Štěpánka 4 měsíce po porodu: Vrátila se mi rakovina

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA „Mám metastáze v kostech, zasažena jsou obě ramena, krční páteř, obratle, páteř, stehenní kost, stydká kost a lymfa.“ Tahle zpráva přišla do redakce minulý týden. Naše těhulka Štěpánka si své štěstí užívala jen velmi krátkou dobu.
foto: Fotoprome.cz – ateliér dětské a rodinné fotografie

Před rokem jsme hledali novou Těhulku LIVE! Mezi žádostmi nás na první pohled zaujal dopis od Štěpánky. Hned jak jsme si přečetli příběh o tom, jak sympatická tmavovláska překonala před osmi lety rakovinu prsu a v devětatřiceti letech konečně otěhotněla a čeká dvojčata, věděli jsme, že to je ONA: „Jo, tahle holka si zaslouží trošku rozmazlování a špičkové péče od našeho partnera CMC.“

Moje první setkání se Štěpánkou proběhlo na focení. Nebyla jsem připravená na takový živel. Bylo jí všude plno. Smála se, neustále a hodně nahlas. Jestli tenkrát někdo přišel na focení s blbou náladou, do dvou minut ji ztratil. Neuvěřitelně pozitivní a otevřená. Nepřekonatelný optimista. „Jojo, mám v životě děsnej pech, ale to je pryč. Teď se mi všechno vynahradí. Jen jsem zvědavá, jak budu dvě děti kojit jedním prsem.“

Minulý čtvrtek přišel do redakce mail podepsaný Monča, Jířa a všichni, co mají Štěpánku a její miminka moc rádi. „Štěpánka má rozsáhlou rakovinu kostí. Je jí špatně. Leží a nezvládá se starat o dvojčátka. Můžete nějak pomoci?“ Zůstali jsme jako opaření. Za chvíli volala Štěpánka sama.
„Ty už to víš, jako to?“
„Čtu mail od Móni a Jíři.“
„Jé, ti jsou hodní. Neboj, já to dám. Už jednou jsem to dala. To zmáknem.“

Teď předávám slovo Štěpánce, která vám napsala pár slov:


Ahoj všichni,
možná si na mě pamatujete. Byla jsem na Babywebu Těhulkou LIVE! a spousta maminek se mnou prožívala můj těhotenský příběh.

Připomeňte si celý příběh Těhulky LIVE! Štěpánky!

V roce 2006 jsem náhle onemocněla rakovinou prsu, podstoupila chemoterapie, ablaci, znovu chemoterapie a nakonec ozařování. Byl to jeden z mých nejtěžších roků v životě, ale díky mé milující rodině a kamarádům jsem to, myslím, bravurně zvládla.

Neříkám, že to bylo vždy lehké, ale spíš byly světlé dny. Žila jsem každý můj den, jako by byl ten poslední. Můj poklad, přítel Pepíček, mi byl oporou a nevadilo mu a dodnes jsem nepocítila, že by mu vadilo, že jsem bez prsa.

Pak jsem měla od onkologa doporučeno pět let neotěhotnět. Tu dobu jsem dodržela. Když se to konečně v roce 2011 povedlo, svou radost jsem vykřičela do světa. Tolik štěstí. Už jsem se viděla jako maminka a přála si, abych byla alespoň z poloviny tak dobrá maminka, jako mám já. Vybírala jsem jména, potají chodila po obchodech a okukovala oblečky, koukala na hračky a v žádným případě si nepřipouštěla, že by se mohlo něco špatného stát! Bohužel, opak byl pravdou, po dvou měsících jsem o miminko přišla a mně se zhroutil svět. Byl to můj nejhorší silvestr.

Asi půl roku jsme si dali s Pepíčkem pauzu. Potom jsem začala počítat plodné dny. Jak já byla pokaždé zklamaná, když se zase dostavila menstruace. Bylo to vyčerpávající. Maminka se už na to nemohla koukat a vzala mě na dovolenou na Kapverdy. Tam jsem vypnula, hezky se prohřála a v červenci 2013 zjistila, že jsem konečně těhotná!! Konečně se to povedlo. A hned dvojčátka! Říkám, že mě má pán Bůh rád, že to, co mi v zimě 2011 vzal, mi vrátil dvojnásobně.

10. února 2014 byl můj nejšťastnější den v životě. Ve 12:21 jsem slyšela nejkrásnější pláč, pláč našeho milovaného Olivera a o minutu později milované dcerky Anny Márii. Moje radost neznala mezí. Byli tak maličkatí, ale tak krásní! Jsou to tak strašně hodný dětičky, vůbec nepláčou, jen když mají hlad. Jsme ti nejšťastnější rodiče pod sluncem. Jsou tak strašně krásní. Takový cit jsem v životě nepoznala. Dala bych všechno na světě, aby byli celý život zdraví a šťastní.

Štěpánka s Aničkou na akci S kočárkem Prahou v květnu 2014

Brzy po porodu mě začala pobolívat záda a ruce. Nepřikládala jsem tomu důležitost a říkala si, že mě bolí svaly od neustálého zvedání miminek. Nejsem žádný trénovaný vzpěrač.

Koncem května jsem domluvila s onkologem ohledně odstranění děložního čípku a při té příležitosti mi nabrali markery. Po pár dnech mi volal pan doktor, že mám zvýšenou hladinu a že mě pro jistotu pošle na PET vyšetření na Homolku. Šla jsem s obavami, ale pořád se utěšovala, že mně se nemůže už nic stát, že už jsem si ten pohár smůly vypila.

Do deseti dnů jsem měla dostat výsledky. To čekání, nejistota, někde úplně vzadu se začal ozývat hlas, že něco není v pořádku.

Jako každý rok jsem 14. června s kamarádkami absolvovala Avon pochod. Byla jsem nějaká moc unavená a nechtěla dojít až do Žlutých lázní. Svedla jsem to na únavu, Anička brala antibiotika a já k ní celou noc vstávala. Strašně mě bolely nohy a holky si ze mě dělaly srandu, že jsem líná.

V pondělí 16. 6. jsem šla s dětmi na kontrolu kyčlí a v tom zazvonil telefon, volal můj onkolog.
„Prosím.“
„Dobrý den, Štěpánko, máte čas? Nevzbudil jsem vás?“
„Ne, ne, jsem s dětmi u doktora.“
„Já bych potřeboval, abyste ke mně přišla.“ Hlavou mi proběhlo: dopadlo to špatně, mám zpátky rakovinu prsu.
„Mám to zpátky?“
„Ano.“
„Čeho?“
„Kosti.“ Začala jsem se klepat a brečet, bylo mi úplně jedno, že byla plná čekárna lidí.
„Musím chodit na chemoterapie?“
„Zastavte se prosím co nejdřív.“ Nemohla jsem zastavit pláč, koukala na děti a brečela a brečela.

Ještě ten den jsem zajela na onkologii a podruhé v životě se mi zhroutil svět. Bylo to horší, než jsem si myslela. Mám metastáze v kostech, obě ramena, krční páteř, obratle, páteř, stehenní kost, stydká kost a lymfa. Je to neléčitelné, ale budeme se snažit, abych tady byla co nejdéle. Hned ten den jsem dostala Zoladex, druhý den infuzi Zometa a teď čekám na první chemoterapii.

Nejtěžší to bylo říct mamince, už po druhé v životě. Snažila se být silná, ale v ten moment mi před očima zestárla o 20 let.

Když jsem přišla domů, nakrmila a přebalila děti a pak jsem se zhroutila. Pořád jsem myslela na to, co bude s dětmi, když umřu? Vždyť jsou tak malinkatí! Zvládne to Pepíček? Co když si najde paní, která je nebude mít ráda? Tak jsem si přála je vychovat!

Pak jsem se vzchopila a řekla si, že já taková přeci nejsem, jsem věčná optimistka a budu bojovat, kvůli dětem a mým nejbližším!!

Vaše Štěpánka


ČÍSLO KONTA, KAM MŮŽETE POSÍLAT PENÍZE: 107-4636390217/0100

LINK K TRANSPARENTNÍMU ÚČTU


Babyweb chce touto cestou Štěpánce pomoci. Musí chodit na chemoterapie, pak se nebude moci o miminka starat. Pepíček potřebuje chodit do práce, aby měli z čeho žít. Hlídat bude Štěpánčina maminka a kamarádi.

Oslovujeme naše partnery a věříme, že se k pomoci připojí a věnují například produkty, které vyrábí či prodávají. O všech, kteří nabídnou pomocnou ruku, budeme informovat v tomto článku.

Můžete se zapojit i vy. Máte-li nápad jak, napište do diskuze pod článkem. Štěpánka vám odpoví podle svých možností.

 


Štěpánce darovali:

Přečtěte si seznam dárců, kteří přispěli Štěpánce na kočárek.

Poděkování pro firmu HIPP

Když u nás zazvonil kurýr a řekl, že mi veze zásilku od Hipp, tak jsem čekala jednu krabici. Jaké bylo moje překvapení, když dorazila taková spousta dobrot! Mockrát vám děkujeme za Vánoce v červenci :-). Ihned jsme vyzkoušeli brambory s brokolicí a moc to chutnalo!
Děkujeme
Andulka : ) Oliver : ) Štěpánka : )

Poděkování pro firmu Oriflame

Děkujeme firmě Oriflame za krásný bálíček pro děti a pro mě :-)

Andulka : ) Oliver : ) Štěpánka : )

Poděkování pro firmu Suavinēx

Dnes dorazil obr balík a já se rozbrečela štěstím, to jsou tak krásný výrobky. :-) I když jsem nemocná, jsem moc šťastná. :-)

Děkuji firmě Suavinēx za překrásný balík výrobků pro moje lásky Olivera a Aničku. Mockrát děkujeme. :-)

Poděkování pro firmu Babypoint

Když mi ve čtvrtek volal majitel Babypointu, pan Háse, byla jsem překvapená, že osobně a to co následovalo se nedá popsat. Velice milý pán a ještě k tomu fešák! :-)
Vše mi nanosil až do bytu, vysvětlil, postavil, no prostě servis s velkým S!
Od prvního dne na 100 % využíváme lehátka a Andulce i Oliverovi se v nich moc líbí!
Děkujume za krásný výrobky a kdykoli budete mít cestu okolo, tak se zastavte na kávu, moc rádi Vás uvidíme :-)

Poděkování pro firmu Hero

Neskutečné díky firmě Hero, která nám dodala pro Aničku s Oliverem vše co potřebujeme!
Neskutečné díky paní Hance a Katce a budu se těšit až se stavíte na kávu. Prckům chybí Vaše mazlení. : -)

Poděkování pro firmu Piccolo

Děkuju firmě Piccolo za krásné dárky. Děti mají zatím největší radost z puzzle. :-) A nejvíc je i používají, vlastně z nich vůbec neslezou. :) Mockrát děkujeme.

 

 

 

 

Komentáře k článku
Počet komentářů: 52
Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánka bohužel včera v noci zemřela. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánka bohužel včera v noci zemřela. 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Bude k dispozici oficiální sbírkové konto? Ráda bych přispěla. Držte se, Štěpánko!

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Krásný den Štěpánko, nenabízím pomoc s potřebami pro miminka, nabízím pomoc vašemu tělíčku pro úlevu po chemotetapii, věřím, že by se vám mohlo ulevit. Pokud by vás moje nabídka zaujala, velice ráda vám budu nápomocna. Pomáháme více takto nemocným lidem, nic neriskujete, nic vás nezatěžuje.... na fb najdete mé jméno... posílám moc síly, láskou Jarka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko, ráda Vám pomohu, napište, co byste pro dvojčátka potřebovala, případně, kam je možné věci, či cokoli jiného odeslat a já to moc ráda udělám. Držím Vám moc palce a budu se těšit na Vaši zprávu. Kristýna

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko. Děkuji za zveřejnění vašeho bohužel neveselého příběhu. Od dubna tohoto roku prožívám něco podobného. V 28.t.t. jsem si našla bulku v prsu, již během těhotenství jsem prodělala první dávky chemo, ve kterých teď po porodu pokračuji. Vím jak je to náročné starat se o miminko a hlavně jaký bordel tahle nemoc dělá v hlavě - hlavně pokud jde o budoucnost dětí. K tomu všemu já bohužel řeším i to, že přítel to moc nedává a asi půjdeme od sebe a budu na vše už úplně sama. Sama na 7 týdenní mimčo a na vše, co mě ještě v boji s touto nemocí čeká. Držím palce Vám i sobě a hlavně našim prckům.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko,

teď sem si přečetla Váš příběh. Hrozně smutné a šťastné zároveň. Když člověk čte Váš příběh uvědomí si, že jeho problémy jsou banální a prkotiny. Čert vem majetek a peníze duležité je opravdu jen zdraví :-( Sama jsem před necelým rokem přišla o miminko. Respektive mi bylo řečeno,že nemá ozvičky a na konci 2měsíce mi jej vzali. Bylo to mé 2těhotenství a vůbec by mi nenepadlo,že se muže něco takového stát. Dodnes to vnímám jako mé nejhorší selhání :-( Teď jsem po 3 těhotná a už končím 3měsíc a věřím,že tentokrát bude vše OK :-) Strašně mmmmooooooccccc Vám Štěpánko přeji, aby ste to zvládla a pořád měla tolik optimismu jako doposud a Vaše dětičky Vám dělají jen a jen radost. Jsou strašně zlatí. Bohužel nejsem v situaci kdy bych Vám mohla  také přispět i když bych hrozně ráda :-( Ale chtěla bych Vám aspo%n něčím udělat radost a dodat trochu optimismu...... Pokud se neurazíte ráda bych Vám pro děti vyšila obrázky (je to moje velká záliba :-) ). Jestli by ste měla zájem písněte mi na mail Nar.Lucie@seznam.cz

Hodně štěstí a optimismu přeje Lucka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Štěpánko! Váš životní příběh mě velice zasáhl a chtěla bych se s Vámi podělit o informace, které mi přišly nečekaně do života a které by mohly být prospěšné i pro Vás. Pokud byste měla zájem, ozvěte se na můj emai le.ty@email.cz. Je úžasné, kolik pozitivních lidí je kolem Vás. V naději je vaše síla a jsem přesvědčena, že to zvládnete. S úctou Lenka.

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

odkaz na skupinku na Facebooku https://www.facebook.com/groups/1432663623674161/?fref=nf

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Zdravím Štěpánko. Přeji Vám hodně sil ,  po přečtení článku je pro mě těžké psát co cítím. Jsem také máma. Máma dvou dnes dospěláku a samozřejmě jako každá máma jsou pro mě vším. Ráda bych pomohla a věřím, že i moji přátelé a kamarádi to budou cítit stejně. Jen mám ráda když je vše zcela jasné. Prosím pošlete mi číslo učtu kam je možno Vám posílat příspěvky, které Vám pomohou projít obdobím léčby. Buďe pokud možno silná a hlavně neztrácejte svůj optimismus- je to lék a četla jsem článek jednoho onkologa, že právě optimismus a víra v život, touha žít je důležitým  faktorem v léčbě. Stránku na FB mi nejde ohledat, pošlete odkaz. Držím pěsti Karolina

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

ZDRAVÍM VÁS ŠTĚPÁNKO , i já bojiuji odlistopadu s rakovinou prsu .... není to snadné a vím ,jak vám bylo a momentálně asi je ,mám 4 děti a jevelmi náročné se starat ..mít miminka a do toho přijde zvrat - rakovina - opakovaně musí člověka zlomit. Já se zatím peru s tím ,že jsem v tom poprvé a doufám ,že to ustojím napořád ,každá v to doufá ,ale Vy ste už kus cesty ušla ,hodně veliký kus zasloužila si štěstí a lásku ..děti ..............nevzdávejte to prosím !!!!! Požádejte Dobrého Anděla o pomoc i nám pomáhá není to žádný statisícový příspěvěk a já jsem za něj vděčná ,začala jsem v září loňského roku studovat a tak se každá koruna hodí ...jsem v invalidním důchodu díky rakovině nemohu dělat svou práci jsem profesionální instruktorka cvičení a te´d to nezvládám i když moc chci .... je důležité tělo nechat se uzdravit .... celý život jsem byla vzorná cvičím a sportuji  od svých 8let na škoel jsem závodila a pak měla děti a kojila i dvojčátka ...ale to psychické vypětí bylo asi příliš ... opatrujte se věřte ,že to zvládnem ... myslím na Vás  J.K.    pokud ba ste cokoliv potřebovala pro děti a nevadí ,že jsou věci používané ozvěte se mi na mejlík zumbatomic@centrum.cz

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko,věřím že to zvládneš,můj dlouholetý přítel byl na operaci před čtyřmi roky,(rakovina krčních mandlí)navzdory nepříznivým prognozám,našli metastázy a moc opimističtí nebyli,tu s námi je a věřím,že ještě dlouho bude a navíc vůbec nebyl vzorný pacient,ani kouřit nepřestal.Z celého srdce Ti přeji hodně sil Jitka 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko, je to hrozné čím si procházíte. Kdo to nezažil nepochopí. Ani já sama nevím,ale v jednom vám rozumím, mám dvě děti a nedokážu si představit, že by je měl vychovávat někdo jiný. Proto vám sem dávám odkaz na článek, který už možná znáte, ale myslím, že každá naděje, věc která by mohla pomoc je vítaná. Je to dieta německé doktorky Budwigové. Pokud nepomůže, určitě neublíží. Bohužel jsem jí za poslední měsíc doporučila již dvou lidem. Jedna z nich holčina 25 s nádorem na mozku. Oba s nadšením hledali další informace. http://svobodnenoviny.eu/vyrobte-si-lek-na-rakovinu-doma-v-mixeru-lecba-prumyslem-smrti-tedy-farmaceutickym-vas-jen-zabije/    a odkaz na stránky kliniky doktorky Budwigové http://www.budwigcenter.com/the-budwig-diet.php

Moc moc držím palečky!!!! Karolína

Obrázek uživatele IvčaM
IvčaM

Dobrý den Štěpánko,

maminkou sice ještě nejsem, ale začíná to být v plánu. Přesto jsem s Vámi sdílela Vaše těhotenství a ráda četla Vaše příspěvky.

Zpráva o Vaší nemoci mne velmi zasáhla a nemůžu jinak, než Vám alespoň na dálku poslat mnoho síly a přání, ať čas strávený v tomto světě je co nejdelší. Přeji Vám spoustu radosti s Vašimi dětmi a celou rodinou. Buďte silná, statečná a hlavně a hlavně se té potvoře nevzdávejte bez boje.

Jinak Vám chci říct, že já mám partnera, který má v péči svého syna. Pravda, je mu nyní již 17let (začla jsem s nimi žít před více než 3 lety), takže již není malé díte, ale puberta s ním vážně někdy pěkně cloumá. Chci říci, že i když není můj, mám ho ráda. Vím, že někdy mi dělá naschváli a uznávám, že občas je to těžké, ale na druhou stranu ani já nejsem bez chyb a vím, že někdy mi dochází trpělivost dřív než by měla. Ale musím říct, že to zvládáme dobře a že mne vážně kolikrát překvapí jaký je to fajn kluk. Doufám, že takových žen, které vychovávají děti svých parnerů je spousta, a že většina má děti ve své péči opravdu ráda, tak jako já.

Neumím si vůbec představit co prožíváte, ale věřte mi, že Vám držím palce a přeji mnoho času s Vaší rodinou a hodně sil proti té potvoře.

Mějte se krásně

 

 

 

 

 

Obrázek uživatele Margaretta
Margaretta

Zdravím Štěpánko,

vaše články jsem četla ráda a s obdivem - je jen málo tolik pozitivně myslících lidí, obvzlášť, když si prošli něčím takovým, jako vy. Od vašeho prvního článku na tomto webu vás obdivuji a často jsem váš příběh předkládala jako důkaz toho, co vše je možné. Tak jako jiní, i já bych ráda přispěla a nějak pomohla - bohužel jsem jen mladá studentka a vlastních peněz mám co by se za nehet vešlo. I přes to vám chci říct, že stojím při vás - i s mojí maminkou a hned při přečtení nadpisu tohoto článku se mi nahrnuly slzy do očí.

Myslím, že vyzkoušet alternativní léčbu rozhodně není špatný nápad. A každý úsměv, který se objeví na vašich rtech vám život prodlouží - přeju aspoň o týden :o) A hlavně chci ještě říct, že není důležité jak dlouho žijeme, ale jakým způsobem. Věřím, že co se vašich dětí týká, najdete způsob, jak zajistit, aby byly šťastné - ať už za vašeho života, či po něm. Pro zajímavost doporučuji přečíst knihu "Než odejdu navždy..."

Už nevím, co víc říct - buďte šťastní, žujte dlouho, rozhodně nepřestanu sledovat váš příběh i na stránkách Facebooku a budu držet všecky pěsti.

Good luck, Markéta :o)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobré ráno všem, jsem neskutečně dojatá jak jsou "cizi" lidi hodní a solidární! Musím poděkovat Janě z Babywebu, že toho pro nás tolik udělala a dělá! Mojí rodině, sestře Kristině, protože ta se mi stará o děti a vede mi vlastně celou domácnost, kamarádce Květě a jejímu příteli Pepíčkovi, protože Ti se mi o vše starají! Pokud budete chtít někdo sledovat co se děje :-) tak na Facebooku založili stránku Štěpánka, musím moc poděkovat mému příteli Pepíčkovi, protože už po druhé se mnou zažívá tu strašnou nemoc a já slyšela spoustu příběhů, kdy to partner nevydržel a odešel! Mám nejlepšího chlapa na světě a já bych to chtěla vykřičet do světa! Vím, nebude to lehký, vím, že budu mít výkyvy nálad, ale vím, že při mě bude vždy stát! Chtěla by jsem moc poděkovat všem co přispěli, je to neskutečný! Chtěla bych poděkovat všem jmenovitě, ale ztrácím se v tom, těch hodných lidiček je tolik!

Moc vám všem děkuju, za to jací jste! :-*

Přeji všem moc zdraví! A nebojte, já to nikdy nevzdám! Cítím v kostech ;-) že to dobře dopadne! :-*

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá štěpánko,

 těžko psát něco dalšího, vše tu bylo řečeno ... nikdy jsem nikomu na nic nepřizpívala, ikdyž bych ráda, ale z Vašeho příběhu a z Vás samotné na mě jde tolik energie, že si jsem jistá, že Vy nad tou zákeřnou nemocí opět vyhrajete a budete se radovat s dětí :-)!!! takže držím vše co jde, moc na Vás myslím  a posílám mnoho sil!!!

Monika

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Účet jsem si už našla, tak ať Vám to alespoň pomůže.. Držte se..

Lucka

Obrázek uživatele Romana
Romana

Drahá Štěpánko,

moc nás mrzí ako kruto si s vami osud zahráva a dúfame v zázrak. Držíme vám palce, aby ste mohla byť so svojou rodinou čo najdlhšie a sledovať ako vaše malé zázraky rastú.  Želáme vám veľa síl do boja, ktorý vás čaká a veľké a pevné ramená o ktoré sa budete mocť oprieť. Držte sa, nestrácajte vieru a nevzdávajte svoj boj. Romana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko,

moc Vám přeji, aby se stal zázrak a byla jste s mužem a dětmi co nejdéle. Sama jsem matkou 9ti měs. dcery a mám strach, co se mnou kdy stane. Bohužel u vás je to dané. Za to, co jste si vytrpěla, byste měla žít život bez starostí a zdravá. Je to dost nespravedlivé. Ráda bych pomohla, alespoň menší částkou Vaší rodině. Vím, že je to málo, ještě nikdy jsem takto nepřispívala, ale Vy si to zasloužíte. Prosím o bankovní účet.. Přát Vám budu co nejdelší čas a lásku a zázrak............

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko, prožívala jsem s Vámi své vlastní těhotenství a naprosto mě dostalo, co se Vám to v životě děje za kotrmelce. Věřím však, že vše dopadne dobře. Maminka mého partnera nyní prošla rakovinou a moc jí pomohly Fénixovy slzy, kdybyste chtěla, napíšu Vám kontakt na pána, co je přímo vyrábí. Mamka je zářným příkladem toho, že skutečně pomáhají a dále Vám od ní mám vzkázat, že od firmy Energy byste měla začít brát citosan. Jsou to všechno přírodní medikamenty. Říkám si, že já bych v takové situaci zkusila vše. 

Držte se, myslíme na Vás a fandíme Vám!!! Ať Vás láska a optimismus neopouští!!!

Tereza

Obrázek uživatele Jana, šéfredaktorka Babyweb.cz
Jana, šéfredakt...

Dobrý den, děkujeme všem za projevenou podporu, velmi mi toho vážíme a těší nás obrovská vlna solidarity. Štěpánka tu zveřejnila konto své kamarádky, kam můžete přispívat na kočárek. Přispívat zatím můžete jen touto neoficiální cestou. My se ve spolupráci s Štěpánčinou kamarádkou, Květou snažíme o i založení oficiálního sbírkového kota, ale není to jednoduché. Buďte prosím ještě pár dní trpěliví.

Obrázek uživatele Omii
Omii

Štěpánko, Váš příběh mě dostal do kolen.

Držím Vám všechny palce co mám, jste velká bojovnice!! Neztrácejte víru lepší zítřky a hlavně Váš životní optimismus.

 

Držte se Romana.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Děkuji za zveřejnění čísla účtu :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko, moc vám držím palečky a věřím, že tak silná žena jako jste vy to určitě zvládne. Připojuji se k ostatním, abyste uveřejnila číslo účtu. Určitě by Vám chtělo hodně lidí pomocit a neví jak, tak aspoň nějaká koruna a psychická podpora určitě přijdou vhod. Moc na Vás myslím. Ivana

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den paní Štěpánko, ráda bych se s Vámi podělila o dokument, který změnil život milionům lidem po celém světě. Věřím, že po shlédnutí tohoto dokumentu pochopíte a znovu začnete věřit. DRŽÍM VÁM PĚSTI A VÍM,ŽE TO ZVLÁDNETE.  http://www.youtube.com/watch?v=-eGE77NeggQ

POKUD BUDETE MÍT PROBLÉM S VYHLEDÁNÍM , STAČÍ DO YOUTUBE NAPSAT - MILUJ SVŮJ ŽIVOT. 

 

SIMONA

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko,

dejte se na vitariánskou stravu. Dělá zázraky. Pak doporučuju si určitě najít čas na shlédnutí alespoň těchto pár dokumentů, dávají zde účinné rady, jak překonat rakovinu přirozenou cestou : https://www.youtube.com/watch?v=cLHRTz3oMsc

stáhnout dokument: "Na jídle záleží" neboli Food matters

https://www.youtube.com/watch?v=4PMzbT3hCGk Gersonova metoda

 

Víra a vizualizace lepších dnů a tak, jak byste si přála, aby život pokračoval v nejsvětlejších stránkách. Zkuste si něco přečíst o psychosomatice a vyhledat odborníka. Většina nemocí souvisí s psychikou a získanými vzorci chování z našeho dětství.

Zkuste určitě pracovat jak s psychickou (víra v lepší a pozitivní zítřky, člověk musí nalézt svou skrytou uzdravující energii, která ho požene kupředu navzdory nemoci, která proti této energii nemá šanci), tělesnou (např. cvičení jógy, chi-kung, tai chi) a určitě 80 % dělá strava (vitariánství neboli živá strava je nejvhodnější volba k této nemoci).

Přeji pevnou vůli, pozitivní myšlení a sílu!

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den, paní Štěpánko,

nikdo z nás si nedovede představit, čím vším jste si prošla. Když jsem měla před konizací čípku, týden jsem se tak bála, že třeba umřu. Ale Vy jste prožila a prožíváte něco horšího. Nevzdávejte se. Víra je opravdu důležitá. A stejně tak strava, jak píšou dámy níže. 

Nestyďte se uveřejnit číslo účtu, kam máme posílat peníze třeba na kočárek. Je nás dost, rády pomůžeme.

Terka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobré ránko všem, moc Vám děkuji za podporu a že se mnou jste! 

Obrázek uživatele Luciiie
Luciiie

Absolutní souhlas s kacenka33, ještě bych doplnila že stojí za zhlédnutí dokument Raději vidličky než nože, kde jsou kompletní informace o vlivu běžné stravy na zdraví člověka a jaké to má efekty při přechodu na veganskou stravu, jsou tam lidé, které doktoři poslali domů že už nemohou pro ně nic udělat a oni se uzdravili, rakovina je boj těla o přežití, už nemá kam ty toxiny dávat, lidské tělo je naprosto dokonalé a samoopravitelné, bohužel chemoterapie ničí imunitní systém. Držím palce.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko, jste moc statečná, moc Vás obdivuji a určitě to můžete zvládnout. Za sebe můžu poradit, abyste okamžitě změnila stravování a přešla na živou stravu, už to tady někdo zmiňoval, je důležité abyste jedla stravu tepelně ani chemicky neupravenou, co nejvíce zeleniny a ovoce atd., na facebooku je o tom skupina RAW FOOD, tam se hodně dočtete. Hlavně nejezte žádné maso, bílou mouku, cukr a mléčné výrobky, tohle všechno živí rakovinu. A dále léčbu doplňte nějakou přírodní cestou, která Vás zaujme, je toho na trhu hodně, ale za sebe můžu doporučit chlorellu a mladý ječmen. Spousta lidí se díky spojení živé stravy a těchto zelených potravin vyléčila, ale hlavně tomu musíte věřit, takže i psychika je hodně důležitá, i když chápu, že zůstat psychicky v pohodě je těžké, ale jak jsem tady četla, jste velký optimista a věřím, že to zvládnete. Pokud budete chtít, dám Vám kontakt na jednoho poradce, který díky zeleným potravinám (chlorella a ječmen) vyléčil hodně lidí z rakoviny, není to žádný léčitel a šarlatán, je to virarián (je pouze na živé stravě) a přes deset let užívá zelené potraviny a má s tím dlouholeté a ty nejlepší zkušenosti. Tady máte článek zelené potraviny a onkologie...http://www.zdravipodkontrolou.cz/news/onkologie-kdyz-vnitrni-pece-o-telo-dava-smysl/  Jestli budete mít zájem, tak mi napište na kmandelikova@seznam.cz a pošlu Vám kontakt na toho poradce. Hodně sil a držte se ! Katka

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko, jsem v obdobné situaci, akorát jsem se to dozvěděla když bylo mladší dcerce 8 měsíců. Již rok podstupuji chemoterapie. Mohla by jste mi napsat do e-mailu? (Třeba přes redakci). Mějte se hezky a i když to není vyléčitelné, jsme tu přece pro naše děti. Bojujte co vám síly stačí. Petra

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Štěpánko!

Ještě jsem nedočetla váš článek a už jsem se rozbrečela. Je mi strašně moc líto co prožíváte s nemocí , a přitom se máte těšit z dvojčátek  a jak krásně rostou. Já sama jsem teď v 5. měsíci...a kdysi jsem byla také moc nemocná, ale ne s rakovinou. trochu se mi to teď víc v těhotenství zhoršilo, ale jak čtu váš příběh...není to nic proti Vám. Moc bych Vás chtěla povzbudit, abyste to nikdy nevzdávala! už kvůli těm dětem. Vím, že se mi to lehce říká, ale je to tak - ti dva malý vás teď musí držet při životě a dodávat Vám sílu. Před několika lety potkal můj strejda kamaráda, co měl rakovinu a lékaři mu dávali půl roku života. Strejda mu doporučil sirup z Aloe vera - ten kamarád to zkusil...a žije, žije do teď a je to už mnoho let. A tak jsem i Vám chtěla poradit, zkuste se obrátit i na přírodu a ne jen na lékaře. Je tolik možností alternativní léčby, nebo i podpůrné . Poraďte se s lékaři, možná Vám sami něco doporučí. Moc Vám budu držet palce, aby to vše dobře dopadlo, a abyste mohla své děti vidět vyrůstat. S pozdravem

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Štěpánko,

Vaše deníčky jsem sledovala když jsem byla těhotná a i potom. Dnes jsem si přečetla, že se vám nemoc vrátila! Držím vám moc

palce!!!Mám spoustu věcí a oblečení po dětech (kluk, holka). Kdybych vám mohla nějak pomoci dejte vědět!!!Myslím na Vás!!!

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Štěpánko, přečetla jsem si Váš článek a rozplakala jsem se... Cítím z textu, že jste velice statečná a jen tak se nedáte, a to je dobře. Moc Vám fandím a držím palce! Pokud Vám můžu nějak pomoci, ráda to udělám. Už tu padaly návrhy na zveřejnění čísla účtu, kam by mohly čtenářky přispívat finanční pomocí na kočárek, nebo cokoliv dalšího, co budete na péči o děti i sebe potřebovat. K tomu se ráda připojím.

Ještě mě napadlo, jestli by prostřednictvím Babywebu bylo možné nějak zorganizovat pomoc s hlídáním? Vím, že hlídat bude Vaše maminka, ale jistě budou i situace, kdy bude třeba zajistit pomoc buď s péčí o dvojčátka nebo třeba s chodem domácnosti, když třeba Vaše maminka sama bude potřebovat cokoli zařídit, navštívit lékaře nebo doprovodit Vás kamkoli budete potřebovat. Co kdybychom tedy nějak společně hledali a hlavně našli spolehlivou paní na hlídání a pomoc v domácnosti? Babyweb by mohl např. iniciovat zřízení konta, z nějž by taková služba mohla být hrazena, eventuálně oslovit agentury, které takové služby poskytují. A jednotlivé čtenářky by mohly přispívat podle svých možností právě na toto konto...

Štěpánko, moc na Vás myslím a držím Vám palce!

Jarka

PS: Omlouvám se za odeslání předchozího nedopsaného vzkazu, syn měl rychlejší ručičky než já :-)

Obrázek uživatele Jarčátko
Jarčátko

Štěpánko, přečetla jsem si Váš článe

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Jste statecna zenska!!! Klobouk dolu! Moc vam drzim palce!!!! A na kocarek, lecbu, cokoli co je potreba, rada prispeju...  Alespon nejak pomoct...

Obrázek uživatele Gábina zdraví z Belgie
Gábina zdraví z...

Ahoj Stepanko,

 

bohuzel nemam slov... Snad jen, ze drzim palce, at vse dobre dopadne.

Snad jen, jak zminovala Alkelita prede mnou, kdyby bylo mozne zverejnit cislo uctu, bude tu jiste dost maminek, co se budou snazit prispet na odlehceny kocarek.

S pozdravem, Gabina

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko, moc Vám držím palce. Při čtení Vašeho příběhu jsem se rozplakala.. Také jsem o děťátko jednou na začátku těhotenství přišla. Přesně jako vy jsem si nepřipouštěla žádné černé myšlenky a naplno věřila svému štěstí. Byl to obrovský šok, teď už bych chovala v náručí měsíční miminko.. Ale už jsem znovu těhotná, v 18. týdnu. První 3 měsíce jsem nechtěla říct nikomu nic a moc neveřila.. Ale teď už miminku plně věřím, že to zvládne a těším se na něj/ni. Představa, že místo užívání si péče o své děťátko, bych musela bojovat s tak hroznou nemocí, je opravdu děsivá. Držím moc palce a jestli poskytnete nějaké číslo účtu, zkusím zaslat alespoň nějaký příspěvek na ten odlehčený kočárek.

Hodně štěstí!

Obrázek uživatele Luciiie
Luciiie

Dobrý den Štepánko, mohu Vám doporučit, abyste se zajímala co jíte a objevila účinky živé stravy, tzv. raw food, na internetu je toho mraky, články, recepty, dokumenty, vše máte ve své moci.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Štěpánko, od přečtení vašeho posledního článku na vás musím pořád myslet. Nejvíc mi v hlavě utkvěla věta o tom, že se bojíte, že by si Pepíček mohl najít paní, která nebude mít děti ráda. Přesně stejné myšlenky jsem měla před dvěma roky, kdy jsem se při prohlídce na gynekologii dozvěděla, že mám mimoděložní těhotenství s rozsáhlým vnitřním krvácením a musím být okamžitě operována. Byl tam se mnou můj manžel a desetiměsíční syn. Dívala jsem se na rozesmátého syna a představovala jsem si, jak si manžel za pár let najede nějakou paní (to mi přišlo jako normální a vůbec mě to nerozhodilo), ale že spolu budou mít vlastní děti a můj syn bude jako odstrkovaná Popelka, kterou nikdo nemá rád a jen s přemáháním akceptuje její přítomnost, že se z toho vysmátého kloučka stane ustrašená a smutná osůbka. Řekla jsem to manželovi a musel mi slíbit, že se to nestane. Velmi se mi ulevilo, uklidnila jsem se a mohla jsem se nechat odvézt na sál. Nejspíš to děláte běžně, ale jediná věc, kterou vám mohu říct, je, že o všech podopných pocitech musíte se svým okolím mluvit a nenechávat to v sobě. To psychicky vyčerpává a vy teď potřebujete hodně sil. Držte se.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Štěpánko, úplnou náhodou jsem narazila na tvuj příběh.... který mě chytil za srdce. Sama mám dvojčátka :) Taky holka kluk, jen větší. Máme rok a pul. Proč ti to ale píši. Ráda bych ti pomohla alespon třeba s věcma pro děti. Pokud budeš chtít :) Napiš mi na meil : petra.storova@gmail.com

DRŽ SE ŠTĚPÁNKO :) Jsi neskutečně statečná.

 

Petra

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

@pavka29 Dobrý den, já už zkoušela snad uplně všechno, ale fotografka jsem ještě nebyla, ale kdo ví :-)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

@Marqi ty jsi prostě užasná!!! :-*

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Nedostává se mi slov, snad jen - držím všechny palce a pěsti a přeji hodně štěstí....

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Milá Štěpánko.Píšu ti za všechny Drbničky Pohodářky.Všechny tu jsme pro tebe,ne jen psychicky ale kdykoli budeš cokoli potřebovat,mysli na to,že tu máš 761 dušiček,které jsou tu pro vás  :) Věříme,že všechno zvládneš a se vším se popereš jako dřív.Drž se zlati,Marqi a její Pohodářky  :)

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Dobrý den Štěpánko, před sedmi lety jste mi fotila malou to bylo ještě v Sokolově fotky mi dodnes zdobí byt takže si na Vás často vzpomenu. Ted na Vás budu vzpomínat každý den a budu vám držet palečky aby vše dopadlo jak jen to nejlíp jde. Pavla

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj všem, mockrát všem děkuji za zprávy a příspěvky! Ani nevíte co to pro mě znamená, je hezký vědět, že mě má tolik lidí rádo a že jim není lhostejný, když někdo onemocní! Bohužel je nás tolik :-( My měli v rodině spoustu úmrtí na tuhle strašnou nemoc :-( V tuto chvíli je pro mě nejdůležitější aby jsem co nejdříve podstoupila chemoterapie. Budu se pokoušet i o protonovou terapii. Další, pro mě velmi důležitou věcí, je výměna kočárku. Nyní máme kočár, který má 18 kg, byl mi doporučen kočárek který má pouze 11 kg. Je krásný, ale těch peněz :-) Nemáte někdo zkušenost? :-)http://www.letajicisen.cz/cz/produkt/casualplay-set-stwinner-2ks-autosedacek-baby-0-bag-2014.html#17147107

Já vím, že to zvládnu, mám kolem sebe spoustu hodných lidiček a já bych chtěla všem mooc poděkovat!

 

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Štěpánko, moc držím palce, Váš příběh jsem sledovala celé Vaše těhotenství a šíleně Vám fandím. Dáte to! :)

Můžu někam poslat finanční příspěvek na chůvu pro děti, umělé mléko, nebo cokoli byste potřebovala?

Zuzka

Obrázek uživatele snaselka
snaselka

Štěpánko, nevím, jak nejvíc Vám mám dát najevo svůj obdiv k Vám.

Jste úžasná osoba, skvělá maminka,o to víc mě mrzí jak Vás osud zkouší.

Pevně věřím, že vše zvládnete.

Ráda bych Vám nějak pomohla. Kdyby Vás napadlo, jakym způsobem, co byste potřebovala, ať už oblečení na děti, nebo něco jiného,

napište.

Moc na Vás myslím, držíme všechny palecčky, celá rodina.

Držte se.Aneta

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené