Kateřina ve 22. týdnu těhotenství: Růžový týden

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Mé milé, mí milí, dnes mám samé pozitivní informace a hlavně za sebou báječný týden. Hned v pondělí jsem byla v CMC na nutričním poradenství a po konzultaci jsem se cítila jako uvědomělá matka.
foto: Fotopromě.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Pravda je, že ¾ informací o stravování v těhotenství jsem už věděla i si je brala k srdci, což je samozřejmě dobře – jsme dnes lépe informované o tom, co je prospěšné a co není. Můj podezřelý váhový přírůstek je skutečně jen zadržená voda a jinak jsem zjistila, že moje stravování je opravdu v pořádku. Protože je můj případ celkem jednoduchý, probrali jsme i Tomáška. Je to kluk hubená, v deseti měsících sedm kilo, „samý sval a šlacha“, jak by řekla princezna Dišperanda. Takže jsem se ho na rady pediatričky snažila sytit, čím jen šlo. To moje dítě vydá tolik energie, že ji potřebuje sázet do těla každou chvíli.

Uvědomělá matka se stala ještě uvědomělejší a nebude nikdy kupovat dětem jednu přeslazenou piškotovou pochoutku a mastné, přetučněné a přeslazené šlehané tvarohové dobroty.

Uvědomělá matka je mnohdy taky unavená matka, aby ne, léto, břicho, jedno dítě venku a běžný chod domácnosti s mými aktivitami je na jednu těhotnou až až. Takže moje potřeba sladkých snídaní je v pořádku, tělo si říká o makové buchty a bílý jogurt – prý dobrá bílkovinná volba. To, co je zakázáno jíst v těhotenství, nemusím opakovat, to všechny víme, a hlavní je, že nehřeším a jím vlastně dobře. Terapeut mi zodpověděl pár dotazů, dal několik rad a hlavně to byla pro mě příjemná duševní hygiena den poté, co se mi jeden zrovna nevyvedl.

Tomášek vstal, jak se říká, zadkem nahoru – od rána kňoural, pořád se mu něco nelíbilo, nic ho nebavilo, venku bylo doslova hnusně, já sama doma, manžel daleko, únava veliká, nálada pod psa, a když Tomášek večer usnul, chtěla jsem se dát do šití. Potřebovala jsem vyměnit jehlu ve stroji, nemohla jsem ale jehly vůbec najít (určitě taky schováváte před dětmi nebezpečné předměty na bezpečná místa, ale našla jsem zjevně tak bezpečné, že jsem jej nenašla ani sama). Tak mě to vzalo, že jsem neměla daleko k pláči.

A ještě ke všemu jsem sebrala prádlo ze šňůr a složila ho do koše na žehlení, který jsem měla poprvé od porodu úplně prázdný! Byla jsem na sebe pyšná, ale došlo mi, že když do toho koše dám teď další prádlo, tak bude po dobrém pocitu. Jenže jsem neměla sílu na žehlení, takže naše svršky přistály na dně koše a já je zcela vážně zkropila slzou. Stalo se vám to taky? Hormony, stýskání po muži a únava mě ten den položily. Chlapovi asi moc dobře nevysvětlíte, že vás rozpláče prádlo, takže jsem se neměla komu svěřit a nikomu jinému bych kvůli tomu tak pozdě večer nevolala, natož do Chorvatska. Měla jsem svůj první krizový těhotenský den a usnula jsem velice rozrušená. Nový týden tedy začal hezky – odpočinkem u nutričního terapeuta a já počítala snad hodiny do středy, kdy mě čekal ultrazvuk.

Těhulka LIVE!

Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II.

Hned první věta lékařky: „Á, miminko je k nám zadečkem.“ „Tak to bych už mohla vědět, co to bude?“ zeptala jsem se. „A já už to vím...,“ řekla mi to sice ihned, ale mně to v tu chvíli přišlo jako věčnost. Je to holčička!!! Chtělo se mi plakat hned na kontrole, ale nakonec jsem si emoce donesla až domů, kde jsem zapomněla mobil v nabíječce. Hned jsem volala Lukášovi, ten ani nemohl mluvit, holčičku si opravdu moc přál, tak moc, že neměl slov, jen se zajíkal, neustále opakoval to samé... ihned jsem mu poslala naskenované obrázky z ultrazvuku s buchtou, jak pohlaví nazvala lékařka. A Lukáš se opil místní pálenkou ten den a naší holčičku všichni přítomní již oslavovali jejím budoucím jménem – asi ho ale neprozradíme, aby bylo alespoň nějaké překvapení.

