KLUB těhulek (13): Máme jen příjemné starosti

Po krásných Vánocích se chystáme na Sivestra. Sice bude bez alkoholu, ale to nám vůbec nevadí. O to dřív půjdeme spát. Co nenaspíme teď, s miminkem už nedoženeme.

KAMILA

Ahoj těhulky a maminy!

Tak první část svátečního veselí jsme s drobkem přežili bez úhony. Štědrý den a svátky jsme strávili u rodičů mého muže ve Strakonicích a celou dobu jsme vlastně jen chodili po rodinných návštěvách a jedli. 🙂

Trénuji všechno, co se dá

Miminek bylo okolo zase dost, takže jsem pokračovala v tréninku přebalování a oblékání. Míra pak vždycky naložil prcka do kočáru a vyjel do tajícího marastu „venčit“. I náš roční ohař si užil dětí a potrénoval trpělivost a něhu díky dvěma odrostlejším klukům, kteří po něm byli celí diví. Však se nám všem budou zkušenosti hodit 🙂

Dvacátého šestého jsme se přesunuli pro změnu k mým rodičům do Trutnova, kde jsme dorazili vánočku i cukroví a prošli dalším tréninkem – silvestrovským. Já tedy sice jen jako divák, ale i tak byly večery ohromně zábavné.

Ježíšek nám nadělil vrchovatě, hlavně zase Sofince, takže je hrdou majitelkou nového kolotoče nad postýlku, chůviček a několika zvířátek. A o kilo těžší maminky.

Od ledna se připravuji na porod

Mám čerstvou novinku: 4. ledna jdeme poprvé na kurz předporodní přípravy. Už teď jsem celá napnutá, co se tam bude dít, a pak vám to sem ještě za tepla vyklopím 🙂

Přeji vám pohodového Silvestra a hlavně spoustu zdraví a štěstí do nového roku!

Vaše těhulka Kamila

Kamča je ve 27. týdnu těhotenství a termín porodu má 6. dubna 2011.


KVĚTA

Jak jsem již psala, nachystali jsem Kubíkovi už velkou postel. Hned jak mi dorazily našité kapsáře, jsme je namontovali, povlékli velkou peřinu, přendali plyšáky a nakonec taky Kubíka.

První noc byla bez problému, při druhé se v noci vzbudil a vylezl z postele. Myslel si, že je už asi ráno a že si jdeme hrát. Tak jsme ho museli asi 2 x vracet zpátky. Teď už spinká krásně i odpoledne. Doufám, že jsme tuhle etapu přípravy na roli velkého bráchy zvládli.

Ovšem co se týká nočníku, tak to je u nás na bodu 0. Má ho jen jako další hračku. Nevydrží na něm sedět ani 10 vteřin, natož aby tušil co na něm má dělat. Takže nás asi čeká období dvojího přebalování.

Kuba mě vypekl

Zítřejší Silvestr je spjat s vyprávěním vtipných historek, proto se s vámi podělím o jeden z mnoha veselých zážitků s tím naším raubířem. Přišla k nám na vánoční návštěvu kamarádka s malým synem. Jelikož Kuba rád vítá každou návštěvu už na chodbě, vyšli jsme oba před dveře.

V nestřeženém okamžiku Kubík vběhnul do bytu a s velkou radostí mi zabouchnul dveře. Klíče jsem samozřejmě neměla. Kamarádka mi půjčila mobila a já zavolala manželovi. Ten byl naštěstí zrovna ten den v kanceláři, jinak jezdí často autem po celé republice. Kdyby byl zrovna v Brně či Ostravě, tak nevím, co bychom dělali. Manžel byl doma za čtvrt hodinky. Kuba se celou dobu jen hihňal za dveřmi, jak mě pěkně vypekl.

Přeji Vám ať je celý příští rok plný jen samých veselých historek s dobrým koncem.

Květa

Květa je ve 23. týdnu těhotenství a termín porodu má stanoven na 2. května 2011.

Takhle vypadá miminko ve 23. týdnu.


HELENA

Ahoj těhulky a maminky,

letošní Vánoce byly svým způsobem jedinečné.

Byly to první a zároveň poslední Vánoce, které jsme mohli strávit s Bedříškem jen my dva spolu. Minulé Vánoce jsme spolu ještě nechodili (i když už se k tomu pomalu schylovalo) a ty příští už oslavíme s naším chlapečkem.

Svátky proběhly ve znamení lásky a pohody, těšení a klidu. Dostali jsme spoustu věcí pro malého – moje maminka i babičky se opravdu vyřádily a vykoupily snad všechny mimiobchůdky v okolí Kolína.

Skoro se bojím stoupnout si po Novém roce na váhu, protože jsem se občas neudržela a napucla si bříško víc než obvykle. Za což jsem byla většinou hned „potrestaná“ pořádným dloubancem do plného žaludku. Asi malého můj žaludek taky tlačil…

Jak jste si užili Vánoce vy? Těším se na vás na diskuzi 🙂

Mám štěněcí miminko

Největší událostí letošních Vánoc bylo narození štěňátek jorkšírky mojí mamky. Příroda ale bohužel zasáhla a fenka štěňata odmítla. Z pěti štěňátek jsme zachránili jen dvě. Pejska si nechala na umělé odchování maminka a fenečku máme doma my.

Je to skvělý trénink na miminko – každou hodinu vstávám, ohřívám štěněcí mlíčko a krmím ve dne v noci…

Dnes jí je pět dní a zatím to vypadá, že přežije, tak nám držte palce.

Do Nového roku vám maminky, těhulky i čekatelky přeji hodně štěstí, zdraví pro vás i miminka, hodně lásky, úspěchů a doufám, že se vám splní každé přání, které vám o půlnoci 31.12. prolétne hlavou…

Štastný nový rok!

Vaše Helča

Helča je stejně jako Květa ve 23. týdnu, ale termín má o pár dní dřív – na čarodějnického 30. dubna.


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist