KLUB TĚHULEK (10): V tom sněhu to pro nás není jen tak!

Sníh, sníh, samý sníh… Ale co se týká našich bříšek, tak nezadržitelně přihořívá! Kamča už je ve 24. týdnu a i Květa s Helčou se ladným těhotenským krokem přenesly do druhé půlky těhotenství.

KAMILA: Z ráje přímo do sněhové kalamity

Zdravím všechny maminky!

Ještě jednou, trochu se zpožděním po naší dovolené, gratuluju Báře k úlevě, kterou jí přinesly pozitivní výsledky testů, ale já jsem celou dobu věřila, že jinak to dopadnout ani nemůže! 🙂

Tak jsme se všichni tři šťastně vrátili z naší dodatečné svatební cesty na Mauritius. Počasí bylo nádherné a stejně tak i hotel a jeho zázemí. Personál se o mě staral přímo královsky, myslím, že i zásluhou mého už pěkně výrazného pupíku. Nemilá byla jen cesta tam, protože nám záhadně změnili typ letadla i sedadla, která jsme měli dopředu objednaná, takže jsme se 11 hodin v kuse tísnili na sedačkách, za které by se styděla i městská linka autobusu. Pak jsme si cestu ale bohatě vynahradili.

Plavali jsme v dokonale průzračném moři a šnorchlovali kolem korálových útesů, podnikli plavbu na katamaránu a sledovali delfíny, ale celou dobu hlavně skvěle a zdravě jedli a odpočívali. Třešinkou na dortu byly masáže, speciálně upravené pro moje bříško.

A mizernou cestu tam nám aerolinky vlastně nakonec shodou okolností samy vynahradily: v den odletu nám recepční oznámil, že kvůli sněhu v Evropě je náš let o 24 hodin odložen a ubytování i stravu navíc tedy hradí letecká společnost. 🙂

Přidala jsem do svojí fotogalerie několik fotek z dovolené, kdybyste chtěly vidět, jak vypadá velryba krmící rybičky. 😀

Jedinou nepříjemnou zprávou tak bylo, že od neděle mě podivně píchalo kolem pupíku. Sice to polevilo, ale úplně nepřestalo a tak jsem v úterý ráno zaběhla ke své paní doktorce – pro jistotu. Začali jsme 24. týden, který je zlomový ve vývoji miminka, tak jsem nechtěla nic zanedbat.

Paní doktorka mě prohlídla a ujistila, že miminko je v nejlepším pořádku, že si asi jen děloha „hraje“ a předepsala mi hořčíkový nápoj, který by měl vše uklidnit. Naše prdelka si ale očividně z žádných potíží hlavu nedělala a kopala celou prohlídku – trefila se i doktorce do naslouchadla. 🙂

Tolik o mých zážitcích za minulý týden. Přeji všem těhulkám bezpečné kličkování mezi ledovkami a maminkám s kočárky hodně sil!

Vaše těhulka Kamila


 

KVĚTA: Krásný sníh?! Strašně krásný…

Máme tu opravdovou zimu. Venku je „krásně“ bílo. Omlouvám se všem, co mají rádi sníh, ale od té doby, co vozím kočárek a teď ještě dalšího mimíše v bříšku, sníh fakt nesnáším.

I když bydlíme v Praze, tak vyjet někam s kočárkem je pro mě pěkná zabíračka. Dokonce jsem musela přesedlat z golfáčů zpět do velkého kočárku. Naštěstí je tak velký, že se do něj Kubík i se zimním fusakem vejde.

Nové lékařské zprávy Vám napíšu až příště, protože do poradny a hlavně na ultrazvuk jdu až zítra. Ale pupík mi pěkně roste a malá/malý se už pěkně ozývá. Dokavaď někde trajdám nebo něco dělám, tak je spokojená/ý, ale když si v poledne nebo večer lehnu, tak to spustí něco ve smyslu: „Mámo vstávej, nelež, já chci houpat.“

Kromě toho jsem začala pociťovat účinky těhotenských hormonů. Stačí aby bylo v televizi nějaké miminko nebo třeba i jen zvířátko a už jsem na měkko:)

Doma jsem se vrhla do předvánočních příprav. S úklidem to moc nepřeháním, ale začala jsem péct cukroví. Jelikož má náš Kubík alergii na vajíčka, tak jsem musela hledat speciální recepty bez vajec. Doufám, že to bude taky k jídlu. Když jsem vykrajovala kolečka na linecký, tak mi dokonce ten náš malý poděs pomáhal. Sice měl mouku až za ušima, ale snažil se.

Vůbec ho teď zaujalo vaření, třeba z něj bude kuchař 🙂

Mějte se krásně a klidný adventní čas.

Vaše těhulka Květa

Takhle vypadá miminko ve 20. týdnu.


 

HELČA: Chci lepší kondičku

Ahoj maminky,

b634323213831562344.jpg

Všude kam se podíváme je jenom sníh, sníh a zase sníh… V úterý večer jsem šla spát naprosto v klidu, že se předpovědi meteorologů jako obvykle nevyplní a když jsem v sobotu ráno vyšla s pejsinkami ven z bytu, tak jsem si připadala jako v Ledovém království. Cesta do práce, která mi normálně trvá asi 10 minut se protáhla na téměř půl hodiny a já celou dobu trnula hrůzou, aby to do mě nějaký šikula na letních pneumatikách nenašil. Tak moc jsem Kamče záviděla teploučký ostrov, na kterém tráví svatební cestu…

Každý večer netrpělivě čekám, kdy se naše miminko zase ozve a malinko mi „zaťuká“ na bříško. Bedříšek už se moc těší, až pohyby bude moci cítit i on, ale to si prý ještě bude muset počkat. Konečně jsme se shodli na jméně – tedy alespoň pro holčičku. Pokud to opravdu bude malá slečna, bude se jmenovat Ella. Na jméně z českého kalendáře jsme se prostě dohodnout nedokázali. Pokaždé, když se nám některé jméno líbilo, jsem si ho řekla spolu s typicky českým a dlouhým příjmením, které maličká bude mít a už jsme hledali další. O chlapečkovi ještě vedeme „jednání“, ale věřím, že i to nakonec dobře dopadne…

V sobotu poprvé vyrážím na plavání pro těhotné, které u nás v Kolíně konečně někdo zařídil a tak se moc těším. Doufám, že splní moje očekávání a že si i malinko zlepším kondičku, pokud to vůbec jde. Všimla jsem si totiž, že po běžné dvouhodinové procházce s ovčandou jsem ufuněná jako parní lokomotiva a stejně tak, když dělám něco nezvyklejšího.

Je to normální, těhulky? Jak jste na tom s kondičkou vy?

Ať se nám už vrátí teplejší počasí přeje

Těhulka Helča


 

Každá žena je jedinečná, stejně jako každé těhotenství.

Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist