrů nad mořem. Vítek zůstal v 880 metrech a celou tu krásu prospal.

Celá cesta byla bezbariérová, takže kočárky se to jen hemžilo. Doporučuji jako krásný rodinný výlet.
Vítek se na své první dovolené taky prvně koupal v bazénku. Kamarádka mi půjčila takový malý, takže jsme jedno odpolodne nechali vodu prohřát a pak se jen a jen smáli. Vítek bude zřejmě vodní živel, protože po první rozpacích, se mu v bazénku moc líbilo. Plácal rukama a kopal nohama a moc ho bavilo, jak kolem cáka voda.

Jára se v Lipně koupal každý den, já jsem trochu měkota, takže jen jednou a ptáte se co Vítek? Jeden den mu Jára v Lipně vymáchal nohy, takže můžeme prohlásit, že i Vítek se "koupal" v Lipně.

Dovolená to byla krásná, Vítek se od rána do večera smál a užíval si čerstvého vzduchu, na kterém se přeci tak krásně spí. K domovu jsme se vydali v pátek, abychom tropy přečkali doma, kde máme krásný chládek i když se venku nehne ani lístek.

Bohužel, radost z dovolené vystřídal smutek. Při zpáteční cestě jsme chtěli v práci překvapit moji mamku. Mamku jsme tam ale nenašli. V noci se jí udělalo špatně a bohužel skončila v nemocnici. Zdravotní problémy má delší dobu, ale tohle mě dostalo. V tuhle chvíli už má po operaci. Léčení chvíli potrvá, ale já už teď vím, že nejlepším lékem bude Vítek. Hned jak to půjde, přivezu jí ho ukázat, protože kvůli nám všem, ale hlavně kvůli němu a pro něj, se musí uzdravit a zase být s námi.

Vím, že tohle je o Vítkovi, ale mamka patří do jeho života jako jeden z nejdůležitějších členů, takže jí touto cestou přejeme brzké uzdravení a posíláme vzkaz, že společně to zvládneme.

Jak jsem zmínila na začátku, ať je všechno zlé už pryč a my, i Vy, si můžeme užívat krásného léta, hezké dny přejí

Vítek a Gábina

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Všechny články blogera

Poprvé a naposledy

MIMI LIVE! VÍTEK Jak napovídá název mého dnešního příspěvku, něco se u nás odehrálo poprvé a něco naposledy. Nebudu dělat drahoty a prozradím vám to hned. Poprvé se konala oslava narozenin našeho zlatíčka. Ano, je to tak, čas letí jako voda a náš... Celý článek »

Co nám přinesl Ježíšek?

MIMI LIVE! VÍTEK Dnešní článek píši s trochu rozmrzelou náladou. Vítek už má dva dny vysokou teplotu, přesahující 38°C, a já bych mu strašně ráda nějak ulevila, ale nedokážu to. Zatím je to jen teplota, žádné další příznaky, a dle slov paní... Celý článek »

Šikula s boulí na čele

MIMI LIVE! VÍTEK Perfektní breptání, perfektní lezení, perfektní oblézání nábytku…naše malé zlatíčko je perfektní ve všem, co si umane. Včetně novinek, které se za posledních pár dní udály. Jednou z nich je také živý vánoční stromeček, protože jak... Celý článek »

Tiskový mluvčí rodiny

MIMI LIVE! VÍTEK Rýmy jsme se zbavili celkem rychle, z kašle taky nic nebylo, takže tohle malé nachlazení zvládl Vítek na jedničku. Ani jsme nemuseli vynechat plavání, které tentokrát probíhalo skvěle, od začátku do konce s úsměvem. A protože jsem... Celý článek »

Pohádka o ztraceném dudlíku

MIMI LIVE! VÍTEK Proplakané plavání, „utržené“ ucho a nečekán, nezván nás opět poctil návštěvou kašel, ruku v ruce s rýmou. I přes to všechno, pořád má Vítek úsměv na tváři a rýma ani kašel ho neskolí. A jelikož je Vítek šikula, před několika dny... Celý článek »

První „oddělená“ noc

MIMI LIVE! VÍTEK Někdo možná řekne, že to bylo brzy, jiná maminka si pomyslí, že ona a její děťátko už to zvládli dříve. Já to napoprvé zavrhla, ale pak jsem o tom přemýšlela a nakonec souhlasila. Vítek spal první noc u mých rodičů doma, bez nás,... Celý článek »

Lázeňský švihák pod vodou

MIMI LIVE! VÍTEK Rýma a kašel už jsou skoro pryč, takže si opět užíváme krásné dny a snažíme se využít ty krásné sluníčkové chvíle. A co je u nás jinak nového? Nového nic moc, ale zdokonalujeme se ve stoji u čehokoliv a hlavně -, na plavání jsme... Celý článek »

Plaváček aneb Poprvé v bazénu

MIMI LIVE! VÍTEK Bříško, ruce a kolena. To jsou teď nejsilnější, a zároveň nejvíce vytížené části těla našeho Vítka. Každý den umí něco nového a každý den vymýšlí nové lumpárny. A protože jsme „akční“ rodina, vyrazili jsme minulý týden na první... Celý článek »

Ranní ptáče, které péruje

MIMI LIVE! VÍTEK Léto se zřejmě opravdu rozloučilo, takže jsme poslední krásný víkend využili k tomu, abychom byli co nejvíce na vzduchu. Krásné počasí jsme spojili s návštěvou babiček, návštěvou festivalu dobrůtek a rodinným obědem. Vítek se i... Celý článek »

Mluvící plaz na pět = VÍTEK

MIMI LIVE! VÍTEK Špatné dny jsou za námi a nám je opět krásně a hlavně zdravě. Babičku Jarušku pravidelně navštěvujeme doma, kde se o ní stará děda a po našem „leteckém“ zážitku není ani památky. Naše dny jsou teď veselejší hlavně proto, že se od... Celý článek »

V nemocnici skoro jako doma

MIMI LIVE! VÍTEK Naše poslední dny se zdají být stejné, jeden jako druhý. Dopoledne trávíme doma, úklid, vaření, po obědě sedáme do auta a spěcháme za babičkou Jaruškou do nemocnice. Aby toho nebylo málo, o víkendu se stalo něco, na co dokonce... Celý článek »

Vítkovy první zuby

MIMI LIVE! VÍTEK Od posledního příspěvku uběhly tři týdny a my pro Vás máme spoustu novinek. Zvládli jsme focení v ateliéru, dokončili jsme léčbu palečku, přetáčení na bříško je pro Vítka úplná samozřejmost a na závěr to nejdůležitější. Máme ZUB.... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (3)

Všem čtenářům přejeme krásný sluníčkový den, dny s Vítkem utíkají jako voda, takže tu máme první oslavu jeho svátku, lepší stav palečků a spoustu dalších novinek. Co se týká podebraných palečků, říkal na poslední kontrole pan doktor, že už jsme... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek (2)

Milí čtenáři, od minulého příspěvku uteklo pár dní, a my máme opět spoustu novinek. Očkování jsme přežili. Nová mastička od kožaře zabrala za dva dny a hlavně, dostali jsme zelenou pro příkrmy a máme nové „bebíčko“. Čtyřměsíční prohlídka dopadla... Celý článek »

Mimi LIVE! Vítek

Přejeme dobrý den všem čtenářům,množné číslo jsem začala používat bezmála před 4 měsíci. Budou to totiž již 4 měsíce, co se nám narodil náš syn a od té doby nejsem jen já a můj manžel, ale jsme my. Já, Jarda a náš malý Vítek.  Z klubu Těhulek víte... Celý článek »

Naposledy navštívené