A v překvapeních, těch příjemných, se pokračovalo dál. Tatínek se nám vrátil o den dřív, akorát v noci. Tomášek zrovna vstával na pití, tak se rozespalý přivítal s tatínkem, ale došlo mu všechno až ráno. Seděl mezi námi v posteli a jako by sledoval tenisový zápas – pořád se díval na mě, na Lukáše a zase zpátky a nahlas se smál. Doják jak z filmu to byl! A ještě větším byl fakt, že jsme mohli jít všichni 4 na screaning, který by manžel nestihl, kdyby se vrátil podle původního plánu.

Naše holčička je podle MUDr. Kašíkové úplně vzorná, vše je, jak má být. V CMC nezklamali, tak podrobný screaning mi určitě v porodnici nikdy nedělali. Hlavně byla doktorka milá, lidská, příjemná a profesionální. Vystřihla nám několik fotek a hlavně – nedivila se ani rychlému otěhotnění, ani velkému břichu, ničemu a ještě se ptala, když mi těhotenství tak svědčí, zda budeme chtít třetí.

Jdu nakupovat růžové příze, ať na dovolené malé něco vyrobím.

Za naši skoro čtyřčlennou „ideální“ oboupohlavní rodinku se těším za týden
Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 22. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 5
Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Zuzko, děkuji. Vidíte, já jsem ještě ke všemu taky 10 měsíců po porodu :D těžko říct, čím to bylo. Někdy se holt asi musí zaplakat nad prádlem nebo podobným nesmyslem. Hlavně, že není teď důvod plakat nad něčím vážným.

Obrázek uživatele Kateřina
Kateřina

Moc všem díky za gratulace, i když na ty je ještě brzy... ale screaning mě natolik uklidnil, že ještě víc věřím, jak všechno růžově dopadne. :-) Taky díky za podporu, já stála v koupelne a bulela jak želva, dneska mi to samozřejmě přijde legrační, ale v tu chvíli... znáte to a za to díky, nikam jinam bych to asi napsat nemohla, než na Babyweb, kde tolik z vás ví, o co jde. Co se týče pohlaví miminka, bylo mi to určitě mnohem více jedno než Lukášovi, ale pravda je, že od poslední kontroly jsem si myslela, že to bude holka a pořád jsem nad tím přemýšlela a to "potvrzení" mě hodně dojalo. Jak řekl Lukáš, budeme mít DĚTI, žádní NAŠI KLUCI nebo NAŠE HOLKY... budeme mít zkrátka DĚTI

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Katko, gratuluju k holčičce! Podle toho, co jste psala, tak musel být manžel orpavdu hodně dojatý, to je krásné :-)

A z těch smutnících nálad si nic nedělejte, známe to všechny a víme, že to zase odezní a bude dobře. Užijte si dovolenou a ať se Vám s růžovou dobře háčkuje ;-)

Jarka

Obrázek uživatele Zuzana T
Zuzana T

Katko, moc gratuluji k holčičce! Sice je důležité hlavně zdraví mimča, ale když je holčička tak vytoužená a povede se, je to prostě radost, sama to znám :) Takže užívejte celá rodinka krásné zprávy! A proč hlavně píšu, ty těhotenské hormony na mne asi působí i 10 měsíců po porodu. Protože při čtení dnešního článku a popisu "slz na košem prádla" se mi chtělo brečet taky ;) Tak to jsem asi moc nepotěšila, že to hned tak nepřejde ;) Zuzka

Obrázek uživatele Margaretta
Margaretta

Tak se přece někdo zeptal! :o) Přeju víc těch veselejších dní - ale bez těch špatných (kterými si musí každá ženská jednou projít) bychom si těch hezčích nevážili...

tak Good luck

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené