KLUB těhulek (17): Přidala se k nám nová těhulka!

Jste na začátku těhotenství a ještě pořád nemůžete věřit, že to opravdu přišlo? Pak si nepřipadejte divně, naše nová těhulka se cítí zrovna tak. Můžete si o svých rozporuplných pocitech otevřeně povídat a uvidíte, že bude líp!

LUCKA S.: Já a maminka?

Zdravím všechny minulé, současné i budoucí těhulky,

Když jsem volala pro výsledky prohlídky u gynekologa, měla ze mě sestřička pěknou srandu, protože poté, co mi oznámila, že budu maminka, jsem se úplně rozkoktala! Přišla vlna nadšení, která ale záhy opadla a teď jsem ve stádiu, kdy mi vlastně pořád nedochází, že mámou opravdu jsem! Teď mi asi spousta žen nerozumí, ale ty které nečím podobným procházely, vědí své…

A kdo jsem?

Jmenuji se Lucie, je mi 26 let a právě jsem v 7. týdnu těhotenství. S manželem jsme spolu už sedm let a svatbu jsme měli před téměř třemi lety. To to letí! Manžel si miminko přál snad hned jak jsme se dali dohromady, ale byla jsem to já, kdo jeho nadšení brzdil.

V té době jsem opravdu zdaleka neoplývala žádným mateřským pudem a myslím, že se ve mně zatím nijak neprobudil, ačkoli je miminko chtěné. Možná se ptáte, jak jsem se právě já dostala do Klubu těhulek?

Ženské tělo v sedmém měsíci těhotenství.

Jsem tu „náhodou“

Je to úplná náhoda, pokud tedy na náhody věříte 🙂

Jen jsem doprovázela svou kamarádku Helču na focení a protože nemohla ze zdravotních důvodů dorazit Kamila, redaktorka Magda začala nahlas přemýšlet, jak situaci vyřešit. No a ze mne vypadlo, že jsem těhotná ještě dřív, než jsem si to stihla domyslet 🙂

Zapadla jsem do plánu

Magda byla nadšená, protože shodou okolností chtěla začít pátrat po těhulce, co je více na začátku těhotenství a má tudíž zatím úplně jiné starosti než pokročilejší těhulky z Klubu. A tak se do mě milé dámy pustily a přemlouvaly… Chuděrkám to dalo práci, jelikož, ač se to třeba nezdá, jsem strašnej stydlín! Nakonec jsem se rozhodla, že do toho půjdu – za vydatné podpory mého manžela, který se samozřejmě hned nadchnul.

A proč jsem se rozhodla do toho jít?

Kromě klasických věcí jako vítané nové zážitky, podpora ostatních těhulek a tak, chci také ukázat těhulkám, které nejsou stejně jako já hned od začátku nadšené supermaminky, že je to normální, že nejsou divné…

Uvidíte, že se vše spraví. Já v to tedy pevně věřím. A co vy?

Všechny Vás zdravím a přeji krásný den

Vaše nová těhulka Lucka

Lucka S. je v 7. týdnu těhotenství a přidává se do našeho KLUBU těhulek 27. ledna 2011.


KAMILA

Kamča je ve 31. týdnu těhotenství a termín porodu má 5. dubna 2011.

Zdravím všechny maminky ze znovu zasněženého Hradce Králové!

Tak jestliže jsem si minule stěžovala na uplynulý týden, tentokrát to je ještě horší. V noci z neděle na pondělí na mě totiž vlítla střevní viróza, a tak si umíte představit „náplň“ mých dalších dnů. Kupodivu mi při každém zvracení připadalo, že se naše beruška uvnitř dobře baví, protože vždycky vesele kopala a vrtěla se. Aspoň někdo se bavil. 🙂 Teď už je mi naštěstí dobře, jenom radši zůstávám na dietě rohlík-čaj.

Focení a porodnice dostaly odklad

Nejen že jsem minule přišla o Babyweb focení, ale tohle pondělí jsem musela přeložit ultrazvukové vyšetření a minula mě i prohlídka porodnice s naším předporodním kurzem. Ultrazvuk jsem sice jednoduše přeobjednala na příští týden, ale ta porodnice mě moc mrzela – těšili jsme se a hlavně byli zvědaví. Snad se akce ještě do dne D zopakuje, abych věděla, „do čeho jdu“. 🙂

Moje postřehy z kurzu předporodní přípravy

Dneska navážu na už vzniklé diskuzní téma: koupání. Helča se ptala na výhody/nevýhody koupání v kyblíku a vaničce. Kyblík se mi moc líbil, i na obrázcích v něm miminka vypadala vysloveně spokojeně, ale sestra na kurzu nám ho na první týdny rozmlouvala. Prcek prý ještě nemá zahojený pupíček a ten se nesmí namáčet, dokud pediatr neusoudí, že už je v pořádku.

Když jsem mluvila s jinými maminkami, tvrdily, že kyblík by byl fajn, kdyby se do něj vešlo i větší miminko, ale pořizovat ho jen na necelý půlrok se jim nechtělo. Na internetu jsem ale našla i značky, které nabízejí koupadla pro děti až skoro do dvou let. Nevím, jestli nejde jen o reklamní tah.

Budu moc ráda, když se připojíte se svým názorem, sama ještě váhám. Vše můžeme důkladně rozebrat v diskuzi 🙂

Další týden plný radostného očekávání vám přeje vaše

těhulka Kamila


KVĚTA

Dobré zprávy

Včera jsem byla opět v poradně a dozvěděla jsem se skvělou zprávu. Nemám cukrovku, hurááá! Sice mě ještě časem čeká další test, protože jsem ji měla v minulém těhotenství, ale to je pak už do porodu kousek a i případná dieta by se dala vydržet. Jinak náš „Mujínek“ je v pořádku, má se čile k světu, téměř není chvilka, kdy bych o něm nevěděla. Celkem pravidelně mě ze vnitř „masíruje“.

Raubíře neodstrčíme

Protože se trochu obávám reakcí našeho raubíře na příchod sourozence, byli jsem se poradit s dětskou psycholožkou. Doporučila nám pár zásad, jak se chovat, až do rodiny přibude další člen. Hlavní je stále mít starší dítě na prvním místě. Když přijde návštěva, měla by se nejdříve zajímat o něj a až pak o mimčo. Také pokud někdo donese dáreček pro miminko, měl by nějakou maličkost dostat i starší sourozenec. Paní doktorka nás také ujistila, že pokud nebude ve 2 letech chodit na nočník, že se nic neděje. Že do 3 let mají děti s nočníkem čas, pokud sami nebudou chtít, tak je na nočník nedonutíte ani násilím. Tak jsem nočník uklidila do komory.

Květa je ve 27. týdnu těhotenství a termín porodu má stanoven na 2. května 2011.

Zápas o jméno holčičky zatím 0:0

Průběžné výsledky z domácí bitvy o jméno „Mujínka“ jsou nerozhodné. Chlapeček má své jméno už na 100 % jisté, jen ta holčička je zatím nerozhodnutá. Kromě již zmiňované Karolínky a Klárky, se mi ještě začala líbit Anička. Ta má dokonce svátek den po Jakubovi, takže by to mohli slavit dohromady. Stejně tak narozeniny, neboť termín porodu mám 2. května, jen o pár dní dříve než s Kubíkem, který to ale nakonec urychlil a narodil se již na konci dubna.

Mějte se krásně a zase příště ahoj.

Vaše těhulka Květa

Takhle vypadá miminko ve 27. týdnu.


HELENA

Zdravím všechny těhulky 🙂

Tak jsem si konečně odpočinula a připadám si jako nový člověk. Ve čtvrtek a v pátek jsem si totiž naordinovala dovolenou. Čtyři dny odpočívání se mnou udělaly doslova divy. Mozek mi myslí, tělo funguje a já jsem schopná zvládnout celý denní program bez toho, abych večer padla únavou do bezvědomí.

Jméno je na světě!

A tak jsme s přítelem také konečně vymysleli jméno pro našeho maličkého. Po dlouhých dohadech, kdy jsme vyloučili všechna jména z rodiny a okolí, jména slavných a nebo taková, která se dají různě „zprznit“, jsme vybrali jméno Dennis.

Dennis, Denny, Dennýsek… Ať mu budeme říkat tak nebo onak, bude to naše zlatíčko, na které se moc těšíme.

Helča je stejně jako Květa ve 27. týdnu, ale termín má o pár dní dřív – na čarodějnického 30. dubna.

Chlupaté miminko nikomu nedáme

Také padlo další zásadní rozhodnutí a to, že maličká Samantha zůstane s námi. Nějak si nedokážu představit, že po tom všem piplání, vstávání, krmení a hlavně strachu o ni, bychom jí museli za pár týdnů hledat nové pánečky. Asi bych umřela strachy, že se o ni nikdo tak dobře nepostará… No, bude veselé mít doma uličnické miništěně a zároveň miminko, ale věřím si 🙂

S výbavičkou jsem v předstihu

Kromě toho jsem se probírala výbavičkou pro Dennýska (je moc fajn, říkat mimískovi konečně jménem a nejen „maličký“) a zjistila jsem, že už máme téměř všechno. Chybí jen vanička, kterou asi vyrazíme kupovat příští měsíc, kosmetika, se kterou čekám na poslední chvíli, a osušky. Pořád se nemůžu rozhodnout, jestli Dennýska sušit klasickými froté osuškami nebo velkými tetra plenami anebo bambusovými či flanelovými plenami, které mi spousta maminek doporučuje… Poradíte mi z vlastní zkušenosti? Těším se na diskuzi.

Přeji krásný další týden a odpočinku a všech maminkám zdar

Těhulka Helča

P.S.: Za novou těhulku v Klubu můžu tak trochu já – jsem ta kamarádka, kterou doprovázela. Lucka se vám určitě bude líbit – je moc fajn 🙂


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat zde a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist