KLUB těhulek (19): Nejlepší lék na depku? Brečosmích!

Jak se vypořádávají s těhotenstvím členky našeho klubu těhulek? Některé rady se ám budou jistě hodit.

HELENA: Mám depku

Ahoj těhulky,

minulý pátek mě paní doktorka při kontrole pořádně rozhodila… Vyšetřila mě, poslechla krásně bijící srdíčko malého, vše v pořádku. Když jsem se oblékla, tak se mě ptá „Kolik měříte?“ Já na to, že podle měření u obvodní doktorky 164cm, ale že jsem si vždycky myslela, že mám míň. S tím paní doktorka souhlasila – že 164 určitě neměřím a že si mám mazat stoupnout ke zdi. Tak mě přeměřila a měřím jen 161cm.

Budu masírovat, slibuju!

Položila mě na „kozu“ ještě jednou, zjistila, že mám hodně pevnou hráz a nařídila mi začít ji masírovat už teď, abych si ji při porodu zbytečně nenatrhla. Prý kombinace mojí malé výšky, pevné hráze a většího miminka (což nám řekli na UTZ ve 20. týdnu) je problematická a tak mám asi padesát na padesát počítat s tím, že budu rodit císařským řezem. Docela mě to odrovnalo, protože jsem se na normální porod těšila – tedy ne na tu bolest, ale na celkový zážitek z porodu…

Císaře nechci!

No, celý zbytek týdne jsem nedělala nic jiného, než hledala na netu informace o císařském řezu. Co jsem se dozvěděla mi vůbec neudělalo radost. Ani operace, ani to, že bych přišla o první chvíle s miminkem, protože bych prý byla na JIP, kde miminko nemůže být… 🙁 Prostě jsem si zadělala na pořádnou depku! Doufám, maminky, že vy prožíváte lepší chvíle

Moc zdraví

Těhulka Helča

Helena i Květa jsou ve 29. týdnu těhotenství Více se dozvíte zde


KVĚTA: Zůstávám nad věcí

Ahoj těhulky, maminky a čekatelky,

Můj pan doktor má teď tři neděle dovolenou (ó, jak mu závidím!), byla jsem v poradně už po 2 týdnech. Kontrola tlaku a moči byla v pořádku a váha mi ukázala 67 kg. Na začátku těhu jsem měla asi 62 kg. Myslím, že přírůstek 5 kilo na 29. tt není zas tak moc. I když teď mě neustále honí mlsná.

Neodolávám

Čokoláda, koláček nebo zmrzlina je na mém denním jídelníčku. Večer se snažím dát si aspoň nějaké ovoce, ale s tou zdravou výživou jsem na tom oproti Těhulce Báře na „štíru“.

Nic neřeším, nic nevím.. a nevadí to

Zjistila jsem, že jen díky Babywebu jsem trochu v obraze, v jakém stádiu těhotenství jsem a co se zrovna s „Mujínkem“ děje. Oproti prvnímu těhu to teď jde nějak mimo mě. Když se mě někdo zeptá, v jakým měsíci či týdnu jsem, tak se musím podívat buď na stránky Babywebu nebo do těhu průkazky. S celodenním skákáním kolem našeho raubíře mi zkrátka na to nějak nezbývá čas. Předpokládám, že všechno bude v pořádku a nestresuji se zbytečnými otázkami, co když nějaké výsledky budou špatné ani různými katastrofickými scénáři.

Květa je ve 29. týdnu těhotenství.

Kde porodím? Někde určitě

Doma se teď momentálně hrozně řeší, kde nakonec budu rodit. Bydlíme v Praze na Střížkově, tak jsem, stejně jako minule, zvolila nejbližší porodnici na Bulovce, kde jsem zaregistrována. V poslední době mě babičky a kamarádky bombardují zprávami, jak z Bulovky odchází skoro všichni doktoři a nebude tam, kdo by rodil miminka. Já jsem naštěstí v klidu, do května je zatím času dost a „nic se nejí tak horké, jak se to uvaří“. Pevně věřím, že se tato situace vyřeší ke spokojenosti všech.

Přeji Vám pohodové dny a těším se příště.

Vaše těhulka Květa


LUCIE: Vyléčil mě brečosmích

Zdravím všechny maminky,

Jsem nemocná! A může za to Helena!!! Tímto jí děkuji, že na mě přehodila svou chuť na zmrzlinu 😛

Pořád a neustále básnila o tom, jak je závislá na zmrzlině, jak si o půlnoci pro ni poslala Bédika a jak si pro ni klidně kdykoli dojede i sama… až jsem její vášni samozřejmě podlehla i já. Na nákupu jsem si, já krkoun, koupila hned dvě vaničky zmrzliny Míša! Stihla jsem snít 3/4 z první vaničky a už to tu bylo: bolest v krku a ukrutná rýma. Naštěstí to bylo jen nastydnutí a ne chřipka, to by mě už omyli! Už týden polehávám doma a jsem na sebe naštvaná, protože bych radši někde trajdala, než abych byla uvázaná u gauče.

Těhulka Lucie je v 10. týdnu těhotenství. Pokud vás zajímá, co se děje v ostatních týdnech.

Můj první „brečosmích“

Jednou si takhle s manželem sedíme u stolu v kuchyni, já celá hotová z toho, že ve druhým měsíci vypadám minimálně na čtvrtej, se ptám: „Miláčku, já sem tlustá a bude to horší! Budu se ti pak ještě vůbec líbit?“

Čekám na odpověď…čekám…a čekám…

Na manželovi je vidět, jak mu to v hlavě šrotuje, aby odpověděl co nejlépe…

Vybuchnu, že s takovou odpovědí nesmí takhle dlouho čekat, že musí být automatická a rychlá. Zabralo to a moje zlato ihned odpovědělo: „Lásečko, ty ale nejsi přece tlustá, jsi těhotná!“

A už jsem brečela, že tohle není odpověď na mou otázku.

Manžel se neudržel a začal se smát. Já se namíchla, přestala jsem brečet a začala jsem po něm házet všechnu dekoraci, co jsme měli na stole. Co vám budu povídat, strhla se mela, řádili jsme jak malí a řehtali se na celé kolo! Po asi deseti minutách, kdy jsme už přestávali moct, na mě manžel mrkl se slovy: „No vidíš, není lepší se smát než brečet?“

A já do toho našeho řehtání začala zase brečet. Brečela a smála jsem se současně. Musela to být vtipná podívaná, jelikož manžela až do večera bolelo břicho namožené od smíchu.

Už mám svou těhotenskou průkazku. dostala jsem ji dřív než před tím Helena. Heč 😛 Už v ní mám i záznam od paní zubařky jen ne žádný záznam od své gynekoložky, protože kvůli mému nastydnutí ze zmrzliny se muselo braní krve na všelijaké ty testy odsunout. Musím se pochlubit, že mě paní zubařka pochválila za statečnost.

Měla jsem malinkej kaz na krčku a paní zubařka mi řekla, že tenhle zákrok můžem klidně odložit do doby, kdy mi bude moci píchnout umrtvující injekci – po porodu. Jsem ale znalá svých zubů a vím, že by mi tak jako tak nějaké to překvápko ještě připravily, tak jsem jí řekla „ne, tohle zvládnu teď!“ Zvládla jsem to, ale oko mi při zákroku mrkalo o sto šest. Je vážně zajímavý, jak jsou ty nervy propojeny.

Na závěr chci vzkázat Kamile, že věřím tomu, že všechno bude zas dobré. Ty testy, na které čekáš, určitě dopadnou dobře, uvidíš!!

Vaše těhulka Lucie


KAMILA: Játříčka moje, přestaňte zlobit

Krásný slunečný den všem těhulkám!

Ano, slunečné počasí, můj muž a náš střelený pejsek jsou tři věci, které mě teď drží nad vodou zoufalství. V úterý jsem totiž absolvovala první návštěvu rizikové poradny a další odběry krve a výsledky nebyly nijak veselé – jaterní hodnoty se mi zhoršily. Ne tak moc, abych hned šupajdila do nemocnice, ale nebylo to už tak daleko. Takže příští úterý další kontrola a další testy, a jestli se zhorší i ty, je to jasné.

Samozřejmě mě hned přepadl smutek a výčitky svědomí: to jsem vážně tak neschopná, že v pořádku nedonosím vlastní dítě?Sofinka se mi ale i teď, když vám píšu, v břiše vesele vrtí a kope, a to je pro mě nejlepší lék.

Kamila je ve 33. týdnu těhotenství. Více informací o této fázi těhotenství naleznete zde.

Jsou i dobré zprávy

A zatímco vám píšu se u nás dějí i jiné velké věci: montují nám nábytek do pokojíku! Strašně jsme se na to těšili už od listopadu, takže když se firma ozvala, že nábytek je na skladě, bleskově jsme na víkend zorganizovali akci malování, aby vše bylo připravené. Malování samo proběhlo podle mě hladce, ale můj muž, který vlastně udělal všechnu práci, zatímco já jsem jedla nanuka a kochala se výhledem, by nejspíš nesouhlasil. Čtyři barvy v jedné místnosti jsou holt oříšek i pro zkušenější. 🙂

Vzhledem k hrozbě hospitalizace jsem včera také už vyprala všechny oblečky a povlečení, moje maminka mi je pomůže vyžehlit a koncem týdne bude na miminko všechno připravené. Představa, jak se můj muž zoufale přehrabuje v růžových bodíčkách a dumá, co s čím vyprat, mě totiž dostatečně nakopla k chystání 🙂

Přeji vám krásný víkend a spoustu sil na všechny dobré i špatné zprávy.

Vaše těhulka Kamila


Chcete dostávat každý týden obrázek vašeho týdnu těhotenství s podrobným popisem, jak se vyvíjí vaše miminko? A k tomu spousty praktických informací týkajících se aktuálního týdne vašeho vlastního těhotenství?

Stačí se zaregistrovat a je to. Každý týden vám ve chránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru pro váš týden těhotenství!

JSME V TOM S VÁMI!

Váš Babyweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist