Nedonošenecký piknik

Již druhý ročník „nedonošeneckého pikniku“ proběhne v parku Na Ladronce v Praze 5, v sobotu 6. Června, mezi 13 až 18 hodinou.

Na neformální akce se setkají lékaři a sestry s rodiči a jejich dětmi, které byly v posledních pěti letech hospitalizovány na Jednotce intenzívní a resuscitační péče (JIRP) Novorozeneckého oddělení Fakultní nemocnice v Motole. Vzhledem k vynikajícím ohlasům z loňského roku, kdy na piknik přišlo téměř sto lidí, se tato přátelská setkání stávají dobrou tradicí. Je to dobrá příležitost k vzájemnému popovídání nejen o zdravotních, ale i o běžných problémech, které všechny spojují.

Novorozenci s vadami

Novorozenecké oddělení FNM je jedno z dvanácti perinatologických center u nás, zajišťujících nejvyšší intenzivní péči pro novorozence zejména z Prahy a Středočeského kraje.
Pracoviště v Motolské nemocnici je však jediné v ČR, které pečuje o novorozence s těžkými a komplexními vývojovými vadami z celé republiky.

Nedostatek lůžek

Za loňský rok zde bylo hospitalizováno 455 pacientů, z toho více než 90 novorozenců s porodní váhou pod 1500g.
Kapacita motolské Jednotky intenzívní a resuscitační péče je plně využitá, v současné době se řeší nedostatek lůžek. Právě ten je někdy důvodem k překladu malého pacienta na novorozenecká intermediální oddělení jiných nemocnic.
O to více lékaře i sestřičky zajímá další osud „jejich dětí", kterým zde pomohli
vyhrát boj o život.

Komentáře k článku
Počet komentářů: 0
Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené