KLUB těhulek (16): Trénuje nás život i předporodní kurzy

Těhulky z KLUBU mají nevšední starosti! Jedna se pilně vzdělává na výšce i na předporodním kurzu, druhá trénuje svou výdrž a ošetřovatelský talent na štěňátku i na příteli a máme tu i další hrdinku, co si pochutnala na takové té přeslazené vodičce…

KAMILA

Kamča je ve 30. týdnu těhotenství a termín porodu má 6. dubna 2011.

Zdravím všechny maminky!

Rovnou se přiznám, že uplynulý týden pro mě nebyl nic moc. Kromě učení-mučení na mě minulou středu ještě vlítlo nějaké nachlazení a tak jsem kromě proleženého víkendu přišla i o nové focení bříšek našeho Babyweb Klubu.

Bříško musíme dokumentovat

Fotečky pupku bych si ale moc přála, tak jsme se domluvili s mužem a jeho rybářským „soudruhem“ – fotografem, že nám v únoru nějaké udělá. Mezitím jsem se ale dozvěděla, že možná bude také ještě jedno náhradní focení s naším Klubem, protože nám prý přibyla nová členka. Tak to se moc těším na novou těhulku!

Hnízdím

Moje doba hnízdění pokračuje naplno. Připravujeme dětský pokojík a minulý týden se z obchodu ozvali, že nábytek je konečně na skladu. Takže až mi skončí studium, vrhneme se na malování a tapetování, aby už mohlo být všechno na místě. No a pak je na řadě praní oblečků a peřinek 🙂

Kurzy předporodní přípravy? Doporučuji!

Chtěla jsem se vás zeptat, jestli jste chodily na kurzy předporodní přípravy. V mém okolí totiž není jediná maminka, která je absolvovala a já si připadám exoticky, když se jim zmíním, že do kurzů chodíme.

Máme za sebou teprve dvě sezení, ale už teď jsem strašně ráda, že jsme se pro ně rozhodli. Tolik informací pokupě a podložených lety praxe v oboru i vlastními zkušenostmi bych těžko na internetu nebo v knihách hledala. Dnes bychom se dokonce měli jít podívat do porodnice. Už se těším!

Přeji vám úspěšný a pohodový týden a těším se na vás na diskuzi

Vaše těhulka Kamila


 

HELENA

Helča je stejně jako Květa ve 26. týdnu, ale termín má o pár dní dřív – na čarodějnického 30. dubna.

Ahoj těhulky 🙂

Řeknu vám, že se pomalu ale jistě začínám těšit na mateřskou… Nebo spíš na těch osm týdnů před porodem, kdy už nebudu muset chodit do práce a budu se snažit jen odpočívat a hlavně spát. To se mi totiž stále nedaří a nedaří. A po porodu se mi to asi taky moc dařit nebude.

Samantha je psí šikulka…

Ve čtvrtek jsme měly v Praze další focení pro Babyweb a byla to opět legrace. Měla jsem s sebou maličkou fenečku Samanthu a tak mám pár foteček i s ní. Je pořád sladší a sladší. Roste neskutečně rychle, každý den dělá pokroky, že se nestačím divit a naše psí holky by za ni nejraději i dýchaly. Starají se o ni úplně úžasně. A taky spolu se mnou celou sobotu protrpěly. Samantha totiž spadla Bédíkovi z postele na zem a přímo na hlavičku. Bylo to strašné. Stačila vteřinka nepozornosti a Sam se dostala až na kraj našeho letiště a byla na zemi.

…a chudáček

Maličká si vyrazila dech, Bédík byl v šoku a já naštěstí reagovala úplně automaticky. Rozdýchala jsem štěně, skočila do auta a letěla jsem na veterinu. Podle rentgenu má Samm otřes mozku, naštíplé žebro a nějaká další asi naražená. Celou sobotu jsem nad bezmocným trpícím zvířátkem probrečela a v noci jsem strachy nezavřela oko 🙁

Dája a Amálka (naše psí holky) věděly, že něco není v pořádku a obě se ke mně tulily, aby mě i Samm utěšily.

V neděli ráno už byla Sammynka naštěstí téměř v pořádku, ale zřejmě abych se nenudila, jela jsem na „výlet“ pro změnu do normální nemocnice.

Další pacient

Můj Bédík se totiž probudil a nemohl se ani hnout. Znova jsem si vyzkoušela ošetřovatelskou práci, oblékla jsem Bédíka, pomohla mu vstát a dopravila ho na chirurgickou pohotovost. V noci si zablokoval krční páteř a tak leží doma s límcem na krku, prášky proti bolesti a je rád, že může bezbolestně alespoň ležet.

Doufám, že vy ostatní těhulky prožíváte klidnější dny!

P.S.: Nové fotečky Samm a Bédíka jsou v galerii

Moc zdraví

Helča

Takhle vypadá miminko ve 26. týdnu.


KVĚTA

Květa je ve 26. týdnu těhotenství a termín porodu má stanoven na 2. května 2011.

Hurá, léto!

Skoro to vypadá, že máme venku jaro. No kéž by, ale obávám se, že nám počasí ještě nějaký ten sníh a mrazy nadělí. Sluníčko mě dokonce naladilo na hledání letní dovolené.

Od doby, co máme Kubíka, jezdíme jen po Čechách do různých rodinných penzionků. Náš požadavek číslo jedna jsou dvě ložnice, abychom mohli oddělit „Mujínka“ a Kubíka a další prioritou je polopenze. Po dlouhém zkoumání snad stovek variant jsme se rozhodli, že po dvou letech zavítáme opět na Šumavu ke Kašperským horám. Tak už aby tu bylo léto.

Dala jsem si „pivo“ a bylo to

Minulý týden jsem absolvovala v diskuzích již probíraný test na těhotenskou cukrovku. No žádná mňamka to nebyla, ale dalo se to přežít. Když jsem dostala do ruky půllitrový plastový kelímek, tak jsem si představovala, že je to pivo a na pár loků jsem to do sebe kopla. Teď jen nemám odvahu si zavolat pro výsledky, ale kdyby to nebylo v pořádku, tak by mi sestřička snad zavolala. Příští týden mám opět poradnu, tak nejpozději tam si vyslechnu ortel.

Bitva o jméno

Doma se opět schyluje k menší domácí válce. Začala bitva o jména. Protože nechceme vědět, co čekáme, musíme vymyslet obě varianty. Pokud to bude kluk, tak to už určitě bude Davídek. Už při prvním těhu bylo toto jméno v úzkém výběru. Jenže na holčičce jsme se zatím nedohodli 🙂 Kdyby Kubík nebyl Kubík, tak by to byla Karolínka, takže já bych si přála Karolínku teď. Manžel ovšem přišel s novou variantou – Klárkou. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Mějte se fajn.

Vaše těhulka Květa


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist