Iva ve 25. tt – Lítání po lékařích

TĚHULKA LIVE! IVA Ahoj, vítám Vás u článku za 25. týden těhotenství. Pojďme se podívat, jaký jsem měla týden.

fotoprome.cz-11882_5581-1100x618.jpg Celá galerie 40 Zdroj: Fotoprome.cz

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Pondělí nebylo nikterak výjimečné. V úterý jsem se vydala do ordinace na běžnou kontrolu. Jelikož jsem již minulý týden ve čtvrtek věděla, že na plánovanou objednanou dobu v pondělí se nebudu moct dostavit, tak jsem se snažila do ordinace dovolat, ale bohužel bez úspěchu. Bohužel tohle mi na mojí gynekologii dost vadí, že za tři dny volání se tam člověk není schopen dovolat.

Jela jsem tedy do ordinace v 9:00 hod. naslepo s tím, že si to tam prostě budu muset vysedět. Sestřička mi hned ve dveřích řekla, že nejsem objednaná a že to mám zkusit po 13:00 hod. Jenže mám ordinaci 15 km od domu, tak mi řekla, ať počkám, že si mě pak zavolá. Po dvou hodinách čekání jsem to vzdala a přeobjednala jsem se. Sestra mě na druhý pokus objednala na čtvrtek.

Ve čtvrtek ráno jsem byla v ordinaci hned na osmou hodinu ranní, jelikož jsem byla na řadě hned jako první. Pak jsem hned musela vyrazit do práce – ano, pořád a stále pracuji a chci to vydržet až do konce října. V ranním shonu jsem zapomněla v autě papíry z vyšetření na srdíčko, na kterém jsem byla asi před třemi týdny. Takže jsem hned vyrazila poklusem do auta. Hned jak jsem přiběhla, tak jsem šla akorát na řadu. Sestřička mi hned začala nasazovat rukáv na měření tlaku, načež jsem odvětila, že ten výsledek nebude úplně adekvátní, protože jsem běžela nějakých 300 metrů do auta. Samozřejmě jsem měla tlak asi 140/80, ale opravdu jen vlivem běhání.

Pan doktor si mě pak zavolal, udělal mi běžné vyšetření, při kterém jsem mu říkala, že další ultrazvuk chci až ve 30. tt. Přijde mi zbytečné dělat rutinně ultrazvuk při každé poradně. Za dobu mého těhotenství jsem byla na ultrazvuku již 9x, což mi přijde dost. Poté jsem doktora prosila o žádanku na vyšetření glykemického profilu – tedy alternativy vyšetření na těhotenskou cukrovku. Pan doktor mi vyhověl a objednal mě za další tři týdny na kontrolu. Když mi sestřička vypisovala těhotenskou kartičku, tak jsem si všimla, že v žádance stojí vyšetření OGTT. Přesně to vyšetření, které podstupovat nechci! Tak jsem se vrátila k panu doktorovi, aby žádanku opravil. Hned následující den jsem se objednala na vyšetření glykemického profilu do nemocnice v Rakovníku, na které jedu 13. 9. Tam budu hospitalizovaná jeden den. Určitě můžete očekávat vlog.

Zatím jsem přibrala jen 3 kilogramy. Pravidelně mažu bříško. Malá mi dává čím dál větší kopance, ale já si to užívám. Alespoň vím, že dobře prospívá. Příští týden mě čeká další kurz v A centru – Jak následovat porodní proces a moc se na něj těším. Určitě se nezapomeňte podívat na můj vlog, kde vám představím náš kočárek.

Mějte se krásně a užívejte babího léta. Za týden ahoj!

Iva


Iva má za sebou 25. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

4.9.2018 3:18 | autor: Redakce Babywebu.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist